Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy láz a hivatásos...

Mi ez a nagy láz a hivatásos nevelőszülők között?

Figyelt kérdés

a falumban sok házaspár indult nevelő szülői tanfolyamon,elvégezték,és most nevelt gyerekeket nevelnek a sajátjaik mellett.Most beszéli az egyik fele,hogy mennyire félnek a hivatásos nevelőszülői tanfolyamtól,amin részt kell venniük,mert 400 órás...,a másik fele meg örül neki,hogy még több gyereket kaphatnak.

Miért?


2013. szept. 10. 13:32
1 2
 11/12 anonim válasza:
Jól olvasod... és ez így is van akár hiszed akár nem... csak olvasom a többi ökörséget... eddig a nevelőszülői díj havi 15000.-/fő volt (évek óta) napi 24 órára... a gyermekekre pedig Kb: 42000.- Ft/fő. Megjegyzem, ha számolnám mit költök rájuk, akkor lehet nem is elég ...+ az amortizáció... Bútorok, falak stb. Valahol olvastam, hogy a börtönökben mennyibe kerülnek a rabok az államnak... 1500.- Ft /fő/nap kaja, fűtött helyiség "ruha" egyebek... :) Mi ebből a 42000 Ft-ból fedezünk mindent...+ családi 13000.- meleg helyiség, villany, víz (fürdés, mosás, Wc, locsi-pocsi)ruházat, iskoláztatás, óvoda,koruknak megfelelő játékok, Orvos, mindenféle ügyintézés (akár több km-re is) kapcsolattartások testvérekkel, (több km, havi 2 alk.,üres kézzel sosem megyünk)lakás festés évente de legalább a konyha-étkező rész az sem kismiska... és sorolhatnám még... aki benne van tudja, aki nincs az pedig vagy hiszi vagy nem. De ezt nem panaszként írtam...nagyon szeretem Őket pedig "cigányok"... az a baj, hogy elvan terjedve a sok hülyeség, és még ezt is lehet irigyelni...
2013. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 x_Ramiz_x válasza:

Nevelőszülő vagyok , és az előttem állóval 100 %-ban egyet értek ! És nem emelkedik a bevétel ha cigány gyermek van nálunk !

A pénz amit kapunk 1 gyermekre :

42.000 Ft (ellátmány ) + 14.800 Ft ( családi ) + 15.000 FT ( tiszteletdíj )

Ha 3 évnél fiatalabb gyermek van nálunk akkor , 42.000 FT

helyet 49.000 Ft

Persze amivel nem kell elszámolnunk az a tisztelet díjunk ami 15.000FT ennyi ... És nem azon múlik , hogy cigány vagy magyar ... Vagy szereted a gyerekeket és ezt csinálod 0-24 óráig vagy ne csinálja senki ... itt nincs szabadság XD

2013. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!