Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérlek, magyarázza már el...

Kérlek, magyarázza már el valaki, hogy miért jó a Monster High a mai kislányoknál?

Figyelt kérdés

Nekem fiaim vannak, így minket ez nem érint, szerencsére :)

Az én gyerekkoromban a Barbie volt a lányok kedvence és minden lány úgy akart kinézni, amit ugye mindenki elítél.

Miért normális dolog, hogy most meg ezekre a szörnybabákra akarnak hasonlítani a lányok? A fiaim lány csoporttársai vámpírok akarnak lenni, ez jó?

Persze, a fiúknak való játékok között is akadnak bőven olyanok, ami gáz, de úgy látom, hogy a fiúknál sokkal nagyobb a választék.

Szerintetek jót tesz a lányok lelkivilágának, hogy ilyen emo-s, sötét lelkű depressziósnak látszó vámpír és egyéb babákkal játszanak?

Értelmes, kulturált véleményekkel meggyőzhető vagyok, még mielőtt valaki nekemesne :)



2013. aug. 25. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ennyire nem komoly a helyzet, legalábbis nálunk. Ez is csak egy divat, ha van egy ilyen babája, vagy más ilyen, elmondhatja magáról, hogy nem lóg ki a sorból.

A lányom kért egy babát, én nem vettem meg neki, de a keresztanyja igen, kb 3 napos csoda volt, azóta a polcon porosodik. Ennyi.

2013. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiúknak is van kukabúvár, meg zombie zity, az se kevésbé undi... :)


Szerintem azért jön be a lányoknak a Monster High, mert ez végre egy olyan játék, ami nem a cuki-muki rózsaszín világra épül. Az 5 éves fiam is szokott ilyet játszani, olyankor ô a vérfarkas fiú a mesébôl. Azzal könnyebben azonosul, mint mondjuk egy pónilóval. :) de csaj akkor játszik ilyet, ha a lányok is ott vannak. Én kifejezetten örülök neki, hogy végre valamit együtt is játszanak.

2013. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akkor csak itt errefelé ekkora őrület ez a MH, de itt szinte minden lánynak van és ők szinte csak azzal játszanak, viszik magukkal mindenhová, fésülgetik, puszilgatják és ez már nem 3 napja tart, hanem hónapok óta.

Persze, a fiúknak is vannak béna, ijesztő játékok, de mint mondtam, én úgy látom, hogy nekik sokkal nagyobb választékban készülnek játékok és nem akkora tragédia, ha valami nincs nekik. A fiam is nyavalygott a Kukabúvárért, meg Bakugan-ért stb, de megbeszéltük, hogy egyrészről mindent nem kaphat meg, másrészről azoknál sokkal értelmesebb játékok is vannak. És el is felejtette a dolgot. Persze, ha valamelyik barátjának van olyan játék, akkor játszik vele, de ez kölcsönös, mert neki is van olyan játéka, ami meg a másiknak nincs.

Viszont a lányoknál ezt nem látom, mert itt mindenkinek kell, hogy legyen MH-ja, különben ki van rekesztve, hiába van Barbija, pónija, hörcsöge vagy picurka izéje.

Érthetően írtam le vagy nagyon zavaros az egész? :)

2013. aug. 25. 14:39
 4/6 anonim válasza:
70%
normalis mert a monster high manapsag egyre menobb meg a barbi suerintem nem annyira
2013. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem a lányok azért szeretik a MH-t mert a mesében arról van szó hogy aki másmilyen mint mi az attól függetlenül nem kell kiközösíteni, és a "szörnyek" sem feltétlenül rosszak.

A fura az új menő! :)

2013. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A szörnyek is csak emberek, ennyi a mondanivalója, persze átgondolandó azért, hogy hol vannak a határok.


Valahol érthető, hogy most amikor ennyire menő a Harry Potter világ és a vámpírok, a gyerekeket is ezzel traktálják, de ha belegondolok, mi is szerettünk szörnyeset játszani, szóval ha okosan használják, akár jó is lehet, szerintem nem olyan rossz, sokkal rosszabb, amit a tévében adnak néhanap.

2014. jan. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!