Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Laktózra érzékeny babák...

Laktózra érzékeny babák anyukái, Ti hogy vészeltétek át?

Figyelt kérdés
Kinőtte a babó? Szedtetel rà gyògyszert?A doki nektek is tejmentes "diètàt" mondott? A rizs vagy a szòjatej a jobb?

2013. aug. 25. 05:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan én nem laktózérzékeny baba anyukája vagyok, hanem laktózérzékeny anyuka. Kisbaba koromban derült ki. Lehet javítani, de eddig nem múlt el teljesen, szerintem már nem is fog.


Meg kell tanulni együtt élni a betegséggel, ami nem lesz könnyű, de könnyen bele lehet rázódni.


Leírok néhány tapasztalatot a későbbiekre:


A szójatejnél sokkal finomabb a rízstej, amit akár te is el tudsz készíteni otthon, úgy sokkal olcsóbb mint a bolti.


A gyógyszernek amit Magyarországon árulnak karamella íze van, ami elsőre finomnak tűnhet, de néhány hét-hónap után már émelyítő. Ez nem csak az én véleményem, hanem sok laktózérzékeny ismerősömé is. Külföldön Görögországban tuti én ott vettem múltkor van olyan laktóztabletta, ami nem rágótabletta, hanem simán vízzel kell bevenni. Ebből szerintem érdemesebb betárazni.


Nekem egy orvos javasolta, igaz már gimis voltam akkor, hogy napi egy mokkáskanál tejet igyak meg. Ha attól nagyjából panaszmentes vagyok, akkor növeljem az adagot egy teáskanálra, majd egy evőkanálra és így tovább. Kb. három évig minden reggel hasmenésem volt, de mostanra (27 éves vagyok) meg tudok enni egy joghurtot, vagy egy szelet süteményt. Viszont ez nagyon drasztikus volt, szerintem ez már a gyerek döntése legyen.


Laktózmnetes tej, tejszín, tejföl, túró picit édesebb, mint a hagyományos, tehát ha főzöl ezt vedd figyelembe. Minden ételt el lehet vele készíteni, mi csak ezt használjuk főzéshez.


AMi a legnehezebb volt nekem, az az ovi. Iskolába otthon ettem hatodikig, utána a gimiben külön főztek már nekem a konyhások.


Most így hirtelen ez jutott az eszembe, de ha eszembe jut még valami megírom.

2013. aug. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt, nem tudom mit hozz a jövő, de a remèny mèg bennem èl, hogy esetleg kinövi, mint a hugom! sajna sokra nem emlèlszem, mert pici voltam, csak arra hogy neki a bölcsi/ ovi külön főzött! na meg arra hogy a tejet valami tekporbòl kellett elkèszìteni neki!:) A szòjatej iszonyùan borzalmas, sajna sikerült azt megvennem!:) neked pedig kitartàst!:) nem lehet/ lehetett könnyű!!
2013. aug. 25. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már megszoktam:)


Amúgy a tesómnak is volt és kinőtte ovis korára. Igaz 20 éves kora körül kijött újra, de nem olyan durva.


Próbáld a magic milk termékeket. Én az Auchanba vagy tescoba szoktam venni. Szerintem annak a legnormálisabb az íze és az ára is.


Kitartás

2013. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szèpen!:):)
2013. aug. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!