Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Digitális (popsiban mérős)...

Digitális (popsiban mérős) lázmérő helyett létezik megbízható alternatíva? Fül-lázmérő, stb?!

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányom beteg és valószínű, hogy a betegség is rátesz egy lapáttal, de egyébként is olyan harcias, rugdos, kapálózik, hogy egyedül képtelen vagyok megmérni a lázát. Éjszaka pedig nagyon meg is ijedtem, mert próbáltam mérni, és ahogy kapálózott beljebb csúszott neki a popsijába, kb 3 cm-rel a lázmérő, ugye nem okozhatott neki sérülést vele, annyira aggódom, ki vagyok már készülve, borzasztó 2 nap áll mögöttünk, hányás, hasmenés, láz :(

2013. aug. 24. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindig higanyos hónalj lázmérőt használtam. Mérés közben énekeltem, meg lefoglaltam és soha nem volt gondom. Kipróbáltunk jó néhány lázmérőt, de egyiket sem szerettem, csak ezt a régi jó bevált higanyost, valamint amit most lehet kapni helyette "áll higanyos" lázmérőt. Volt homlok hőmérőnk 9000Ft volt és baromságokat mért pl. 32.6C vagy 42.3C. volt fül mérőnk dettó hülyeségeket mért.
2013. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sima digitális lázmérőnk van,hónaljban mérem neki,azt a 10-15 mp-et kibirja,én szoritom oda a hónapját és kész.

1 éves,sosem mértem popsiban.

2013. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1,5 évesnek szerintem már nem kell a popsijában mérni. Mondjuk én mindig is csak a hónaljban mértem.

Szépen beteszed a hónaljába és énekelsz neki, amíg megméri a lázát (kb. 1-2 perc).

2013. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ezen gondolkodtam én is, hogy hónaljban fogom neki mérni, köszönöm a megerősítést! :)
2013. aug. 24. 11:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy sajnos semelyik digitális lázmérő nem megbízható. Fülhőmérőnk is van, de egy kalap k@kát nem ér, pedig nem volt olcsó :(.

Nekem is most volt beteg a 21 hónapos kisfiam, és én rendes (a higanyos utódja) lázmérővel mértem neki hónaljban 10 percig.

Mondjuk nekem nem volt nehéz dolgom, mert még szopizik, úgyhogy az ölembe vettem, és amíg cicizett, addig nyugton volt, meg tudtam mérni neki.

De volt, hogy úgy mértem, hogy este mikor elaludt, akkor bedugtam a hóna alá, és 10 perc múlva kivettem, addig nem forgolódott el.

Én nem is merném már bedugni a popsijába, meg szerintem nem is hagyná. A kúppal is egy küzdelem volt.

Jobbulást kívánok nektek!

2013. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek sem mértem soha a fenekében a lázat, szerintem az olyan gáz! Főleg, hogy le kell hozzá vetkőztetni, tiszta macera az egész.

Fülhőmérőnk van, abszolút bevált.

Amúgy az orvosok is fül- vagy homloklázmérőt használnak, mi a rendelőben és a kórházban is ezt tapasztaltuk, szóval olyan rossz azért nem lehet, mint ahogy sok hozzá nem értő állítja...

Mi a fenének tegyem ki felesleges macerának (és persze némi veszélynek, mint írod) a gyereket, ha van más alternatíva is????

2013. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha te annyira fenemód értesz a fülhőmérőköz, kérlek, magyarázd már el nekünk szegény hülyéknek, hogy mit csinálunk rosszul, ahhoz képest, hogy a leírása szerint olyan egyszerű, hogy akár egy csimpánz is képes lenne vele lázat mérni, és valahogy mégis baromságokat mér (a többi digitálissal együtt).

Én egyszer megmértem 3 félével, csak a kíváncsiság kedvéért. Egy sima digitálissal, egy normál galliumossal (ami ugye a higanyos utódja), és egy fülhőmérővel.

Mindhárom merőben mást mutatott. Mondjuk én a hagyományosnak hittem leginkább.

Köszönöm,

Egy hozzá nem értő

2013. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!

Nem azt mondtam, hogy én értek a lázmérőkhöz, ezt hol olvastad? :)

Csupán annyit írtam, hogy ha a szakemberek is fül- vagy homlok lázmérőt használnak, akkor annyira talán nem lehet rossz, mint ahogy a nem-szakemberek lefikázzák...

Amúgy pedig én elsődlegesen a gyerekeimet szoktam figyelni, a lázmérés csak egy plusz infó. Kis rutinnal már a gyerek külső jeleiből és a közérzetéből meg lehet állapítani, hogy mennyire lázas.


Nem értem miért kell egyből támadásnak venni mindent... :(

2013. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a régi higanyosnak hiszünk, ezzel pedig hónaljban mérem a lázukat. ( persze ott vagyok melettük olyankor, nehogy gond legyen)A digitális sem mindig mér annyit hónaljban sem, amennyit kéne sajnos.
2013. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sosem mártem popsiba, mikor még pici volt akkor vettem lázmérös cumit, kb. 1 évesen már a honaljába mértem. De sokszor egyiket sem, mert látom és érzem is rajta ha lázas.
2013. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!