Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkajog? Gyes? Állás? Kapcsol...

Munkajog? Gyes? Állás? Kapcsolatban van kérdésem. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Egy cégtől jöttem el szülni. Most gyesen vagyok itthon + a szabijaimat töltöm. dec.8 jár le a szabim. Sajnos nem tudok visszamenni. Ilyenkor mi van. Ők nem mondanak fel. akkor nekem kell? Vagy elmehetek mellette máshova dolgozni, hogy megmarad az állásom? A Gyesem 2010 októberben jár le.

De muszáj valamit dolgoznom, és lenne is/ahova be is tudnék járni/!

Valaki tud segíteni?


2009. nov. 5. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Neked semmit nem kell!Nehogy felmondj!Nem kellene a szabijaidat sem tölteni,ezt ki mondta?Gyes alatt,ha nem tudsz visszamenni oda ahonnan eljöttél,semmi gond.Elmehetsz máshova dolgozni,csak szólni kell nekik.Aztán amikor lejár a gyes akkor ha nem tudnak visszavenni ugyanabba a munkakörbe ahonnan eljöttél,kiadják a szabijaid és rendes felmondással küldhetnek el.Ha meg megvan összességében ennél a cégnél a 3 év munkaviszonyod,még 1 hónap végkielégítés is járna,amit nem fognak akarni odaadni,ezért fel fogják ajánlani a közös megegyezést,de ne fogadd el.

Nálad ez most úgy működne (sajnos)hogy letelik a szabid ,simán elmész a másik helyre dolgozni és jövőre felmondanak neked az előző munkahelyeden.

Mennyi ideje dolgozol ennél a cégnél,beleértve az otthonlétet is a babával?

2009. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2004 októbertől dolgozom itt.

de most én kértem a szabijaimat, hogy adják ki, mert nagyon fontos a pénz.

A férjem munkanélküli lett.

januártól, de már lehet, hogy dec közepétől lenne munkahelyem.

2009. nov. 5. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerű a képlet,2 eset lehetséges:

1,nem mondanak fel és elmész gyes mellett dolgozni a másik munkahelyre és jövőre amikor mennél dolgozni mondjanak fel és akkor kapsz végkielégítést.

"95. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.

(4) A végkielégítés mértéke


a) legalább három év esetén: egyhavi;


b) legalább öt év esetén: kéthavi;


c) legalább tíz év esetén: háromhavi;


d) legalább tizenöt év esetén: négyhavi;


e) legalább húsz év esetén: öthavi;


f) legalább huszonöt év esetén: hathavi


átlagkereset összege."

A 2. lehetőség,hogy összeegyezteted a kettőt.Tehát,szólsz a mostani helyeden,hogy visszamennél dolgozni.Ha nem tudnak ugyanabba a munkakörbe visszarakni(kötelességük) akkor mondjanak fel és akkor jár a végkielégítés.Terészetesen úgy kell intézni,hogy a régi helyeden ne tudják,hogy már van másik hely.Természetesen az új munkahelyen meg biztosra menni.Szerntem az első megoldás egyszerűbb és jöbőre is jár a végkielégítés ha nem tudnak visszavenni+ lehet megmarad az új munkahelyed is.

Lehet kicsit bonyolultan írtam,de remélem érted.A leglényegesebb hogy még véletlenül se mondj fel a régi helyeden.Ha meg nem vagy biztos valamiben,olvasd el a Munka Törvénykönyvét.Tök érthetően le van írva minden.:-)

2009. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényeg mindehhez, hogy ne írj alá semmit, alaposan olvasd el és a közös megegyezést ne írd alá.
2009. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ők vissza vesznek ugyan abba a munkakörbe, csak nekem nem fog menni. hajnalai 5 re kéne menni a délutános meg este 9 ig.

Sajnos nincs kire bíznom hajnalba a kisfiamat. Bölcsi meg 7 től van.

Köztes műszakba meg nem vesznek vissza, mert akkor egyik helyre sem tud betenni.

Élelmiszer boltról van szó

2009. nov. 5. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre nem tudom mi a megoldás.Lehet érdemes tényleg elolvasni a MTK-t v. vannak ingyenes jogi segítség a neten.Keress utána.Vagy menj a másik helyre és majd jövőre lesz valahogy.
2009. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2009. nov. 5. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!