Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » December közepén jár le a...

December közepén jár le a tgyásom, mikor kell megigényelnem a következő támogatást és mi az? Gyed vagy gyes?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 09:13
 1/5 anonim válasza:
Azt nem tudom mi jár utánna,de tesóm megigényelte 1 hónappal előbb és elutasították neki csak akkor lehet ha a másik már lejárt.(Szerintem a gyed jár utánna.)
2009. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tgyás-ra jogosult voltál, akkor szerintem a gyedere is az leszel. Ha mégsem, akkor a gyes alanyi jogon jár, de azt is igényelni kell.

Nekem a munkáltatóm egyszerre küldte a tgyás-hoz és a gyed-hez a papírokat, kitöltöttem mindegyiket, sé amikor lejárt a tgyás kaptam tovább a gyedet.

Ha nem kifizetőhely, akkor nem tudom, hogy mikor és hol kell intézni.

2009. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. okt. 31. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nov.végén-Dec.elején kell hogy kapj értesítőt a TB-től.(persze csak ha nem tb kifizetőhely a munkahelyed)

Kell kérni a munkáltatódtól jöv.igazolást azzal kell menni a tb-hez.Ott ki kell tőlteni egy nyomtatványt+kell az anyakönyvi kivonat.Legalábbis Szfváron így működik:)

2009. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne várj arra, hogy az OEP küld értesítést!

Nekem sem küldött, és több ismerős kismamának sem. :(

Beadhatod hamarabb az igénylésedet, de az igénybejelentés kezdő napja nem lehet korábbi, mint ahogy a TGYÁS-od lejár.

2009. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!