Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan végzik a magzatvízvétel...

Hogyan végzik a magzatvízvételt? és fájdalmas? 39hkm

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

nem veszik le hanem egy müszerre megnézik a magzatviz mlyen ha bármiféle változást látnak elinditják a szülést

de lehet magától a vizsgálattól beindul

2012. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te az amnioszkópiára gondolsész. Ha a méhszáj nem zárt akkor nem fájdalmas. Inkább kellemetlen, feszítő érzés, mint egy durvább nőgyógyászati vizsgálat. Úgy is zajlik kb. Felvezetnek a méhszájon át egy vékony csövecskét, aminek van egy kis lámpa a végén. Ezzel megvilágítják a magzatburkot,és így látszik hogy tiszta-e a magzatvíz. Utána lehet kis barnázás, sőt van akinek beindítja a szülést, de ez ritka.
2012. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem fájt, akkor kb. 1 ujjnyira voltam nyitva, és megrepedt tőle a magzatburok, úgyhogy aznap meglett a lányom.

Amúgy úgy zajlott, ahogy a második írta.

2012. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ezt én is megakartam kérdezni, hogy zajlik. Mindenképpen végeznek magzatvízvételt? Hány hetes kórtól végzik. Én örülnék, ha nem ettől a vizsgálattól indulna be a szülés.


33hkm

2012. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok: nekem túlhordás után nézték csak (40 hét 3 napra), és kiderült, hogy zavaros már a magzatvíz, tehát nem feltétlen örültem neki, hogy ettől indult be a szülés, de azért jó, hogy megnézték, és a babám nem maradt meconiumos vízben tovább!

lehet van hátránya, de annál több előnye (mondom ezt úgy, hogy igenis fájt - legalábbis nekem - de hát jobb mintha baj történt volna, mert nem veszik észre, hogy zavaros a magzatvíz).

2012. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magzatvíz vétel és a amnioszkópia között nagy a különbség! az elsőt csak akkor végzik, ha fenn áll a veszélye a down kórnak, vagy egyéb más ehhez hasonló betegségnek! a másodikat pedig csak túlhordás esetén nézik, és úgy ahogy a második válaszoló leírta, ráadásul felénk 2 naponta. az ismeretségi körömben sok nőnek ez indította be a szülést.
2012. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor nekem magzatvíz vizsgálat lesz mert az van a kiskönyvembe írva hogy ASK!pont aznapra vagyok kiírva amikor ez a vizsgálat lesz!!köszi a válaszokat
2012. jún. 18. 14:17
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
de 39 héten csinálnának neked magzatvíz vizsgálatot? az már egy kicsit késő...
2012. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
amint írtam arra a napra vagyok kiírva amikorra ez a vizsgálat lesz!az van a papírra írva hogy ASK.azaz magzatvíz vizsgálat.mert ez már későn van??
2012. jún. 18. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Magzatvíz vétel és magzatvíz vizsgálat, e kettő között is van különbség. Az utóbbi a terhesség végén szokott lenni, a hüvelyen keresztül és nem szurkálják a pocakot. S nincs későn a kiírt napon, sőt pont jókor nézik.
2012. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!