Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó anyukák, apukák! Ti...

Dolgozó anyukák, apukák! Ti munka közben kb. hányszor gondoltok a gyerekeitekre?

Figyelt kérdés

Olyan rosszul érzem magam amiatt, hogy meló közben csak 2-3x jutnak eszembe a gyerekek :(

Pörgés van bent ezerrel, állandóan jár az agyam valamin és valakivel szinte mindig beszélek, személyesen vagy telefonon, na meg e-mailben, így végül is nem csoda, hogy így van, na de amikor 12-kor jutnak eszembe először, akkor nagyon-nagyon lelkiismeret furdalásom van! :(

Hozzátartozik a történethez, hogy reggel és du. is én hozom-viszem őket egyedül, kétfelé (ovi-suli), ami őszintén szólva elég megterhelő a 8 óra meló mellett, de attól még sz.r anyának érzem magam :(

Ja, a beszoktatás alatt, amikor még nem melóztam, meg egyfolytában rájuk gondoltam és olyan rossz érzés volt, hogy nincsenek velem :)


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. szept. 18. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én se a gyerekemen elmélkedem, hanem amunkámra koncentrálok :) nincs lelkiismeret furdalásom, tudom, hogy jót játszik :)))

1körül szoktam az órát bámulni kicsit, hogy na mennek aludni, aztán 3 tól meg már jár az agyam, hogy de kéne menni, biztos felkelt, biztos végzett az uzsival, biztos már kint vannak, biztos már csak ő van bent... :D

2013. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Miért kéne munka közben a gyereken gondolkodni!?

Könyörgöm, attól, hogy szülő lesz valaki, nem kell megőrülni!

2013. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eszembe szokott jutni, de nem kattogok folyton azon, hogy mi lehet vele, mert nem tudnék a munkára koncentrálni. A főnökasszonyom javasolta mikor munkába álltam, hogy tegyek ki az asztalra egy képet a fiamról, mert stresszes a munkám, és szerinte segít feltöltődni. Szóval, ha odatéved a tekintetem, akkor rá gondolok, de nem engedem, hogy elvonja a figyelmemet a munkáról. Szerintem ez nem elítélendő, szóval ne érezd rosszul magad. Azzal is az ő érdekeiket szolgálod, ha jól teljesítesz az irodában, mert kenyeret teszel az asztalra.
2013. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bakker, miért kell szándékosan félreérteni a kérdést?

Szó nem volt róla, hogy egész nap a gyerekeken akarnék gondolkodni, hiszen bőven van más dolgom!

Csupán azt furcsállom, hogy órákig eszembe sem jutnak és ezért kérdeztem, hogy mások mennyit gondolnak a saját gyerekeikre.

Ja és én még nem is pontoztam, a 2-es válasz mégis 0%-ban hasznos...

2013. szept. 19. 05:57
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Mert ide csak begőzölt turbóanyák járnak, azért 0%-ban hasznos.
2013. szept. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt ne rágd magad :) Örülj neki, hogy ha dolgozol, akkor a munkádra tudsz figyelni, ez így teljesen rendben van.

Nekem mondjuk gyakran eszembe jut a fiam munka közben, de ebben semmi fura nincs, mert gyerekek között dolgozom, és sokszor jut eszembe, hogy "ezt ennyi idősen az én fiam is csinálta", meg hogy "jé, vajon az enyém is ilyen kis finnyás volt?", meg ilyenek :) Oké, én egy anyaotthonban dolgozom, sok a kisgyerek, persze, hogy eszembe jut a sajátom is, na meg a legtöbb munkatársamnak is van gyereke, velük is szoktunk beszélgetni róla, hogy kié milyen. De azért ha dolgozom, akkor elsősorban dolgozom, amiket fentebb leírtam, azok meg olyan kis bevillanások, épp így olyan is volt, hogy pl. múltkor csemegeuborka volt az ebédhez, és eszembe jutott, hogy kéne venni otthonra majd hazafelé :D Itthon meg néha az jut eszembe, hogy majd legközelebb a munkahelyemen mit kell elintéznem.

De azért igyekszem leginkább azzal foglalkozni, amit éppen csinálok :)

2013. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!