Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek korán vissza...

Anyukák, akiknek korán vissza kellett menni dolgozni, , még a baba kétéves kora előtt, hogy bírjátok lelkileg?

Figyelt kérdés
És miért mentetek vissza? Benne volt a szerződésben, veszélybe került a munkátok vagy a megélhetés miatt? Mivel foglalkoztok? Az is érdekel ha valaki tanul baba mellett és amiatt nem tud a babájával lenni. Addig hol van a gyerek? Nincs lelkiismeret furdalásotok? Köszönöm a választ

2013. szept. 11. 06:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is vissza kell mennem dolgozni, de engem nagyon gyötör a lelkem :(
2013. szept. 11. 06:28
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Miért kellene lelkifurdalásnak lenni? A babák nagyon szépen felnőnek a bölcsiben is. Nincs szüksége egyetlen kisbabának sem az anya állandó jelenlétére. Ez csak újabban hiedelem.

Nagyanyáink már 4-5 hónaposan visszamentek dolgozni, és a gyerekeik nem lettek lelkibetegek. Sőt, sokkal kevesebb volt az elkényeztetett gyerek, mint most.

2013. szept. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem muszáj volt munkát keresni, mert nagyon szegények vagyunk és egy minimálbéres állás is jobb, mint a GYES.

Egyáltalán nincs lelkiismeret furdalásom, nekem kifejezetten üdítő volt kiszabadulni az anyaság "fogságából", mivel egyedül nevelem, így 24 órában vele voltam 1,5 évig, már nagyon belefáradtam idegileg.

A nagyi van most vele, de hamarosan bölcsibe adjuk, mert a nagyi már nem elég neki, örökmozgó :)

2013. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a kisebbik fiam, amikor visszamentem dolgozni :( Muszáj volt mert a férjem munkahelye megszűnt, az új helyén pedig minimálbéres (bár előtte sem volt agyonfizetve). Anyukám vigyázott a kicsire. Nekem nagyon nehéz volt, rengeteget sírtam. Most bölcsibe szokik éppen, és egész jól megy, valószínűleg mert már "megszokta" hogy Anya reggel elmegy, és délután jön legközelebb.
2013. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16 hónaposan ment bölcsibe én gyakorlatra,mivel főiskolás vagyok,majd miután lejárt dolgozni.Nos én nem dramatizálom túl a dolgokat,szeretem a fiam,de nem csak ő van ott a suli, a munka,neki meg 1 éves kora óta nem voltam elég társaság, a bölcsit az első perctől imádja,én sem aggódtam tudtam jó helye lesz.Amíg kisebb volt hol anyukámmal volt,vagy a párommal mikor vizsgázni mentem,nem tudom miért kéne lelkiismeret furdalásnak lennie, ez csak manapság szokás,hogy anyuka 3 évig pisilni sem megy a gyerek nélkül...
2013. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!