Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlatos a gyereknek tehéntejet adni? Ti ezt betartjátok?

Figyelt kérdés

Mi az első babánkat várjuk és sok helyen hallottam,sőt tanultam is ,hogy nem lehet adni a tehéntejet.Bár majd be szeretném tartani,de bele gondolva, 3 év nagyon sok..addíg se egy pohár tej,se kakaó,semmi,közben a gyerek meg nézi,hogy mi isszuk?

Ti adjátok?Mikortól?



2013. szept. 18. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hülyeségnek tartom, csupán a tápszergyártók reklámfogása, na meg az orvosoké, akiknek szerződésük van különböző tápszer gyártókkal.

Én mint a 2 gyerekemnek 1 éves kora után adtam tehéntejet, kakaót, karamellt. Savanyított tejkészítményeket pedig már 7-8 hónapos koruk óta, a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtem mert tápszeresek voltak.

Persze, az más, ha a gyerek tejfehérje érzékeny, egyértelmű, hogy akkor más szabályok vannak.

2013. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én mindkettőnek 1 éves kora után nem sokkal adtam. A kicsi meg sem kérdezett, egyszerűen elvette a nagy kakaóját, és felhajtotta. :)

Ez egyébként nem azt jelenti, hogy nincs se egy pohár tej, se kakaó, mert akik ezt betartják, speciális "babatejet" adnak a gyereknek, ami ugyanúgy porból készül, mint a tápszer. A gyereknek valószínűleg fel sem tűnik, hogy más iszik, mint a szülei.

2013. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

2,5 éve szültem a lányom, akkor 1 év volt a korhatár.

9 hónapja amikor a fiamat szültem, akkor 2 év volt a korhatár..

Most meg azt írod, hogy 3 év!!!

Hihetetlen..a végén még be fogják tiltani!!!

Egyébként a lányom reggel este iszik kakaót.1 éves korában vezettem be a tejet.Sokáig csak sima tejet ivott..kb 2 évesen adtam neki először kakaót.

A fiammal is ugyan így tervezem a dolgot.

2013. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Egy másfél évesen már adtam neki.

Szetreti, most három éves. Nem lett baja tőle. De nem is félek/féltem tőle.

2013. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
1 éves kora óta adok a fiamnak tejet/kakaót. Semmi baja tőle, a 3 évet hülyeségnek tartom.
2013. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én nem adok neki 3 éves koráig, vagy tovább. Mi sem iszunk tejet, rizstejjel és más gabonatejjel főzök, sütök. Ha az oviban iszik majd, legyen, sőt, ha itthon kér, megveszem neki, de nem próbálok a gabonatejnél maradni. Nem vagyok egy biomami, bár próbálunk egészségesen étkezni, lecsúszik a túró rudi is, meg hasonlók, de a tejet baromira feleslegesnek érzem a magunk számára... Sőt.
2013. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen miért nem lehet, vagy ajánlott a tehéntej?
2013. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amit a boltban találsz, az közel nem tehéntej. A rendes tehéntejet (házit) én sem adnám 3 éves kor alatt, mi rengeteget ittunk, de mindig fáj(t) tőle a hasam, annyira zsíros.

A boltit én kb. 1 éves kora óta adom neki, imádja, elalváshoz mindig megy 2 deci, és ez napi 3-4-szer. Semmi baja, nem érzékeny a laktózra. Viszont én úgy tudom, hogy az emberi szervezetben a laktózt lebontó enzim 2-3 éves kor körül már lebomlik, így gyakorlatilag csak a vizet emésztjük meg a tejből. A többi kuka.

Ebben a témában annyira megoszlanak a vélemények, és igazából egyik oldal mellett sem állnak kimondottan kutatási eredmények, szóval mondhatni, hogy rád van bízva a dolog. 1 év alatt azért én nemnagyon adnék.

2013. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nővérem 7-8 hónapos kortól adott tejet a gyerekeinek,én 1 éves kor felett. Tejterméket viszont 7 hónapos kortól.

3 éves korig csak akkor kell várni a tej adásával,ha a családban van/volt "tej" allergiás.

2013. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!Lányom 3.5 éves. 2.5 éves koráig szopizott,szóval ő nem kapott soha (Max a kórházban 2-3 alkalommal) tápszert. Ő 8 hónapos korától kap turót,tejfölt,sajtot.De tehéntejet csak 2 éves korától kap. Fokozatosan egyre többet. Most már csak tejet kap.

Szerintem is sok a 3 év. [link] De szerintem egy köztes megoldás,hoyg amig szopik a kicsi addig bevezetni a tejet.

2013. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!