Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs felborulva szerintetek...

Nincs felborulva szerintetek az értékrend? Tényleg fontosabb, hogy egy gyerek hány mondókát tud annál, hogy normálisan viselkedjen?

Figyelt kérdés

A napokban felmerült bennem ez a kérdés.Mert lépten-nyomon azt hallom, hogy fejlesztő foglalkozások így-baba klub úgy, vigyük a gyereket már 1 vagy akár kisebb korától ringatóba ide-oda,úszni,angolozni,stb.Van itt mellettünk egy magán bölcsi kb 10 gyerekkel, a vezetője egy tündéri idősebb hölgy,aki mindent megtesz a gyerekekért, ő főz nekik, hogy ne a rendelős "szemetet" kapják, mégis panaszkodik, hogy el akarják vinni néhány gyerekét, csak mert a város másik végén van egy szakképzett gondozókkal rendelkező fejlesztő bölcsi...az nem számít, hogy a gyerek jól érzi magát,már beilleszkedett és itt is szépen fejlődik, csak az, hogy ott van angol...:/

Ugyan akkor azt látom, hogy ezek a szülők, akik annyira nyomják a gyerek értelmi fejlesztését,egyszerűen nem bírnak velük.Mert a szociális képességekre semmi hangsúlyt nem tesznek!

És nem 1 ilyennel találkoztam már!!Büszke rá, hogy a gyereke 2 évesen hány mondókát tud, milyen ügyes, miket megcsinál, de ugyanakkor nincs rá hatással,mert hiába szól rá,hogy ne szórja a másik fejére a homokot a játszón, mintha a falnak beszélne...

Persze, nem lehet elvárni, hogy 100%ban első szóra szót fogadjon, hiszen ez is egy tanulási folyamat,de ezt szerintem ma nagyon elhanyagolják.


2012. júl. 19. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van !Nem értem miért kell már bölcsis gyerekeket mindenféle sz@ra hordani.Hacsak azért nem mert otthon egyáltalán nincs vele foglalkozva és így kompenzálnak.
2012. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
én is úgy gondolom hogy inkább érezze jól magát a gyerek, minthogy 2 mondókával többet tudjon. Az én fiam 3 éves, bölcsis, imádja, nagyon jól érzi ott magát, igaz még nem tud olyan sok mindent, de sok dologban nagyon okos. Nemrég voltam egy szülinapon ahol egy ismerőssel találkoztam, neki is hasonlókorú gyereke van, aki már tudja a napokat, hónapokat betéve, meg mondókázik. De nem éreztem azt hogy a gyerek jól érezné magát. Bár az ő dolguk, de én biztos kivenném a gyereket onnan. Nem akar ott aludni meg ilyenek. Mi ilyen családi napközibe járatjuk, nem azért mert megtehetjük, hanem ez volt egy kényszermegoldás. És bár elég nehéz havonta kinyögni az árát, de még is úgy gondoltam hogy szeptembertől nem viszem államiba (biztos ott is jó lenne neki) de, mert ezt annyira szereti, amig tudom idejáratom.
2012. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam fiammal egy ilyen foglalkozáson mikor 1 éves volt és totál kiborult tőle...aztán mondták, hogy nem baj, vigyem csak, majd megszokja.Kérdem én,miért kell egy 1 évesnek egy totál kötött programot muszájból megszoknia, ahol ráadásul olyan mondókákat tanítanak, amiket a kiscsoportos óvodások tanulnak??Amúgy meg azt vettem észre, hogy ez inkább az anyukáknak jó,ilyen "klubdélután" .
2012. júl. 19. 13:04
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk most kimondottan nem is arra gondoltam, hogy elcipelik az anyukák a gyereküket olyan programokra, amiket nem is élveznek, hanem hogy mondjuk nem tudnak megállni az utcán fél percet beszélni, ha összefutnak egy ismerőssel,mert a gyerek ennyi időt nem tud egy helyben állni, vagy legalább az anyuka körül maradni.

