Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit láttok a környezetetekben,...

Mit láttok a környezetetekben, ha ad magára egy anyuka (sportol, normálisan öltözik, csinos, megdicsérik mások) akinek kicsi gyerekei vannak, az csak úgy lehet ha 1. otthon van egész nap 2. eltartja a férje 3. a gyerekei rovására megy?

Figyelt kérdés
3 kicsim van, nem vagyok egy jó genetikájú valaki az első babám után nem fogytam vissza rendesen, a második után nagyjából, de a harmadik után összekaptam magam és sportolok tornázok heti 4szer vagy futok reggelente stb. odafigyelek mit eszek mert sajnos rajtam minden bekapkodott falat meglátszik.Végre emberi külsőm van (magam számára mondom).Normálisan divatosan öltözök.Egy alap smink és normális megfésült hajzattal lépek ki a házból. Most még gyeden vagyok. Dolgozni 6 órában megyek vissza (tudom ez egy szerencse) lesz fizetésem nem egy hatalmas de azért hogy a férj tartana el, az erős túlzás plusz ugye a gyerekekkel kapcsolatos teendők házimunka stb.nek nincsen anyagi értéke. És a lényeg hogy több olyat hallottam már anyukáktól is és másoktól is hogy csak azért "érek rá" csinosnak lenni mert "itthon ülök"(?) vagy biztos a gyerekeim rovására megy és higgyem el hogy az átlag magyar anyukák 3 gyerek mellett igenis lepattantak és leharcoltak lesznek.És ha nekem nem így van akkor az csak azért lehet mert eltart a férjem vagy mert a gyerekeim elhanyagoltak. Ez tényleg így lenne mi a tapasztalatotok magatokon, a környezetetekben?
2012. dec. 12. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak azt tudom mondani:ezt hívják irigységnek.Minden csak szervezés kérdése.És nem,NEM KELL leharcolt édesanyának lenni,csak azért mert gyermeket szült egy nő.Csak sokan ezt "elfelejtik" mert így könnyebb)és azzal takaróznak,hogy ez kivitelezhetetlen.De pedig csak lusták és a szájuk az jár...

Légy büszke arra,mit elértél és ne törődj az ilyen rosszindulatú emberekkel!

2012. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából a magyarázatot sem értem mert az hogy otthon dvdre tornázok 2 db súllyal (került 3 ezer ft.ba és nem fog tönkremenni évekig használom majd) és futok ami az egyszeri futócipő megvételt leszámítva INGYEN van, a hajamat magam ápolom, a normális divatos ruhák meg nem a nem tudom melyik butikból vannak hanem egy okosan összeválogatott alapruhatárral...nem értem hogy ez miért lenne drága mulatság pláne havi szinten...Nincs műkörmöm, nem járok fodrászhoz csak 3 havonta egyszer..
2012. dec. 12. 21:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, ha egyrészt rendesen neveled a gyerekeket, hogy tudjanak sajat maguk is játszani - ami késöbb nagyon fontos, állandóan nem lóghatnak rajtad, megszervezed a háztartást és a munkádat, meg AKARSZ sportolni, akkor minden probléma nélkül össze lehet egyeztetni.


Aki NEM AKAR eröfeszitéseket tenni a kinézete, ápoltsága érdekében, az könnyen megmagyarázza, hogy miért hanyagolja el magát.

2012. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag magyar anyukák nem tudják beosztani az idejüket, és minden percüket csak a gyerekkel töltik.Hiszti, önállótlan, közösségbe beilleszkedni nem tudó gyerekeket nevelnek.

Anyukám dolgozott 3 gyerek mellett. Ellátta munka után a háztartást, pedig nem volt ennyi munkát könnyítő háztartási gépe, mint a mostani nőknek. Igaz, hogy későn feküdt és korán kelt, de mindig csinosa, szolidan sminkelve ment a munkába. Minket sem hanyagolt el soha, ahogy apukánkat sem.

Te csinálod jól. Ne törődj a megjegyzésekkel.

2012. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

lemaradt egy mondat: időben is napi 50-60 percet vesz el max...más annyit tévézéssel eltölt...ez sem hiszem hogy olyan hatalmas nagy áldozat.

Semmilyen pozitív véleményt nem kapok jó persze nem azért csinálom, de mindig hozzátesznek vmi kis "éles" beszólást hogy pl. találkozok valakivel mi történt veled beteg vagy?

Vagy ex munkatársnőm (múltkor voltam bent papírokért) terjeszti bent hogy látszik hogy ráérek otthon bezzeg ha dolgoznék nem lenne erre időm..

Vagy anyósom aki szerint azért olyan elevenek a gyerekek mert érzik a feszültséget (ugyan milyen feszültséget, én attól vagyok feszült ha 46os méretet hordanék...:( )

Aztán egyik "barátnőm" is mikor náluk jártunk és sütivel kínált meg mindenféle hasonlóval én elvettem egyet nem akartam megbántani de az jött ki az egészből hogy a gyerekeim is ezt látják hogy FUJ SÜTI és BOLDOGTALAN gyerekkoruk lesz...(holott hozzátenném a gyerekeim kb. 4-5 sütit pusztítottak el, eszembe sincs teljesen leszoktatni ilyesmikről őket).

