Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok már ilyen...

Találkoztatok már ilyen bőrrel? Van valakinek tapasztalata erről?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom bőre a végtagok külső oldalain "kiütéses". Időnként piros, máskor testszínű érdes pöttyökkel. Nem tudom jobban körülírni.

Mindent átgondoltam, és képtelen vagyok bármiféle összefüggést találni, h mitől lehet.

Voltunk vele a gyerekorvosnál, írt fel rá krémet, ami nem használt. Különben már sokfélét kipróbáltunk, de semmi sem mulasztja el. Azt mondta, h szerinte nem igényel kezelést a bőre. Szerintem meg igen, ha másért nem is, esztétikai okból. Érdekes, h semmilyen panasza nincs a kislányomnak: nem viszket, nem ég, nem fáj.

Július 8-ra van időpontunk a bőrgyógyászatra.

Addig is érdekelne, van e vmelyikőtöknek hasonló tapasztalata???

Bocs, a kép nem túl jó, de nem tudtam jobban kivehető képet csinálni.


[link]


2011. jún. 23. 15:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen, az én lányom mindkét felkarján ilyenek vannak. Nyáron kevésbé, télen inkább. Neki gyakran viszket is, mert száraz.

Nem tudni, hogy mi ez, sok éve ilyen. A Baba tusfürdőtől rosszabb szokott lenni.

Ilyen típus:(

2011. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint a tejkiütés, de nem az. Az én kisfiamnak oldalt a 2 arcán van ilyen. Nem viszket, nem fáj, csak ott van. A legjobb rá a dm-ben vehető baba arckrém!
2011. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

ha viszketne ekcémára gondolnék, a kép alapján is. De így lehet, hogy inkább allergia (bár az is viszketne talán). Még a naptól (izzadástól) jöhetett ki, de az meg inkább váladékozna. Esetleg vmi új fajta anyag? (gyapjú, műszál,).

bár az is lehet, hogy vmi vírusos dologgal van összefüggés, de akkor azt a gyerekorvosnak tudnia kellett volna. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Majd azért írd meg mit mondott a bőrgyógyász.

2011. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A fiamnak volt hasonló. Neki is télen jobban, nyárra szinte el is tűnt. Neki a ruha "dörzsölése" váltotta ki. Azaz a verejtékmirigyek, faggyúmirigyek a hozzáérő textil hatására eldugultak.
2011. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ua. a helyzet, mint nálatok. A doki és a védőnő is azt mondta, hogy vmilyen allergia, vegyük vissza a tejtermékeket, mogyoróféléket, kakaót. Egy kicsit javult, a doki szerint nagyon lassan múlik el.

Még várok 1-2 hetet, aztán megnézetem bőrgyógyásszal, mert marhára idegesít engem is.

Örülök, hogy nem fáj, nem viszket, de akkor sem szép.

2011. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Kérlek, írd majd meg, hogy mit mondott a bőrgyógyász!!!

2011. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
az enyémnek is van, ekcéma. születésem óta az vagyok, tőlem örökölte. télen nincs, nyáron jön elő. ez a fajta valóban nem viszket. szteroidos kencétől múlik csak el, de azt én inkább csak a viszketős fajtára tartalékolom. .. sajnos az is van rajta olykor...
2011. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiamnak is hasonló kiütései vannak. Hol piros-hol szinű, hol jobban látszik-hol kevésbé, viszketni nem viszket neki. Gyerekorvos próbálkozott 2 fajta krémmel is, de nem ért semmit. Elvittem magánba bőrgyógyászhoz, Ő megállapitotta, hogy ez csak egy betegség szövődménye.
2011. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Bocs, folytatom

Nem kell vele semmit tenni, mert agától el fog múlni, de nagyon lassan. Nálunk már 1,5 hónapja megvoltak amikor elvittem a bőrgyógyászhoz, ennek is több mint 1,5 hónapja már. Ha újból bekap valami virust akkor rosszabb lesz. Kisfiamnak volt pár napig tartó náthája és utána pár nappal még több lett a kiütése és a múlóban lévők is visszajöttek. Újból elvittem a dokihoz, mondta hogy türelem, de azért adott receptet gyógyszertári kikevert gyulladáscsökkentőre és gyógyszertári testápolóra.

Remélem nálatok sincs ennél nagyobb gond!

2011. jún. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h ennyien reagáltatok!

A dolog sajnos nem új-keletű. Télen is láttam ilyet a kis bőrén, de nem tulajdonítottam komolyabb jelentőséget neki, mert azt hittem, csupán új tisztálkodószer, vagy hasonló okozta, és elmúlik. De nem. De pl. tavaly nyáron nem volt ilyen a bőre, arra tuti emlékeznék, csak nem hagytam volna annyiban.

Gondoltam rá én is, h a ruha anyaga irritálja, de hát a melegben nem is érintkezik az alkarja, vagy a lábszára ruhával, mégis csúnya.

Bizony, attól félek, h vmilyen élelmiszer-, vagy tejallergia. Ijesztő, mert a családban senkinél nincs ilyen. Félek, h tudnám majd kezelni, kordában tartani.

Előre is félek, és fogok jelentkezni, mit mondott a doki. Remélem, h rendesen foglalkozik majd a dologgal...

Sziasztok! :)

2011. jún. 24. 06:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!