Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendszeres gyermekvédelmi...

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Remélem tudtok nekem tanácsot adni.A problémám a következő: tavaly megkaptam a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt a fiamra.Akkor az állandó lakcímemen laktunk Budapesten.Most viszont Pest megyében lakunk albérletben ahol a tulaj nem engedi az ideiglenes bejelentkezést.Most Júliusban jár le az 1 év,de ujra szeretném igényelni.Hogy tudom ezt megtenni?Ha megint kijönnek környezet tanulmányra csak nem küldhetem az állandó lakcímre mivel nem ott lakom.
2013. júl. 11. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Valahogy mindneképp be kellene jelentkezned, mivel a gyermekek védelméről szóló törvény szerint a kérelmet az a gyámhatóság bírálja el, amelynek illetékességi területén a kérelmező lakóhelye, vagy ha a kérelmező életvitelszerűen a bejelentett tartózkodási helyén lakik, a tartózkodási helye van.

Értem, hogy te nem vagy bejelentve,de nem is élsz életvitelszerűen az állandó lakcímeden. Tehát ha ott adnád be,és az ügyintéző kimenne környezettanulmányra ,mivel nem élsz ott, így a kérelmed vagy elutasítaná vagy az eljárást megszüntetné.

Annyit még megkérdezhetek, hogy az állandó lakcímed, az a te tulajdonodban lévő lakás/ház ?

2013. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zabmester ***** válasza:
Tulajdonképpen a tulajnak nincs beleszólása abba, hogy tartózkodási címre bejelentkeztek-e. Bejelentheted saját magatokat, csak vinni kell a bérleti szerződést, legalább is itt már többen írták, hogy újabban ez a szabály.
2013. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Golan Trevize ***** válasza:
Úgy van, ahogy a második írja, csak annyival egészíteném ki, hogy ráadásul kötelességed is bejelentkezni az albérletbe.
2013. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak kérdés, hogy ha nem engedi bejelentkezni, akkor van-e egyáltalán bérleti szerződés....
2013. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megigényeltem, meg is kaptam, de nem jöttek ki környezettanulmányra.
2013. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mi is albérletben vagyunk de nekünk kellett a hozzájárulása a tulajdonosnak hogy bejelentkezzünk.
2013. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatos válaszoló : Március elseje óta nem kötelező, hanem elegendő a teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt bérleti szerződés is.
2013. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!