Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák/Anyukák! Kizárólag a...

Kismamák/Anyukák! Kizárólag a korom miatt (36) orvosom amniocentézis-magzatvízvételt javasolt.19 hetes a baba, eddigi leleteim/leleteink rendben vannak. Véleményeket, tapasztalatokat várok, hogy megcsináltattátok-e/megcsináltatnátok-e ezek fényében?

Figyelt kérdés
Amniocentézis - magzatvízvétel

#kockázat #amniocentézis #Istenhegyi Klinika #magzatviz-vetel #Hajdu Krisztina #Bolgarkerek
2012. okt. 25. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
37 vagyok 38 mire megszülök. Nekem nem javasoltak ilyet, de ha minden eredmény jó kizárt, h megengedném. Szerintem teljesen felesleges.
2012. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Kerdezd meg az orvosodat, hogy o mennyit kap abbol a 110.000 Ftbol, amit a Sote kap egy vizsgalat utan...
2012. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

35 éves kor felett szokták ajánlani ezt a vizsgálatot,mert akkor nagyobb az esély a Down-kórra.Drága mulatság,meg veszélyei is vannak.Ha minden rendben van,én nem csináltatnám meg,mert te még nem is vagy,olyan "idős."DE ami biztos,hogy csináltatnék egy genetikai ultrahangot,ami olcsóbb,és onnan is sok mindent ki lehet szűrni.

U.i.:ez a korhatár,hogy pl. 36 éves vagy csináltasd meg hülyeség,mert pl. a 35 éves kor még határeset.Na akkor az a pár hónap olyan nagyon sokat számít?34 évesen szültem első kislányom,most 37 vagyok,és 2 hónapos a kicsi,a nagy 3 éves.Egyiknél sem volt magzatvízvétel,de az Istenhegyi Génközpontban többször is előfordultam.

2012. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Én tegnap csináltattam meg,vasárnap voltam 36 éves.3.baba,van két egészséges gyermekem.12 uh tökéletes,afp szintén és a 18 heti uh is.

Mégis belementem biztos ami biztos.Cseppet nem fájt,inkább kellemetlen,de azért hogy ne idegeljem magam végig megérte.A fekvést és a pihenést betartom,de tudni fogom hogy a kisbabámmal minden oké.

2012. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

ha minden uh-d és leleted teljesen negatív..én biztosan nem csináltatnám meg.

menj el pl. Dr. Hajdú Krisztinához aki genetikus és megnézi a babát uh-n.

2012. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Azt nem értem miért ilyen későn küld el Téged is az orvos erre a vizsgálatra ha a korod miatt kell menned. 19 hetes a baba + 2-3 hét az eredmény. Az már 22-23 hetes terhesség... Ezt a vizsgálatot már 12. héttől el lehet végezni. És ha esetleg baj van "könnyebb" megemészteni, ha esetleg beteg lenne a baba és el kellene vetetni a 15-16. héten... Egyébként én is pont így jártam...! 36. évemet töltöttem a szülés időpontjára. A 18. héten találták ki, hogy csináltassam meg a vizsgálatot, mert az AFP alacsony volt, de a kombinált teszt eredménye jó volt de az AFP sem volt nagyon gáz (UH-k rendben voltak)és kizárólag a korom miatt javasolták a vizsgálatot. Majd közölték velem, hogy ha gond van akkor el tudom vetetni a babát a 24. hétig... mindezt tök ridegen. Nem is értem, hogy gondolták. Borzalmasan felháborított a dolog! Már éreztem a babám mocorgását, tudtam mikor csuklik.... Én nem csináltattam meg. A férjem azt kérdezte feltudnám-e dolgozni ha a vizsgálat miatt elmenne a baba (ennek 1-2% az esélye) és kiderülne, hogy egészséges lett volna?! A másik dolog ami "segített" meghozni a döntést, hogy el tudnám-e vetetni, ha kiderülne, hogy beteg és fel tudnám-e dolgozni? 2 nap gondolkodási időt adtak, borzalmas 2 nap volt! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe hoznak kismamákat és nem időben, minél korábban kérik ezt a vizsgálatot! Nehéz döntés elé állítottak Téged is, beszéljétek át a pároddal és mérlegeljetek. Azóta egyébként a kisfiam megszületett, teljesen egészséges és gyönyörű baba! (5 hónapos lesz)
2012. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

