Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lányom ősszel kezdi az 1....

Lányom ősszel kezdi az 1. osztályt. Mennyibe kerül nagyjából egy olcsóbb iskolatáska? Ti milyet vettetek- már úgy értem a régi faja, fix hátút, vagy a divatosabbat? Hanyadik osztályig használta a gyermek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Milyen tolltartót vettetek a gyermeknek,mennyibe került?

Két részletben szeretném megvenni ami a listán van,első körben a táskát,tolltartót,tornacipőt, augusztusban pedig a gyurmát-füzetet stb (van itthon vízfesték,ecset,tál,korong,számegyenes). Kb mennyibe fog kerülni az egyik csapat és mennyibe a többi?


Gyermekvédelmiben részesülünk. Azt tudom,hogy a tankönyv és az ebéd ingyenes,de a munkafüzettel mi a helyzet- gondolom van elsőben is munkafüzet (20 éve voltam első osztályos,nem emlékszem mik voltak és mik nem). Ha fizetni kell,akkor mennyire számoljak?


Mennyi darab könyvük lesz? (csak hogy tudjam mekkora polc kell)


Mekkora a vizestál? (oda van írva,hogy "nagyobb" - de az mekkora?) Van egy vizes "tálunk" itthon (vödör formájú,kaptuk még 2 éve)


Mekkora legyen az ecsettörlő ruha ami kell? - ezt hazahordta a gyermek,néha kimostátok,vagy kidobtátok egy idő után és másikat kapott? (szüleim nem adtak az ilyenre,év elejétől év végéig volt meg)


Ha nem járna a gyermekvédelmi,akkor felárat kellene fizetni az ebédért- az kb mennyi havonta?


Azt hiszem csak ennyi kérdésem lenne...


Nem én voltam beíratni a leányzót,így nem tudtam ezekre rákérdezni.



2013. jún. 28. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lányom ősszel kezdi az 1. osztályt. Mennyibe kerül nagyjából egy olcsóbb iskolatáska? "



Szerintem a nagyon olcsón nem éri meg venni. Mivel hamar elszakad a súly miatt. Én a régi téglalap táska híve vagyok az nem káros a gerincre.

Ilyesmire gondoltam.

[link]



"Mennyi darab könyvük lesz? (csak hogy tudjam mekkora polc kell)"

Szerintem ez teljesen iskola de lehet még osztály függő is.


"Mekkora a vizestál? (oda van írva,hogy "nagyobb" - de az mekkora?) Van egy vizes "tálunk" itthon (vödör formájú,kaptuk még 2 éve)"


Nekünk egy régi vajas doboz a vízlestál.



Azt hiszem csak ennyi kérdésem lenne...


Nem én voltam beíratni a leányzót,így nem tudtam ezekre rákérdezni.

2013. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az árakról nem tudok nyilatkozni mert elég nagy a szórás


ha rendszeres kapsz akkor nem csak a tankönyv hanem a munkafüzeti is ingyenes - ja és az ebéd is


egy suliba járnak a gyerekeim de pl a fiamnak kevesebb könyve volt mint anno a lányomnak

az h mennyi tankönyve lesz azt az osztályfőnök dönti el, volt amiből csak munkafüzetünk volt és van olyan is amit 2 évig használtak


vizestál : nekünk 3dl van arra azt mondták jó

ecset törlő nem volt viszont papírtöltőt vittünk amit arra is használtak


ha nem lenne rendszeres akkor olyan havi 8-10 000.- között lenne a teljes étkezés az iskolában

de ez is lehet több vagy kevesebb

nálunk olyan 8500-9000.- a szomszéd kerületben 10 000.- körül van


iskola táskája nincs -- bent vannak a cuccok csak a tolltartót és az kulacsot visz be és esetleg 1-1 otthoni feladathoz könyvet munkafüzetet vagy füzetet (talán 3-4* volt ilyen az évben)

am egy kis oldaltáskája van

körbe kell nézni mert a 2000-től vannak egészen a csillagos égig iskola táskák és a tóltartó is szintén a 500.- felfele


tolltartót olyant kértek ami kihajthatós mind a két fele és 1 zip van rajta hogy ne kelljen keresni a ceruzákat benne