Manapság ritka, ha valaki egy 2 évest babakocsi nélkül visz boltba és az nem elrohangál, hanem fogja anyukája kezét.Az is ritka, hogy egy gyerek normálisan, csendesen viselkedik a rendelőben, gyógyszertárban.

Viszont itt is vannak nap mint nap kérdések, hogy mit tanítsak még 2-3 évesemnek, aki már számol,tudja a színeket, lépcsőzik, mondókázik,énekel, stb...csak éppen kulturáltan viselkedni nem tud.

2012. júl. 19. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit érintve érzem magam a kérdésed kapcsán, mivel egy igen eleven 2 éves fiúcska anyukája vagyok. Egy olyan kisfiúé, aki még egy darab mondókát sem tud. :)

Ezek a babás programok szerintem jórészt az anyukák miatt is vannak. Mi például a kisfiam 10 hónapos kora óta jártunk Ringatóra, és nagyon szerettük! Tél volt, be voltunk zárva, róttam egyedül a köröket, ott pedig megismerkedtem más anyukákkal, és olyan játékokat tanultunk, amiket aztán otthon is el tudtunk játszani. Nem lett tőle csodagyerek, nem is ez volt a cél.

Azt írod "ma" nagyon elhanyagolják a gyerekek fegyelmezését. Én ezt nem így látom. Egyrészt mindig voltak szófogadó és kevésbé szófogadó gyerekek, másrészt meg úgy veszem észre, a mai szülők inkább túlfegyelmezik a gyerekeiket. Nálunk a játszón gyakran előfordul, hogy a homokozóba sem engedik be a gyerekeket, nehogy összepiszkolják magukat, az pedig, hogy esetleg belefeküdjenek a homokba, játszanak a sárral, a vízzel vagy csak a kezükbe vehessenek egy kavicsot, ki van zárva. Mert "piszkos lesz". És? Nem azért gyerek, hogy piszkos legyen? Nem egyszer hallottam már olyat is, hogy az anyuka leparancsolta a gyereket a mászókáról, mert fél, hogy leesik.

Inkább az a fura, hogy miközben sokan gyakorlatilag ketrecbe zárják a gyereküket, az alapvető illemszabályokra sem tanítják meg őket. Ma már a legtöbb gyerek simán sziával köszön az öreg néniknek is, és akkor még örülhetünk, hogy egyáltalán köszön, mert sok szülő nem is figyelmezteti erre a gyereket. A tömött buszon leültetik a 8-10 évesüket az egyetlen szabad helyre. Ha saját magukkal szemben esetleg még el is várják a tiszteletet, arra egy szavuk nincs, hogy a gyerek bicskanyitogató stílusban beszél a nagyszüleivel. Nem egy ilyet hallottam már a saját fülemmel.

Szóval én kicsit máshol látom a problémát, nem ott, hogy egy 2 éves nem fogad szót elsőre, vagy esetleg elrohangál a boltban. Bár hozzáteszem, én az enyémnek ezt soha nem engedem, szemben például azzal, hogy összekoszolja magát.

2012. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves, csak néhány mondókát tud elmutogatni, de viselkedni azt tud, és ez igenis fontosabb. 2 hónapja járunk babakocsi nélkül mindenhová, egyszer szaladt el az elején, de akkor alaposan megdorgáltam érte, mert veszélyes dolgot csinált, azóta semmi gond. Nem rámol a boltban, egy két dolgot elvesz a polcokról, de miután megnézte szépen visszateszi, nem szalad el, ne veri magát a földhöz. Volt alkalom, hogy az eladók csak pislogtak a viselkedésén, és nem hitték el, hogy még ilyen kicsi, és ilyen nyugodt. A játszótéren sem randalírozik. Nekünk ez természetes. Ismeri a szabályokat, és tud alkalmazkodni hozzájuk. A mondókákat meg a rutin és az évek majd meghozzák, a fegyelmezett viselkedést, meg ki tudja..... Én hiszem, hogy az értékrend kialakításában az első két év a legfontosabb, és ha megtanulja a társas viselkedés szabályait ebben a korban, akkor a többi majd jön, az csak fakszni.
2012. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!