Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok olyan esettel,...

Találkoztatok olyan esettel, hogy anyuka vagy apuka rendszeresen veri, üti a kisbabáját?

Figyelt kérdés

Voltunk kislányommal kórházban. Vizsgálták a lánykámat, és piros volt a háta. megkérdezte a doktornő, hogy bántottam??? Köpni, nyelni nem tudtam. 9,5 hónapos volt akkor. Mondtam neki, nem bántottam, hanem megfogtam csak. Fehérbörű, vöröshajú a drágám és nagyon erős, meg kell fogni rendesen, hogy ne essen, ne lökje ki magát a karomból. Teljesen meglepődtem a dokinő kérdésén.

Soha nem bántanám. A kicsi kezére rácsapok néha, most 11 hónapos, de azon is csak röhög.:-)

Hssonlót tapasztalt valaki???

Köszönöm a válaszokat.


2009. nov. 5. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos van ilyen, sokkal több, mint kéne. a dokik szeme már ki van hegyezve rá, mert álatlában náluk derül ki. ne sértődj meg a kérdésen, sajnos a tapasztalatok alapján nem is ritka jelenség, egy ismerősöm a gyerekintenzíven dolgozik, ahol szinte hetente kezelnek agyvérzéses gyereket/csecsemőt és az esetek többségében kiderül, hogy a szülők bántalmazása az oka a sérülésnek. vagy "leesett" a gyerek a pelenkázóról, egyes esetekben havonta...
2009. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

NEm találkoztam,viszont sokat olvastam bántalmazott gyerekekről.Nálam egy afrikai történet csapta ki a biztosítékot.Ugye ott úgy tartják,hogy az az aids-es férfi aki lefekszik egy szűzzel(egyes részeken fehér bőrűvel) és hát három állat szerint ki lehetne szűzebb mint egy kisbaba...egy 9 hónapos kislányt,hárman,nem viccelek hárman erőszakoltak meg.Godoljatok bele,hogy még azok is,akik már felnőttek és megerőszakolták őket,milyen sérűléseket szenvednek 1 őrülttől,ez a szegény kislány pedig..áhhh nagy az isten állatkertje,az ilyeneket karóba húzatnám:(


Ada és Abigél:))

2009. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Uhhh...borzongok!!! De komolyan...van olyan ember, aki egy ártatlan kisbabát bántani tud? Rémálom...
2009. nov. 5. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Van sajnos és nem is kevés. Ráadásul sok esetre fény se derül. :(

Senkit nem ítélek el annyira, mint azokat, akik bántanak egy védtelen kisbabát. Akárhogy!

Az olyan férgeket, akik babákat, kis gyerekeket erőszakolnak meg, nem dugnám börtönbe, kötél nekik!

2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátnőnek iker gyermekei vannak. Amikor a kislány leesett a pelenkázóról, bevitték a kórházba, és mivel a kisfiút nem tudták hová tenni vitték őt is magukkal. Doki megvizsgálta a kislányt (nem lett különösebb baja), és utána kérte a szülőket, hogy vetkőztesse el a kisfiút, mert őt is meg szeretné vizsgálni, hogy nincs-e rajta bántalmazás nyoma.


De a kérdésedre válaszolva: az én környezetemben szerencsére nincs olyan állat, aki bántaná a gyermekét.

2009. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nyáron történt hasonló.

Névnapoztunk,és a kertben a pavilon mellett volt félre téve a bogrács.

Halászlé volt benne,és beleesett egy rokon gyerek-6 éves,eleven.

Égési sérülése lett,ami kb 2-3 hét múlva meggyógyult.De pár napra befektették a kórházba,hogy nehogy elfertőződjön.

Szülőktől ott is megkérdezték,hogy hányan látták a balesetet,mert jelenteniük kell a gyámhatóságon.Hát elég sok vendég volt,sokan látták,mi történt.

Az is gyanúra adhatott okot,hogy a gyereknek elől le volt törve a foga.Talán ezekből már arra következtettek,hogy bántalmazva van a gyerek.

(megjegyzem néha nem ártana neki 1-2 legyintés!)

2009. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!