Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » érdeklödni szertnék 35 éves...

Lilika kérdése:

érdeklödni szertnék 35 éves vagyok és megemlitették a magzatvizvételt is de én annyira retegek töle, ti mernétek válalni? és milyen az amikor csinálják?

Figyelt kérdés
3 babámat várom

#a 3 #dik babánál
2013. szept. 16. 11:06
1 2
 1/16 málna_ ***** válasza:
Van rá valami okod is (a korodon kívül)? AFP? Down-szűrés eredménye?
2013. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nem vállaltam be, mert 10év várakozás után jött a fiam akkor amikor már végleg lemondtunk róla, és spontán estem teherbe :)

Nem kockáztattam.

De vannak nagyon komoly vizsgálatok, vérvételek, mi az Istenhegyi úton lévő géndiagnosztikába mentünk.

Az amniocentézisről van videó a neten.

2013. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért említették? Mennyi idős terhes vagy? Milyenek az eredményeid?
2013. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kiki01 ***** válasza:
A 12. héten lehet kombinált tesztet csináltatni, az csak vérvétel és uh, ott is megmondják a valószínűségét a down-szindrómának. Igaz, TB-re általában nem csinálják, és elég drága.
2013. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Negyedik babámmal voltam magzatvíz mintavételen. Nem fájt és semmilyen komplikációt nem okozott. A koromon kívül semmi sem indokolta a vizsgálatot, de én tudni akartam, hogy rendben van e a pici. Most már két és féléves egészséges kicsi lányka.

Nekem a vizsgálat nem fájt, egy kicsi nyomást éreztem semmi mást. Mintavétel közben UH-val nézték, hogy hol fekszik a baba, hol zavarják legkevésbé. Én vállaltam, nekem nem volt vele problémám. Ami még nagyon jó volt, húsz hetesen biztosra tudtam, hogy kislányom lesz. ;)

2013. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak a korom miatt biztos hogy nem mennék.
2013. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Jégtánc ***** válasza:
Nem mentem én sem,azaz AFP vizsgálat eredményétől tettem függővé.Az rendben volt.38 éves voltam akkor,3- ik gyermekkel.
2013. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

33 évesen én elmentem, amikor azt mondták a vérvétel alapján, hogy 1:53-hoz az esély, hogy betegen születik. Pedig előtte évekig vártuk a babát és végül csak inszemmel sikerült.

Szerencsére kiderült, hogy egészséges :-) Nem bántam meg, hogy elmentem. Egyáltalán nem fájt, annyit éreztem, hogy a tűt a hasamhoz tették. Aztán vártam, hogy mikor böki már belém a doki, amikor is közölték, hogy felkelhetek, ugyanis már végeztek :-)

Tervezünk még egy babát, mire összejön, már 35 én is elmúlok, mindenképp elmegyek újra. Szerintem ha meg tudjuk előzni a bajt, akkor előzzük meg.

A kockázatokról meg annyit, hogy akinél a kivizsgálás vetélést okoz, az legnagyobb részben egyébként is "életképtelen" magzattal volt terhes. Ezt a doki bácsim mondta...

2013. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ma már lehet vérvizsgálatból is csináltatni, ami ugyan olyan pontos mint a vérvétel. (nem az integráltra és társaikra gondolok) Ha arra nem lenen pénzem tuti elmennék, ha véletlenül iylen idősen esnék teherbe.
2013. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a második babámat vártam annyi idősen, mint te, és bár semmi nem indokolta a koromon kívül, bevállaltam, mert nem akartam végig idegeskedni a várandóságot. Maga a procedúra öltözéssel együtt kb. 5-6 perc volt, a szúrás nem fájt (dr. Hajdú Krisztinához mentem, aki az egyik legjobb e téren), utána pihentem sokat, és nem lett semmi baj. Két barátnőm szintén átesett rajta ugyanezen okból a Bajcsy kórházban, és nekik sem lett semmi bajuk.
2013. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!