Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki fogamzásgátló mellett...

Aki fogamzásgátló mellett esett teherbe, az melyik tabletta volt?

Figyelt kérdés
Mást nem alkalmaztatok mellette, pl megszakítást? Rendszeresen szedtétek? Volt valami gyógyszeres kezelés közbe, mi befolyásolhatta a hatékonyságát?
2012. nov. 22. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Rendesen szedett tabletta mellett 1 év alatt 100 nőből 0,1 esik teherbe. Szerintem vállalható kockázat... Nem kell mellé megszakítást vagy bármit alkalmazni.


De nem elé "rendszeresen" szedni. Én rendszeresen járok boltba, de nem minden nap...

Minden nap be kell venni, nem lehet kihagyni, késni. Hányás-hasmenés esetén 7-10 napig kell kieg. védekezés.

Az antibiotikumot mindenki tudja általában, hogy gyengíti a hatását, de olvastam pont a gyk-n, hogy egymásnak ajánlgatják a lányok a gyógyteákat, és a gyógynüvények is hatással vannak rá. Csak ehhez érteni kellene, mert nem mindre van ráírva. Én konkrétan egy meghülés elleni teakeveréken láttam, ami csupa "hagyományos" gyógynövényből állt. Ennyi erővel bármelyik lehetett a bűnös.

2012. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és 8 évig szedtem többféle tabit, és nem volt gond.
2012. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én trinoregalt szedtem rendszeresen, kihagyás nélkül, sosem felejtettem el bevenni 9 év alatt. Amikor teherbe estem, nem voltam beteg, és semmiféle gyógynövényt, gyógyteát nem ittam/ettem, mégis baba lett. De nem bántuk, a következő évre terveztük volna! :)
2012. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Yadine-t szedtem, már 4 éve, mikor kihagytam két szemet, és teherbe estem. Valóban, a tabletta csak akkor tud hatni, ha valaki szedi is, és nem csúszik el vele, nincs hasmenés, hányás, elfelejtés! Na, akkor hat.
2012. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Tri Regolt szedtem, rendszeresen, de sajna 3 szak mellett nem tudtam bevenni mindig egy időben. Szóval pociban van az eredmény, 35 hetes vagyok. nem terveztük, mert van már 2 rosszcsont fiam, de megtartottuk. Bár apára kellett hassak egy kicsit :D
2012. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A rendszereset úgy értettem, hogy amilyen rendszer szerint be kell szedni. Rendszeres az éves rákszűrés is. :)

Az is befolyásolhatja, ha egyik nap 2-kor szedem be, másik nap este 7-kor?

2012. nov. 22. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, bele is van írva a leírásban, hogy lehetőleg egy időpontban. Na, ez nekem nem sikerült :D Uccsó voltam
2012. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!