Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a feltételei, hogy nevelős...

Kira kenzo kérdése:

Mik a feltételei, hogy nevelőszülők lehessünk?

Figyelt kérdés
Olvastam sokat róla és sehol nem találtam olyan kritériumot, hogy kell-e mind a két "szülőnek" bejelentett munkahely? Még az is érdekelne 1 kisgyereket lehet-e nevelni?
2013. jan. 31. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell bejelentett munkahely. Sőt lehetsz hivatásos nevelőszülő is. Ritka hogy csak egy gyereket helyezzenek ki. És nem is túl sokáig vannak a családnál. A barátnőm nevelőszülő, de én sosem tudnám ezt csinálni. Nagyon szar a rendszer, dobálják ide-oda a gyerekeket. A szívem szakad meg értük. És nem tudnék nevelni egy gyereket pár hónapig vagy évig, aztán meg egyszerűen elviszik egyik napról a másikra.
2013. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát még a gyerekeknek milyen rossz ez! :(
2013. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, pont ez az. Mire kötődne a nevelőszülőhőz, addigra máshová kerül. Ezt végigélni nevelőszülőként sem egyszerű. Főleg mikor tudod hogy szarabb helyre kerül, vagy vissza a családjához, ahol ütik verik, nem gondozzák, mert a falu összefog, mert kell az iskolának ovinak a fejkvóta. A gyámügyes meg szemet húny. (megtörtént)


Vagy pl vannak gyerekek aki sosem lesznek örökbeadhatók, mert ha a mocsok szülő nagyívben leszarja, de pár havonta egyszer esetleg rátelefonál, vagy ír egy levelet, az már kapcsolattartás, és nem mond le róla.


Nem tudom mi lenne a megoldás.

2013. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nem kell hozzá munkahely akkor miből nevelnénk? vagy kapunk támogatást,
2013. jan. 31. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha olvastál róla ez elég gáz kérdés. Kicsit jobban nézz utána.
2013. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én ellent mondók ! Anyósék nevelő szülök!! A legidősebb lány 8éves korától volt velük (22éves)kb.2éve ment el tőlük,mert férjhez ment. A következő 6éves kortól ő jelenleg is velük van (19éves) Aztán a következő bántalmazás miatt került hozzájuk 12évesen,jelenleg 18éves (Rendészetre jár). Náluk sosem volt olyan,hogy mentek jöttek a gyerekek....
2013. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!