Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Skype helyett milyen viszonyla...

Kovács János Szal. kérdése:

Skype helyett milyen viszonylag megbízható szolgáltatások vannak ingyenes internetes telefonálásra? Létezik az, hogy nincs egy értelmes Skype alternatíva?

Figyelt kérdés
Az IM funkcióra lehet találni jó alternatívákat, de a hangátvitelre nem igazán sikerült, így az IM része annyira nem is érdekelne.

#internetes telefonálás #skype helyett #skype alternatíva #ip telephony
2012. nov. 25. 09:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%
TeamSpeak
2012. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A TeamSpeak nem csak azokat engedi egymással beszélni, akik egy szerverre vannak bejelentkezve? Vagy vannak erre épített nyílt szerverek, ahol mindenki hívhat mindenkit, mint pl. a Skypeban?
2012. nov. 25. 18:59
 3/14 anonim válasza:
48%
egy IP cím kell hozzá amit megtalálsz az interneten! Vannak nyílt szobák ahova bárki beléphet és berkit behívhatsz.. Ugyanakkor az Adminoktól kérhetsz egy saját szobát is amit elláthatsz jelszóval is :)
2012. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ott a Viber például, csak ott nincs videótelefonálás :)
2012. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A Viber nagyon sokszor nem működik és nagyon sokszor hulladék a hangminőség, nekem eddig kb. 20-30%-ban használhatatlannak bizonyult.
2012. dec. 8. 18:48
 6/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam az oovoo nevű csodát, túl van bonyolítva, nem volt jó a hangminőség és túlzottan a videotelefonálásra van kihegyezve. Emellett egy tonna adatot kér, az erőszakos nyomulásuk nagyon nem jött be.


Lehet, hogy végül azok a VOIP szolgáltatók fognak működni, ahol SIP számokat is tud hívni az ember a megfelelő kliens (ami tud szövegesen megadott címeket is hívni) segítségével. Androidon ilyen CSIPSimple. Más platformon a Jitsi tűnik értelmesnek, de utóbbi azért megfagyott már néhányszor. Némelyik szogáltató ad inum számot is (inum number), amivel egy mezei számítógép is felhívható számmal rendelkező telefonná változik. A szám ingyen van. Szépséghiba, hogy nem minden telefonhálózatból hívhatók fel az inum számok, viszont a VOIP szolgáltatók segítségével ingyen hívhatók.

2013. jan. 20. 08:20
 7/14 LFG válasza:
Ha normál VOIP szolgáltatót keresel, akkor én a Duna Telekom Távközlési Kft-t tudom ajánlani. Olcsók a hívásdíjaik és nincs havidíj. Én elég keveset fizetek havonta, pedig a külföldi rokontokat és mobilt is hívok. Itt a honlapjuk, én először itt néztem körbe: www.dunatelekom.hu
2013. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Annyival okosabbak lettünk a témában, hogy a Vodafone mobil internet szolgáltatásával többnyire használhatatlan a Skype, Viber stb. A többi magyarországi szolgáltatóval jobb a helyzet, bár szerintem a Skype önmagában is sokszor problémát okoz.
2013. júl. 29. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
+1 szavazat a Viber-re! (PC-n és mobilon is használom!)
2014. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Találtam egyet, biztonságosnak tűnik, bár ez sem 100% megbízhatóságú, mivel néha nem működik: OSTN, amelyre az ostel.co címen lehet regisztrálni.
2014. júl. 13. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!