Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy évnyitó ünnepségre miért...

Egy évnyitó ünnepségre miért nem lehet normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Most ment elsőbe a nagyobbik gyerekem és komolyan ledöbbentem némelyik szülőn.

Az egy dolog, hogy ő bejön melegítőben és sportcipőben (anyukák-apukák egyaránt), de hogy a szerencsétlen gyerekére sem képes egy sötét nadrágot és egy fehér inget adni, az elég szomorú!

Szegény gyerekeken láttam, hogy feszengenek a többi ünneplőbe öltözött gyerek között.

A szülőin és a múlt heti gólyanapon is többször elhangzott, hogy sötét nadrág/szoknyában és fehér ingben hozzuk a gyerekeket.

Tényleg érdekelne, hogy ennek ellenére ki-milyen indíttatásból viszi színes pólóban egy évnyitóra az elsős gyerekét és hogy ő maga miért nem képes legalább egy normális nadrágot, felsőt és cipőt felhúzni!

Bp. melletti településről van szó, tehát nem mucsaröcsöge... :)


2013. szept. 2. 10:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én sem értem az ilyen szülőket. Nem hiszem, hogy nincs egy fekete nadrágja, meg egy mezei fehér pólója a gyereknek, ha már konkrét ünneplője nincs. De ezt sem hiszem el. A többi ünnepségre is majd melegítőben megy a gyerek?
2013. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A mi iskolánkban még színházba is így küldik sokan a gyermeküket. Szerintük a márkás sportszerkó a legjobb amit ráadhatnak. Én sem értem...
2013. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ember ügyel arra, hogy megfelelő rendezvényre megfelelően öltözzön fel. Elég elmenni színházba egyszer és körülnézni. Félelmetes. Az idősebb 50-es korosztály alatt ritka, hogy normálisan fel legyen öltözve valaki. Jönnek farmerben, kordnaciban, pólóban, rágóznak, ropit kajálnak, beszélgetnek, mobiloznak... sorolhatnám. Pedig elég egyértelmű, hogy színházba szépen öltözve megyünk, annyira alap, nem?


Nem lepődöm meg, hogy azok a szülők, akik színházba önmaguk nem képesek normálisan felöltözni, azok a gyerekeiknek sem tudják ezt megmutatni, megtanítani. Ezek az értékek félúton kivesztek már az emberekből, sajnos.

2013. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 gyilokcica ***** válasza:
23%
Ha egész reggel üvölt, hisztizik, földhözveri magát a gyerek, mert nem akarja felvenni az ünneplőt, akkor nem minden szülő szíjazza le és adja rá akkor is, ha belegebed. Majd megtanulja a gyerek első alkalommal, hogy ő tűnik ki mindenki közül.
2013. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti kezelése nem az, hogy ráhagyjuk a gyerekre, hogy azt csinálhat, amit akar. Ráadásul évnyitóról 6 éves kor körül beszélünk, nemigen kéne hisztizni ekkor már. A szülő szavának ereje kell, hogy legyen. Lehet, hogy én vagyok túl szigorú, de ha én azt mondom, hogy valami úgy legyen, akkor az úgy lesz, akármeddig is veri magát a földhöz egy gyerek. A felvezetés sem mindegy, pl. hogy ő készíti ki az ünneplőt az évnyitóra, és nagy izgalommal várjuk, hogy kezdődjön az iskola, napokkal, hetekkel előtte beszélünk róla, hogy miben megyünk, hogyan viselkedünk ilyen helyen, és mire kell figyelni.
2013. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is néha elgondolkodom ezen:(

Az én fiam most kezdi a 3.osztályt,eddig is minden ünnepre kiöltözött,egyedül fekete cipőt nem veszek neki,mert 1x felveszi és kinövi sajnos.

Nálunk az anyukák az anyák napi ünnepségre sem öltöznek ki,pedig akkor "minket anyákat" ünnepelnek a gyerekeink.Oda is eljönnek farmerbe és otthoni ruciba:(!

Nem mondom,hogy nálam is kiszakad a szekrény oldala,mert annyi a kimenős ruhám(a munkahelyemen egyenruhát hordok,és inkább sportos anya vagyok),de van 1-2 blúzom,szoknyám,amiket ilyenkor felvehetek.Megdöbbentem már első évben,hogy ebben a suliban nem szokás a csini ruha az ünnepségeken.Az egyik karácsonyi ünnepségen pl.az egyik gyerek szakadt farmerben mondta el a versét:(!


A fiam ma is ünneplőben ment,még csíkos mellényt is készítettem neki ki,és vitte magával a farmerét,hogy át tudjon öltözni.

2013. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 gyilokcica ***** válasza:
7%

"Lehet, hogy én vagyok túl szigorú, de ha én azt mondom, hogy valami úgy legyen, akkor az úgy lesz, akármeddig is veri magát a földhöz egy gyerek."


Akkor is, ha már rég ott kellene lennetek az évnyitón? Vagy akkor inkább el sem mentek, csak hogy az legyen, amt te mondasz? Vannak olyan gyerekek, akiket ez a fajta nevelés egyáltalán nem hat meg.

2013. szept. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy reggel felkelünk, felöltözünk az előző este kikészített ruhába és oviba/iskolába/dolgozni megyünk - nos, ezt nem 6 évesen kell megtanítani a gyereknek.
2013. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 gyilokcica ***** válasza:
17%
NEm nevelés kérdése. Egy kisgyerek is izgulhat, félhet, lehet rossz napja, nem szeretné magát kényelmetlenül érezni, ő is EMBER. És hiába nevelted ilyen-olyan szigorral, ez bármikor előjöhet.
2013. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Jaj gyilokcica, fogod a gyereket es raadod a ruhát, akárhogy veri is magat a földhöz. Gyerek, te meg felnőtt vagy. Oldd meg. Ennyi.
2013. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!