Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogyan tanítsak...

S. O. S. Hogyan tanítsak olaszra egy teljesen kezdő,12 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Gondolom ekkora gyereknek nem valami "izgi", ha a nyelvtant tukmálják, meg még soha nem tanítottam. Van valakinek ötlete, hogyan fogjak hozzá??
2013. szept. 7. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok közöm nincsen hozzá, de miért pont az olasz? En nem világnyelv.
2013. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezzel tényleg nem segítettél semmit!!! De azért válaszolok, bár véleményem szerint ez egy elég buta kérdés... Erre is szükség van, pont. Amúgy meg megtetszett neki, és a szülei megtehetik, hogy a sulis angolon és németen kívül más nyelvet is tanuljon szórakozásból. CSak ennyi
2013. szept. 7. 20:24
 3/9 A kérdező kommentje:
kicsit érdekes lett a mondat, szóval *megtehetik, hogy fizessék neki
2013. szept. 7. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Párbeszédeket, később egyszerű szövegeket, "olvasmányokat" tanuljon meg fejből. (Előtte persze együtt lefordítjátok) Ezzel egyfelől rögzülnek a szavak, másrészt komplett szófordulatokat tanul meg. Innen lehet majd építkezni, pl. más szavak behelyettesítésével kombinálni, majd egyre bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket megismertetni. Lehet majd zeneszövegeket, filmrészleteket fordítani,értelmezni, stb.


Egy (olasz) nyelvtanár

2013. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint 12 eves gyereknek 3 nyelv egyszerre sok, még kettő is, de nem kötözködöm többet. XD


Szerintem először szavakat taníts neki, mondókát. Egyszerű dolgokat.

2013. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!! Esetleg tudsz valami könyvet is ajánlani?
2013. szept. 7. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyereket csak akkor tanítás nyelvre, ha nyelvtanár vagy. Akkor pedig tisztában kell lenned vele, hogy milyen módon kell elkezdeni a tanítást.....
2013. szept. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az illető ismerősöm, és engem kér, hogy tanítsam a gyerekét, nem én erőltetem, én meg mondtam előre, hogy még soha nem tanítottam, és nem vagyok benne biztos, hogy menni fog
2013. szept. 8. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Elèg jòl beszèlek olaszul, (napi munkàmban kb 8 òràt olaszul beszèltem) ha a lànyom kellene tanìtani nem mernèm. Kèrt màr ismerősöm rà, de nemet mondtam ő meg megértette mièrt.Ha megtehetik mint ìrtad fizessèk ki a nyelvtanàrt mert ez meghatàrozo. Ha nem tudod, hogy kezdj hozzà( èn se tudnâm) akkor alkalmatlan vagy rà.
2013. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!