Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mik voltak azok a holmik,...

Mik voltak azok a holmik, amiket megvettél a babakelengyébe, mégis teljesen fölösleges volt? Volt olyan, amit bántál, hogy nem vettél?

Figyelt kérdés

A 27. hétben járunk és az alapvető holmik megvannak. (Babakocsi, kiságy, kezdő pelus csomag, popsitörlő, textil pelenka, stb.) Azonban annyi mindent hallani, és látni, így kissé elvesztem. Kíváncsi lennék, hogy vannak-e olyan holmik, amik teljesen fölöslegesek és vannak-e olyanok, amiket az alapvető holmikon kívül még mindenképpen érdemes beszerezni?


Köszönöm a segítségeteket!



#babakelengye #kezdő holmik
2013. máj. 16. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk a rezgős pihenőszék nagyon bevált.Nem bánom,hogy megvettük,sokat volt benne a kislányom.Nagyokat aludt benne később nagyokat játszott.:)

Amit nem nagyon használtunk az a játszószőnyeg volt.

2013. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

cumisüveget vettem, ráadásul üvegből, mert nem szeretem a műanyagot, eddig még nem használtam, már meg nem is fogom, elmúlt 1 éves a kislányom.

ágyba rácsvédőt varrtam, de felesleges, szép, de semmi értelme, amíg olyan magasan van az ágy, hogy védene, addig nem mozog annyit a baba.


most kb ez jut eszembe.

ruhát nem sokat vettem, szerencsére sokat kaptunk.

2013. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Csatlakozom az elsőhöz, a játszószőnyeg egy nagy marhaság. A pihiszék nekünk is jól jött. Ami nekem kicset ért az a mei-tai volt, két gyereket hordoztam benne folyamatosan 4 éven át.

Ami felesleges: méregdrága babakocsi... Úgyse találsz olyat ami kifogástalan. Szerintem nincs olyan. Volt egy 70.000 ft-os csillivilli kocsink, de utána lett egy 10ezres használt Graco-nk és az jobban bejött :-o

2013. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

3. nekünk is van mei-tai-unk.Én eddig nem sokat használtam 6 hónapos a lányom és 8kg.Te előre szoktad kötni?Mikor használtad?Pl boltba járáshoz?Illetve ilyen időben nem meleg a babának?

2013. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz előre megmondani, hogy mi az, ami felesleges. Ez baba és mama függő. A lányunk hónapokon keresztül napi több órát játszott a játszószőnyegen, imádta. Nekünk cumisüvegre is szükség volt. Nagyon kényelmes a méregdrága babakocsink, viszont nem használok mei-tai-t. Eszembe nem jutna kivenni a kiságyból a rácsvédőt. A rezgős pihenőszék soha nem hiányzott.
2013. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
baba- és szülőfüggő szerintem. Nekünk a pihenőszék, a játszószőnyeg és a drágább és jó minőségű kocsi is bejött. Cumisüveg kellett sajnos, rácsvédő soha nem volt, egyszer sem éreztem hiányát. Mint ahogy a zenélő forgónak, baldachinnak sem. Kendőt kaptunk kölcsön, az elején sokat használtuk, most már szinte soha, de van, aki mindenhová hordozza a babát
2013. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A lányom szerette a játszószőnyeget, kellett sajnos a cumisüveg, és sajnos nem kellett a mellszívó...

Feleslegesnek gondolom a popsitörlő melegítőt, a bébi étel melegítőt...

Ami jó lett volna az a légzésfigyelő, sterilizáló (mikrós-azóta már van, kincset ér), talán a rezgős pihi szék (bár nem éreztük hiányát)

2013. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3. babánkat várjuk, így némi rutinnal készülök az eseményre. Most vettem egy ringó, gurítható bölcsőt a vaterán, tudom hogy csak pár hónapig fogom használni, de addig szerintem jó hasznát vesszük majd. Nincs ugyanis kedvem éjszakánként a másik szobába ugrálni, mellém nem akarom tenni, annyi hely meg nincs hogy az egész kiságyat mellém rakjam. azonkívül a lányaim is tologathatják a lakásban. Pihenőszékünk van, azt imádták úgy 3 hónapos korukig. Utána már mozogni akartak, a játszószőnyeg bevált, de bármilyen szőnyeg megteszi. Fölösleges a "habtapi" szivacs puzzle, csak kiszedik őket és megeszik. Takarítani is nehéz alatta. A baldachhin is csak zavarta a gyerekeimet. A légzésfigyelő, sterilizáló egy áldás. Nekem mellszívó nem kellett, mindig volt elég tejem, sőt. A babakocsiból tényleg nem kell a drága, 1 éves kor után nem nagyon tudtam őket belepasszintani. Nekünk 4 használt, olcsó, kölcsönkapott babakocsink van, mindegyik más-más funkcióra. 1a sétához,(kint vár a biciklitárolóban) 1 a teraszon, 1 az autóban amiből van egy másik is, néha cserélgetem. De ezeket mind kaptuk szerencsére. A 6 év alatt én még nem láttam olyan babakocsit 80-100 000ft alatt ami megfelelt volna az igényeimnek. Ennyit meg nem adok érte. Érdekes, amit én még szerettem az a pelenkatartó vödör. Ok. hogy drága bele a zacskó, de csak akkor kell, ha már büdöset kakil. Tényleg nem volt büdös a szobában és jó volt hogy nem kellett minden egyes pelenkával a kinti kukához bandukolnom.
2013. máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy hordozókendőt szerintem mindenképp érdemes, ha nem is előre megvenni(bár nagy eséllyel lesz rá szükséged), de megismerkedni vele:).
2013. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sok textilpelenka. Az enyém a babahordóban szeretett hintázni. A rácsvédő nekem azért jó még most is (13 hónapos) mert ahogy éjjelente ide-oda dobálja magát az ágyban legalább nem veri annyira össze magát. Cumisüveg, széles szájú, NUK, az jól tisztítható aránylag meg ha esetleg tápszeres lesz akkor egyszerűbb benne a tápszert keverni.
2013. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!