Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabadság, táppénz idején?...

Szabadság, táppénz idején? Mit várhatok?

Figyelt kérdés

Jùniusba jöttem el a munkahelyemről táppénzre mert terhes lettem.

Azt szeretném tudni,hogy a bent maradt szabijaimat kifizetik vagy mi lesz velük?Vagy ilyenkor már nem jár?

Van aki szerint évvégén kifizetik..de meg a munkahelyemen nem mertem megérdeklődni.

Január elején várhatò a baba.(nem tudom lényegese).

Aki tudja hogy működik,kérem segìtsen.

Köszönöm.


2013. szept. 12. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mered megkérdezni? Pedig ott tudnak biztos választ adni. Van ahol kiadják, van ahol kifizetik. Ezt mi nem tudjuk neked megmondani, hogy a te munkahelyeden hogy szokták.
2013. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én áprilistól vagyok táppénzen, és novemberben szülök, 5 éve dolgozok a munkahelyemen. Nekem tegnap azt mondták, hogy bent hagyhatom akár a baba 2 éves koráig is és akkor is kivehetem. Na én ebben azért nem bízok, így inkább kiveszem a TGYÁS előtt mert szerintem már törvényileg tiltják, hogy másik évekre át vidd a szabidat. Kiveheted a szabidat jár neked. Az, hogy kiveszed vagy kifizetik ezt a munkahely dönti el, meg kell kérdezned. Ne hogy már félj tőlük, 2 évig nem is fognak téged látni, arról nem is beszélve, hogy a szabi jár neked!
2013. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pedig úgy szokott lenni ahogy az utolsó írj. a gyerkőc 2-3 éves korában mikor visszamész dolgozni akkor első körben kiadják a szabikat. ez már csak azért is jó, mert bölcsibe akkor veszik be ha dolgozol, így papíron dolgozni is fogsz már, de még 2-3 hónapot otthon leszel míg letelik a szabi :)
2013. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mostani 2013-as szabimat kivehetem 2015-ben is? Nem úgy van, hogy az évi szabit csak az éveben lehet kivenni?
2013. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért tartok tőlük, mert annak se örültek mikor kiderült hogy állapotos vagyok.

A munkam elég nehéz fizikai munka egy kismamának, kértem könnyebbet de nem kaptam pedig maradtam volna.

A GYED letelte után már nem megyek oda vissza, állandò délutános műszak miatt.

Tehát akkor rákérdezhetek, nem kaphatok "elutasìtò" választ?

2013. szept. 12. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem,hogy cégenként változó,de én egy nagy vállalatnál dolgozom

Amikor 6 hónapos terhesen eljöttem táppénzre,akkor még maradt 10 nap szabim,amit amikor letelt a GYED-em,kiadtak.

A GYED letelte után még 2 hónapig itthon voltam szabadságon,mert kiadták a 2,5 év alatt összegyűlt szabit.


(én 5 év szültem,lehet,hogy azóta változott,de szerintem ha beírod a keresőbe,hogy gyed alatti szabadság kiadása,kidobja)

2013. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én közalkalmazott vagyok és utána kérdeztem tegnap. Igen jár a szabadság melyet akár ebben az évben (táppénz-szabi-táppénz vagy táppénz-szabi-TGYÁS) kivehetsz, de kiveheted akár akkor is mikor vissza mennél dolgozni. Az én munkahelyem 100 éve ott van biztosan meg lesz még 2 év múlva is mikor vissza megyek dolgozni. Ha viszont egy kis cégnél dolgozol érdemes szerintem most kivenned (nem mindegy, hogy táppénzt kapsz vagy rendes fizetést) mert ha pl. megszűnik a cég ahol dolgozol szerintem a szabid is el szál. (ezt nem tudom biztosra, mert én csak a közalkalmazottakra vonatkozót tudom) A szabadság jár és bármikor kiveheted, akár a táppénzt is megszakíthatod szbadsággal, és amíg a gyerekkel otthon vagy addig is fog járni a szabadság amit kivehetsz majd ha vissza mentél dolgozni.
2013. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!