Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt munkátok, mikor teherbe...

Volt munkátok, mikor teherbe estetek? Hányadik héten mentetek táppénzre? Miért?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen volt, nem akartam Gyesre szulni. A legelejen elmentem tappenzre, mert sokat kellett emelnem. Nemsokara megyek vissza dolgozni, 2 eves a lanyom.
2013. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 zabmester ***** válasza:
Volt, de már nem emlékszem, hányadik héten mentem táppénzre. Eléggé az elején, mert nálunk benne volt a szerződésben is, meg a munkaköri leírásban is, hogy terhesen nem szabad dolgozni a munka veszélyessége miatt (bár annyira nem volt veszélyes, csak álló munka, és esetenként volt benne némi emelgetés, létárára mászás, de szerintem meg lehetett volna oldani ennek kihagyását), szóval én elég sokat voltam otthon terhesen, pedig 2-3 hónap után már zsibbadtra untam magam.
2013. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Dolgoztam a terhesség előtt. A 7. héten kórházba kerültem erős vérzéssel, onnantól kezdve gyakorlatilag végig feküdnöm kellett, így végig táppénzen voltam.
2013. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Volt munkám, különben nem is gondolkodtunk volna a babán. Már az elején elmentem táppénzre, kb 5 hetes lehettem. Több oka is volt: volt egy vetélésem, ezért veszélyeztetett lettem és amúgy is fizikai munkát végeztem, napi 12 órában emelgetni, cipekedni, rakodni kellett.
2013. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Volt.

A 16. héten felvett az orvos tp.-re, nem így terveztem, 35-36. hétig szerettem volna dolgozni.

Gond volt a méhlepénnyel hónapokig, rettenetes nehéz volt.

2013. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 petera6 ***** válasza:

Volt munkám, én máshogy nem is mertem volna gyereket vállalni. Nem mentem egyáltalán tp-re, hanem 33. héten elkezdtem kivenni az összes szabimat + 14 nap betegszabit fogok kiíratni (ha nem megy, akkor előbb igénylem a TGYÁS-t). Az ok, hogy már nem tudok 8-9 órát ülni, mindenem fáj, és sok dolgot szerettem volna még itthon is elintézni a lakással, babával kapcsolatosan, amit meló mellett egyszerűen már nem bírtam.


34+3

2013. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Van munkám, kétszer szültem, első terhességemnél pont a tgyás kezdetéig dolgoztam, 36. hétig. Második babám gyedbe született, itt nem volt min gondolkodni:)

Most február végére érkezik a 3. babám, vele is szeretnék a 36. hétig dolgozni, ha az orvos engedi, mert sajna magas lett a vérnyomásom. Egyébként egy hipermarketben dolgozok, tehát annyira nem veszélytelen.

2013. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Volt munkám,olyan,ahova tudtam,hogy visszavesznek,a főnök tudta is hogy tevezzük,tudta hogy 1-másfél évig akarok otthon lenni.

37.hétig dolgoztam,iroda,ha nem birtam ülni,akkor sétáltam egy nagyot.

Most 2 éves a fiunk,már dolgozom,vártak vissza.

Szerencsém van ezzel a hellyel.

2013. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Volt, a 36. hétig dolgoztam, utána TGYÁS.

Az elején a hányás miatt voltam közel 3 hétig táppénzen, valamikor a 8-11. hét környékén.

2013. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Volt munkám természetesen. Kb. a 28. héten mentem el táppénzre, mert tárgyalásokon ülni már nagyon kényelmetlen volt.
2013. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!