Tudom biztos én vagyok túlérzékeny hogy ezekre "ugrok" de nem hiszem el hogy ez EKKORA nagy bűn lenne, holott a másik oldalról meg állandóan azt hallják/halljuk mi nők hogy legyünk csinosak, fittek, toppok...ne hízzunk terhesen csak max.5 kilót és már 6 hetes kontroll után az edzőterembe rohanjunk..(ami nekem meg a másik véglet).

2012. dec. 12. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egy igaz mondás: minél jobban csinálsz valamit, annál több irigyed van.

Biztos, hogy a környezeted szemét csípi, hogy 3 gyerek mellett is meg tudod oldani, hogy ápolt legyél, és pláne még jobb formában is vagy, mint a szülések előtt, ez megbocsáthatatlan bűn. Szerintem azért gondolkodnak így, mert tükröt tartasz eléjük: átlagemberként, normálisan funkcionáló családdal, bejárónő és bébiszitter nélkül is oda tudsz figyelni magadra, így ne takarózhatnak azzal, hogy ezt csak a gazdag/felelőtlen/háztartásra nem adó nők csinálhatják meg. Így viszont tudattalanul szembesülnek a saját gyengeségükkel, hiszen jó példával jársz előttük, amit nem tudnak követni.

Rosszul esnek a reakcióik, ez természetes, hiszen pont az a kör nem értékeli az erőfeszítéseidet, aki amúgy hozzád közel áll. Ez egyben csalódás is, mert akkor idegenektől mit lehet várni (sokszor jobbat, sajnos). Azért mindig nézd, ki adja a kritikát. Általában olyan, aki a saját önértékelésével elakadt, frusztrált, boldogtalan nő. Valahol megértem őket is, de te meg ne hagyd, hogy leszívják az energiáidat. A tested formálása után erősítsd meg magad lelkileg is, hogy az ilyesmik leperegjenek rólad, vagy frappánsan és (ál)kedvesen vágj vissza, abban a stílusban, ahogy ők mélyesztik beléd a méregfogaikat.

2012. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanulok,épp most végeztem a szakmai gyakorlattal munkát keresek,van egy 20 hónapos fiam itt a háztartás egyebek,de fontosnak tartom,hogy csinos legyek ápolt,fontos,hogy a maradék pár kiló lemenjen rólam,sokat diétáztam,tornáztam már az alakomért,ugyanúgy fontos,hogy a fiam is ápolt,csinos legyen,hogy sokat legyünk együtt vele és a férjemmel,hogy ki tudjunk kapcsolódni kettesben is.Nem a párom tart el,nem vagyok itthon egésznap,és nem megy a fiam rovására,igaz nekem egy fiam van így nem annyira válasz a kérdésedre,de szeretnék még 2-3 gyereket és biztos vagyok benne ha rajtam múlik 2-3 gyerek után is az lesz,mint most hogy a munkatársam nem hiszi el,hogy szültem,és gyerekem van.Engem boldoggá tesz ha kapok egy bókot ha megnéz egy idegen,hogy hmm csinos kislány,most ezt nem úgy gondolom,hogy úgy nézek ki mint akit mindjárt megerőszakolnak,csak jót tesz az önbecsülésemnek ha azt érzem tetszem magamnak is és másnak is.Nekem van ismerősöm aki 3 gyerek után úgy néz ki szegény,mint aki 24 órában sose aludna,de van olyan is aki 10 évet letagadhatna,és remekül néz ki,annak ellenére hogy nem otthon ücsörög.Azt szokták mondani arra van idő amire akarod,egyszerűen gusztustalan ami manapság egyre jobban elterjedt, a másik életébe kotorászni,ítélkezni,rosszindulatúan beszólni.Úgy gondolom attól,hogy anya vagyok még nő vagyok,feleség,barátnő.

2012. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos válaszok kicsit megnyugodtam...egyébként ti a környezetetekben tapasztaltok hasonló dolgot, hogy szóvá teszik ha vki normálisan néz ki vagy ad magára főképp ha több gyereke van? Vagy csak én futok bele ilyen típusú emberekbe, már arra is gondoltam hogy vhogy "bevonzom" az ilyeneket?
2012. dec. 12. 22:01
 9/11 anonim ***** válasza:
igen sajna sok ilyen van,főleg a koromra kaptam pár célzást pedig már 23 éves vagyok (utolsó válaszoló)
2012. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki a környezetemben beszólós, az a gyerekszülés előtt is az volt, mindig talált valami alkalmat a csípős megjegyzésekre. Felületes ismerősök nem nagyon tesznek megjegyzést, a szűk köreimből meg kikoptattam azokat, akik negatív energiát sugároztak folyamatosan felém. (Lazábbra vettem a kapcsolatot, sokkal ritkábban érintkezünk vagy már egyáltalán nem keresem.) Családon belül nem piszkál senki, szerencsére.

Ha közeli és fontos barátnő viselkedett velem ambivalensen, megpróbáltam nyíltan megbeszélni, ez segített, és azóta megosztjuk egymással a "praktikáinkat".


Sok ember sajnos olyan, ha látja, hogy célba ért a megjegyzése, az szárnyakat ad neki és alig várja a következő lehetőséget. Futó ismerősöknek ne mutasd, mennyire megbántanak. Aki meg fontos neked, azzal beszéld meg őszintén, miért pont tőle nem várod és miért esik rosszul.

2012. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!