Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló tabletta helyes,...

Fogamzásgátló tabletta helyes, rendszeres szedése mellett teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, én zsigerből mondanám rá, hogy ilyen esetben kizárt, és a nőgyógyászom is megnyugtatott.

Igazából itt, a Gyakorin bizonytalanodtam el, mert annyi kérdést találtam, amiben azt állítják, hogy tabletta mellett estek teherbe, miközben rendesen szedték. Nekem van 2 gyerekem, mindkettő azonnal sikerült, mikor beterveztük őket, tehát elég könnyen teherbe tudok esni. Elismerem, hogy idiótának hangozhat a kérdésem, tényleg csak az itt feltett kérdések bizonytalanítottak el.


2013. szept. 1. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon ritka, ha valaki tényleg becsületesen és normális odafigyelve szedi a fogamzásgátlót, hogy terhes lesz. De azt nem lehet mondani, hogy lehetetlen. Mert az egyetlen biztonságos és száz százalékos védekezési módszer a Kalmopyrin, ha beszorítod a lábad közé.:)

Szóval azért előfordulhat úgy is, de azért akik gyógyszer mellett estek teherbe nők, azoknak több, mint a fele nem figyelt oda mindenre és azért lett terhes.

2013. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek 2 babája is született így. (Házasságban él, csak akkor még nem terveztek babát.) utólag azt mondták neki, hogy termel valami hormont a szervezete, ami miatt nem hatnak a fog.gátlók.


Viszont mind a két babája koraszülött volt, elhalt a méhlepény. Nem tudták megmondani, hogy a fogamzásgátló miatt születtek-e idő előtt. Egyikőjük 1,25 kg, a másikójuk 1,10 kg volt a születésekor. Most már kamaszok, minden rendben velük. :)

2013. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én háromszor estem teherbe tabletta mellett. Abból kétszer még a szívhangig se jutottunk el, elvetéltem. Aztán kiderült a bibi, én nem is szedhetnék fogamzásgátlót, csak a doki aki felírta nekem semmilyen kivizsgálást nem végzett.

Szerencsére a kislányom, aki végül megszületett teljesen egészséges, de a terhesség vele is veszélyeztetett volt.

Itt ezen az oldalon az esetek kilencven százalékában a nők nem merik bevallani, hogy nem szedték,vagy nem figyeltek oda, mert félnek a negatív kritikától, vagy attól, hogy itt nekiesnek az emberek.

Valamint itt hatványozottan fordul elő a probléma, hiszen aki tervezetten lett terhes nem fogja megkérdezni, hogy jaj terhes lettem, mi legyen?

Aki viszont nem tervezi egyből tanácsot kér.

Ezért tűnik olyan soknak az ilyen esetek száma.

2013. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennek az esélye, kedves kérdező, 1 ezrelék. Szerintem ez bőven vállalható kockázat, óvszer mellett 2-8 százalék esély van rá, tehát nagyságrendi (ezrelék-százalék) különbség.

Aki "rendesen" szedi, az valószínűleg olyan dolgot is tesz, amiről nem tudja, hogy nem lehet. Pl. vedeli mellette a gyógyteákat, nem veszi komolyan az antibiotikumos figyelmeztetést, meg azt, hogy nem lehet kihagyogatni.


Szerintem az emberek nagyjából azonosan működnek, nem hiszem le azt sem, hogy valaki extra hormont termel a fog.gátló ellen. Valamit félreérthetett az illető.

Mellesleg ha valaki mégis teherbe esik, a babájának nem lesz semmi baja, az első jó néhány hétben ezek a hormonok semmilyen problémát nem okoznak sem a terhességnek, sem a babának. Vetélést sem okoznak. (Ha okoznának, akkor csak gyorsan felírnák abortusz helyett.) De nyilván illik észrevenni a terhességet 1-2 hónapon belül.


Ne aggódj, ez a legbiztonságosabb módszer azon kívül, hogy nem szexszelsz.

2013. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Csak, hogy félreértés ne essék, én nem mondtam, hogy a tablettától vetéltem el, csak egyszerűen elvetéltem.

Egyébként nekem is azt mondta a nőgyógyászom, hogy ne aggódjak, ha már ott a baba akkor nem árt neki a fogamzásgátló, de hát értelemszerűen, ha késik és pozi a teszt, az ember lánya nem szedi tovább a bogyót.

2013. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiammal gyógyszer mellet estem teherbe.

Majd szoptatás alatt cerazettet szedtem, ami mellett szintén teherbe estem.Ez már csak azért is "vicces" mert azt mondják szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, másrészt a gyógyszer olyan mellékhatást okozott nálam hogy 30 napból 20-at menstrultam (össze-viszza) így volt havi 10 napunk elvétve és ez alatt is sikrült. :(

Majd szedtem újra normális gyógyszer és ismét terhes lettem. :(

2013. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Majd szoptatás alatt cerazettet szedtem, ami mellett szintén teherbe estem.Ez már csak azért is "vicces" mert azt mondják szoptatás alatt nem lehet teherbe esni"


A szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlók sokkal kevésbé hatékonyak, mint azoknak, amiket nem lehet szoptatás alatt szedni. És a a szoptatás alatt szedhető fog. gátlók mellett nagyon sokan terhesek maradnak.

Az pedig, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, az pedig nem igaz!!!Mert lehet. Mert bármikor beindulhat szoptatás alatt is a peteérés, ami ha megtermékenyül, akkor egyből terhes lesz az illető és akkor sem fog megjönni neki a vérzése, de már nem azért, mert szoptat és nincs peteérése, hanem mert terhes.

Úgyhogy kedves válaszoló te azért lettél terhes gyógyszer mellett, mert nem vagy tisztában dolgokkal. Mert ha tisztában lettél volna, akkor gumival védekeztél volna és végig az egész szoptatás alatt.

És lehet hogy a rendes fog. gátló szedése alatt is voltak dolgok, amikkel nem voltál tisztában. Például, hogy mik csökkenthetik a hatását, mikor kell pótolni, mikor kell másik szemet is bevenni, stb...

2013. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!