Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igényléséhez be kell jelentkeznem előtte munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Lejárt a gyesem, nem dolgozom. Munkanélküli segély már nem járna. Csak akkor mondta a hölgy, hogy menjek jelentkezzem be először, amikor én megemlítettem valami miatt. Igazából kötelező, hogy munkanélkülin legyek?
2013. aug. 27. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én idén januárban igényeltem a gyermekvédelmi kedvezményt, szintén lejárt a gyesem, munkanélküli már nem járt, mert már korábban kimerítettem. Nekem nem mondták, hogy regisztráljak a munkaügyiben, és nem is voltam regisztrálva, mikor igényeltem, és meg is kaptam. Tehát nem kötelező.
2013. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Viszont jó, ha be vagy regisztrálva, ugyanis ha minden igaz, akkor 3 hónap után, ha olyan az anyagi helyzetetek, akkor igényelhetsz segélyt. Nem sok, de ha nem tudsz elhelyezkedni, a semmitől több. Viszont ha nem vagy beregisztrálva, azt biztos nem fogsz kapni a nélkül.
2013. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!