Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ettől lett ilyen...

Lehet, hogy ettől lett ilyen a babám? Van valami gond vele vagy más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt a kérdést én tettem ki a terhességem alatt. Azóta 8 hónapos a kisfiam, teljesen egészséges, gyönyörű okos baba. Viszont iszonyatosan ijeős. Alapvetően barátságos, mindenkire mosolyog, nem sír más kezében, közvetlen, gügyögős, szóval ilyen gond nincs. Viszont ahogy egy kicsit hangosabban szólalunk meg mellette (nem kiabálva, nem agresszíven) vagy hirtelen felnevetünk vagy tüsszentünk, akármi, akkor legörbül a szája és irgalmatlan keservesen elkezd sírni, ömlenek a könnyei, és alig lehet megvigasztalni. Sokszor tényleg a legártatlanabb dologtól. Pedig az elejétől "zajhoz" volt szokva, hangos zenétől sincs semmi baja.

Anyukám a hétvégén a fülembe ültette a bogarat, hogy valami baj van az idegrendszerével, meg kellene nézetni és azonnal eszembe jutott a kérdése, amit akkor feltettem. lehetséges, hogy emiatt valami idegi baja lett? Vagy másnak is van ilyen tapasztalata? Aggódom.



2013. aug. 12. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, a várandósság alatti stressz kihat a babára, anyám mindkét terhessége olyan volt, de nem idegrendszeri dolgokban ütközött ki nálam és öcsémnél, hanem pszichoszomatikusan (stressz-asztma pl.).

Egy ekkora babánál természetes, hogy megijed a hirtelen, éles hangoktól, nincs ebben semmi abnormális, és légy szíves, tedd meg magadnak azt a szívességet, hogy ezt nem kötöd a terhességedhez, mert ez így normális. Az elején az én lányom is zajhoz volt szokva, nálunk is olykor hangos a zene vagy a tévé, és ugyanígy megijed, pedig nekem tök nyugis terhességem volt. A hangos alapzaj, mint a zene, tömeg duruzsolása, tévé a háttérben, nem ugyanaz, mint a hirtelen zajok, mert az spontán és felkészületlenül éri a kicsit. Épp ettől van rendben az idegrendszere, védőnőnél kérdés, állapotfelmérésnél, hogy hirtelen zajtól megijed-e a pici. Hogy nehéz vigasztalni, az attól lehet, hogy érzékenyebb, de ő még nem tudja, mitől vannak ezek a hirtelen zajok, csak megijed és megviseli, ennyi. Nyugodj meg, szerintem anyukád is azért mondta, hogy nézesd meg, mert beszéltél neki erről és látta rajtad, mennyire aggaszt - én is azt javasolnám a helyében, hogy vizsgáltasd ki, mert valószínűleg csak az fog téged 100 % megnyugtatni. Egyben a fenti problémádra rá is kérdezhetsz majd az orvosnál.

2013. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Épp ettől van rendben az idegrendszere, védőnőnél kérdés, állapotfelmérésnél, hogy hirtelen zajtól megijed-e a pici."


Itt arra gondolok, hogy normális módon éri az impulzus, és normális a reakciója rá, azaz korának, állapotának megfelelően észleli a környezeti hatásokat. Az a gond, ha nem figyel fel az ilyen zajokra.

2013. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig így van?Nem lehet hogy csak akkor érzékenyebb ha mondjuk fáradt?

Az én fiam is 8 hónapos múlt.Ő pl csak időszakosan fél az idegenektől, vagy azoktól a családtagoktól akik ritkán jönnek hozzánk!Észre vettem, hogy ez csak akkor van ha fáradt.Ha ki van pihenve mindenkire mosolyog..ha viszont álmos, akkor úgy ölel és sír, mint ha elakarnának minket szakítani.

Unokaöcsém meg akkor sírt, ha úgy érezte hogy körülötte "verekedés" van.Pl: Bátyámmal harcoltunk a kerti medencébe, és egyből besírt szegény.Egyébként ő is egy mosolygós kis édes fiú.

A kérdésben amit belinkeltét volt hogy a pároddal is gondok voltak..nem ordibált veled véletlenül sokat?Lehet a pocidban érte valami olyan hanghatás, ami most rossz emlékeket idéz.

Szerintem ne aggódj, mert minden más rendben van ahogy írtad.És nem tudom magam szebben kifejezni, de minden gyereknek van valami stiklije! :-D Lányom pl a porszívótól rettegett..és a mai napig nagy mumus. (2,5 éves) Bezzeg a fiam meg mászik utánam szépen amikor megy a porszívó..szabályosan kerget!! :-D

Jaaaa..és a legfontosabb, hogy a fiammal amikor terhes voltam, akkor az én párommal is voltak bajok, nagyon sok ideget nyeltem, majdnem szétmentünk..de szerencsére megoldódtak a dolgok..én eddig semmi rendelleneset nem vettem észre a fiamon.

2013. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen. Ha valaki köhög azonnal sírni kezd és alig lehet megnyugtatni. Biztos nem függ össze a terhességgel, mert engem nem nagyon ért stressz a terhesség alatt. Egyébként most lett 1 éves a kislányunk és mostmár kicsit jobb a helyzet. Egyre ritkábban ijed meg.
2013. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!