Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyibe került az...

Nektek mennyibe került az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Első osztályosok szüleitől kérdezném főképp:)

Mennyibe került minden?Az iskolatáskától a hegyezőig.

Azt is megirnátok melyik megye?

Köszönöm szépen:)


2013. szept. 3. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
6000 forint. Vaterarol szereztem be mindent. Miután tobb ismerősnel is volt iskola kezdő, vagy kisiskolás, nagy tételben vásároltunk, egy összegben fizetve, igy az eladotol óriási kedvezményt kaptunk. Bács-Kiskun megye.
2013. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pest m

tavaly előre megvettem pár dolgot pl tolltartó, iskolatáska, tornazsák/edzőstáska, színes cerkák, hegyező, olló stb, mindent, amiben biztos voltam hogy kelleni fog. Közel 10 ezer ft votl kb, a legnagyobb tétel ebből a táska, amit kuponokkal+akicósan 25 e helyett 4500-ért sikerült megcsípni.

Idénre maradtak amit a tanító kilistázott pl füzetek, postairón, színes kivágólapok meg hasonlók, ezkekre kb 3000 ft ment el. Ezen kívül logós egyenfelszerelés tornára 2600 ft, egyesületi edzőcucc 4800 ft.


A nagyobbom már a gimit kezdte, neki brutális összeg lett, a könyvek 20 ezernél járnak, ennek kb a fele csak a nyelvkönyvek és így is van, amiből könyvtárit használ. Plusz neki is új táska kellett (kb 6000 volt, de szerintem kiszolgálja majd végig)+ füzetek, új tollak stb, apróságokból is összejött kb 8-10 ezer, tornacucc nélkül.

2013. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindössze 3 ezer ft volt. De nem azért,mert ennyibe került, hanem mert a többit a nagypapa (apukám) állta. Nála ez hagyomány, minden elsős unokájának ő veszi meg. Nagyon rendes tőle. Ő kb. 20 ezret fizetett mindenért, táskával, tolltartóval, 4 pár cipővel együtt...
2013. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70 ezer mindennel együtt, Jász Nagykun- Szolnok megye.
2013. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, csak nagy vázlatokban: Iskolatáska+ tolltartó: 18ezer; lista, amin füzetek, festékek, gyurma, ceruzák, filc, olló, tech. csomag... stb szerepelt papírboltban vettem: 8 ezer; focis kis és nagymappa: 2ezer; két pár tornacipő+ felszerelés:kb 5-7ezer; + ruhák, cipők, nem részletezem. Ez volt az elsős fiam. 5.-es lányomét nem írom ki, neki nem kellett új táska, de a könyvei kb annyiba kerültek, ezen kívül minden más is kellett még neki, szóval nem volt olcsó, de nem egyszerre vettünk meg mindent. Zala megye
2013. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!