36 vagyok,egy hetem van a szülésig. Nekem is jó volt minden leletem,és már egy egyszerű anyai vérvételből,plusz genetikai ultrahangból meg tudják állapítani a down kór gyanút.(kombinált teszt,integrált teszt,stb,kb 2 éve csinálják) Ha itt az eredmény pozitív,csak akkor küldenek erre a hasbaszúrós vizsgálatra, ugyanis tök egészséges magzatok vetélnek el fölöslegesen ha kapásból ezt csinálják. Az egyik barátnőm járt így 3 éve,akkor még az amniocentézis volt az egyetlen biztos módszer.

Hajdú doktornőnél magzati szívultrahangot is csináltattam, sok betegség velejárója a szívhiba.

Nem tudom, a te dokid felajánlotta-e ezeket a vizsgálatokat,de én a helyedben biztosan nem csináltatnám meg,viszont ezeket a teszteket igen. De nem a korod miatt,ezt szerintem mindenkinek meg kéne csináltatnia,veszélytelen a magzatra.

Boldog babavárást :)

2012. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is majdnem 36 éves vagyok és két hónapja szültem. Én nem engedtem ilyen vizsgálatot megcsináltatni,pedig alacsony lett az afp-m. Mégis egészséges kisbabát szültem! Ha minden eredményed jó,akkor hagyd a csudába az egészet. Elmehet a babád, egy ismerősömnek el is ment.. Biztos nem lesz semmi baj!
2012. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Pár gondolat még: A fiúnkat 33 évesen szültem,akkor még nem volt"indokolt" a dolog, így a második terhességnél teljesen "szőkén" mentem a rutinvizsgálatokra,nem is tudtam - nem is szólt senki,hogy ilyen kombinált tesztek vannak, de őszintén szólva nem is gondoltam, hogy nekem ilyesmire szükségem lehet! A 16. héten mentem el a SOTE I.Női Klinika Genetikai Tanácsadásra, ahol kb. 5 percben azt ecsetelték - a jó leleteim alapján - hogy ilyen idős korban az egyetlen lehetőség az amniocentézis. Mivel még nem volt AFP és 18.heti uh eredményem, abban maradtunk, hogy majd ezen vizsgálatok után döntünk.Ezek teljesen jók, és ekkor kérdeztem meg az orvosom véleményét,és ő azonnal azt mondta, hogy ajánlott elvégeztetni. Az Istenhegyi Klinikát hívtam ma, de ők - és ez teljesen pozitív, mert ezek szerint nem akartak pénzzel leszedni - azt mondták, hogy már nem lenne meg az eredmény időben, tehát nem vállalnák fel jó szívvel a dolgot. Őszintén szólva, vessetek meg, de én nem érzem magam sem öregnek, és annyi mindentől be vagyok parázva, de ettől, hogy az én picurkámnak, akiről ma kiderült, hogy lány :) valami kromoszóma rendellenessége lehet, hát nem féltem. Csak mivel a dokim ezt mondta, hát persze, hogy beültette a bogarat a fülembe...
2012. okt. 25. 22:54
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Én nem csináltatnám a helyedben! Elmennék egy genetikai, vagy 4D uh-ra és ha ott se találnak semmit, akkor nem vállalnám! Most leszek 30 éves, nálunk volt a családban beteg, és nagyon alacsony 0,3 volt az afp ezért bevállaltam a múlt hét hétfőn. De bizony nem mentem volna ha ilyen az eredményem, mint neked!
2012. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!