Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem fel 6 éves...

Hogyan készítsem fel 6 éves lányomat, hogy hamarosan már csak ketten leszünk?

Figyelt kérdés
Hamarosan különköltözünk az édesapjától, és nehezítő tényező, hogy az apukájához is nagyon ragaszkodik a lányom, és a lakáshoz is amiben most együtt élünk. Mivel tehetném neki egyszerűbbé és elfogathatóbbá ezt a dolgot, úgy hogy közben valószinüleg rajtam is érződni fog hogy nekem is fáj.Nem szeretném, hogy a gyerek lelke sérüljön
2013. aug. 26. 19:08
 1/4 anonim válasza:
Nagyon sok idot toltson el veled. S ha lehet ugyan ugy talalkozzon az edesapjaval. S szerezzetek sok emlekezetes pillanatot a kiscsajnak ha viszont uj lakasba is koltoztok segitsen neked vasarolni olyan dolgokat amik oztthinosabba tenni a lakast csajosabba tenni ami neki is tetszene
2013. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos észrevette már a feszültséget közöttetek, mert boldog harmóniából nem szoktak a párok külön költözni.

Csak az igazat mondd - ami egy 6 évesnek való! Van, hogy két felnőtt nem tud együtt élni, ezért visszaadják egymás szabadságát.Jobb így nekik, de ebben a gyermekük nem hibás, és őt ezután is mindketten nagyon szeretik, sőt, talán jobban is figyelnek majd rá, ha éppen náluk lesz.

Nehéz időszak vár rátok, de a gyermek miatt nem szabad a volt társat feketíteni.És ki tudja? Egy különköltözés sokszor csodát tehet a visszatalálásban.

2013. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabszem ***** válasza:
Nehéz okosnak lenni, de szerintem üljetek le vele hármasban és mondjátok el neki, hogy külön fogtok élni de őt ugyanúgy szeretitek majd mint eddig.
2013. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak áltatni, sérülni fog a lelke. Amit tehetsz, hogy segítesz neki könnyebbé tenni a változást. Kérdés: most mit tud? Eddig mennyire volt őszinte a kapcsolatotok? (pl. sírtál már előtte, vagy elmondtad neki, ha valami bántott, ő hogyan mondta el a bánatát, csalódásait neked?) Ez mind nagyon nem mindegy.

A gyerekek okosak, és sokkal többet értenek-éreznek, mint gondoljuk, nem érdemes előttük színészkedni. A ti közös "nyelveteken" mondd el neki az igazat (nyilván nem naturálisan), és tedd vonzóvá az új helyet, ahová mentek. A lényeg, hogy jobbnak hasson a réginél, te ismered a kislányt, biztos találsz ebben kapaszkodót számára. Remélhetőleg az apukájától nem végleg kell elválnia, és ha gyakran látja, könnyebb lesz neki. Nem tudom, milyen a kapcsolatod az apjával, de szerintem ezt ne egyedül csináld végig. Beszéljétek meg, és együtt álljatok a gyerek elé. együtt segítsétek. Ez is vissza valamennyit a biztonságérzetből, amit éppen most veszít el. De nem lesz könnyű sajnos semmiképp.:(

2013. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!