2013. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már 3 éve folyamatosan igénylem a rendszeres gyermekvédelmit. Ebben az évben nem biztos hogy megadják. A suliban csak ebédet kapnak,a tízórait magunknak kell vinni,és délután nem ott tanul,hanem itthon.Ezért kérdeztem az ebéd árát. Ebből tudok számolni,hogy mivel nagycsaládosok vagyunk,így kedvezményesen ehet majd ha fizetni is kell az ebédért,de a kérdés hogy mennyit kb. 3000-ből kijön az ebéd?


5000-ből kijön egy iskola táska?

1000-ből egy viszonylag normális tolltartó?

2013. jún. 28. 15:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tolltartót augusztus végén vedd meg a tescoba nagyon leszokták árazni a végén.
2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!


Remélem valaki egy ebéd árat is tud "mondani" majd.. :-)

2013. jún. 28. 15:19
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Előbb az egyik gyerektartás kérdésbe 6000Ft ot írtak iskolai ebédre.
2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5000-600 kb. az ebéd de ez nagyon változó, attól is függ, hogy milyen cég hozza nekik a kaját, lehet-e válogatni stb. .

Iskolatáska: Ne olcsót vegyél, add meg az árát, hidd el megéri. Amit az első belinkelt az teljesen jó. Nekem is hasonló volt (budmilos), 4 évig kibírta (utána már azért nem hordtam , mert ciki lett volna) azt nem tudom mennyibe került, de 4000-6000re tippelem. A kislányod válasszon.

Tolltartó: Ne ömlesztetett vegyél, hanem olyat amibe belehet dugni a ceruzákat, ilyet mondjuk: [link] Itt is a kislányod válassza ki a mintát, a színt stb.

Polc helyett inkább ilyen kicsi komód szerűséget vegyél fiókokkal.

A könyv listát nem kaptatok? Beszélhetnél azzal aki beíratni volt a gyermeked.

Az ecsettörlő ruha tenyérnyi, vagy max 2x akkora legyen, elég ekkora. Néha kimosod és 1-2 évig jó. Ez a törlőkendő lehet akár valami selejtes pólóból levágott anyag darab is. A vizestálka [link] pár kép ha nektek is valami hasonló van, akkor teljesen oké.

Nyugodj meg, ne pörögd túl ezt az egészet, biztos minden oké lesz. Már csak azért is, mert ennyire törödsz ezzel az egésszel. :D

+ Lenne még egy tippem: Vidd magaddal a lányodat, hadd válasszon ő. Ez hatalmas élmény egy (jővőbeni) elsősnek. :)

Sok sikert nektek az iskolához.

2013. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az ebéd díjat az iskolák honlapján is feltüntetik, nézd meg a suli honlapját, vagy hívd fel őket, biztos szívesen segítenek.

Utolsó voltam.

2013. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2# vagyok


a mi iskolánkban azért ennyi az ebéd mert 4 étkezés van

természetesen ha csak reggeli és ebéd akkor az kevesebb


nagycsaládosként 50% olcsóbb az étkezés

szerintem 3000-4000.- kijönne


ebben az évben pl szept első napjaiban megyek megvenni mindent mert előtte 2 hétig nem leszünk otthon :-)

és akkor olcsóbb is minden már :-)

2013. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :-)


Eszembe nem jutott a honlapjukat megnézni,hogy van e egyáltalán... Kicsi város,kicsi iskolák.


Minden kép a lányom választ táskát és tolltartót is,meg amit lehet választani,elvégre az övé,Ő fogja használni,én csak azt mutatom meg Neki,amik közül választhat. :-)


Köszönöm a segítségeteket!! :-)

2013. jún. 29. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!