Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió vagy...

Szülés utáni depresszió vagy egyszerűen nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
1,5 éves a gyermekem. Szeretem, imádom, ő a mindenem! De elég rossz alvó, emiatt születése óta még nem aludtam 1,5 óránál többet egyszerre...naponta max. 6 órát alszom. Mostanában nagyon nehezen alszik el, nehezebben mint valaha. Már nagyon kivagyok a hosszú altatásoktól (ő is nagyon fáradt, látszik rajta, de mégsem alszik el) 1 óra után érzem, hogy elönt az ideg. Haragszom rá, rákiabálok, aztán meg sajnálom őt, de alig tudom lenyugtatni magam...néha arra gondolok, hogy nem kellett volna gyereket vállalni, mert nem vagyok képes a feladatra...pedig annyira szeretem!
2013. szept. 20. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ez nem szülés utáni depresszió, hanem alvási probléma, amihez mindenképp kérj segítséget, akár szakembertől.

Nem írtad, hogyan kell altatnod, hogy elaludjon, egyedül alszik külön szobában, vagy veletek, mert annak oka van, miért nem alszik el ha fáradt. És éjszaka is többször felébred?

2013. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Wishmay ***** válasza:

Először is bizton állíthatom, hogy tökéletesen normális vagy.

És depressziós sem vagy. ( szerintem )

Csupán kimerült.

Én is voltam így, mikor elöntött az idegesség, és sokszor gondoltam rá, hogy nem kellett volna még gyermeket szülnöm. Nehéz napokon még mindig előfordulnak ilyen gondolatok.

Egyetlen oka van: Ki vagy merülve!

Nem tudod nagyszülőkre bízni egy hétvégére?

Nálunk az segít, olyankor kialszom magam és újult erővel vágok bele a feladataimba. Nekem sokszor tanácsolták, hogy feküdjek le napközben, mikor alszik a gyermek. Kislányom egy órát alszik napközben, így sosem feküdtem le arra az egy órára, mindig volt jobb dolgom, de jót tett volna. Szóval, ha teheted, pihenj le olyankor Te is!

Az a legfontosabb, hogy ki legyél pihenve, már amennyire lehet.

Ihatsz citromfű teát, levendula teát, párologtathatsz is levendulát, az még lehet a kicsidnek is segítene. Ja és ő is ihat citromfű teát :)

Nappali feszültségre a sedatif pc-t szedtem, ez homeopátiás szer.

2013. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Tedd be az ágyába, és hagyd egyedül ,sötétben. Néhány nap után megszokja,, hogy éjjel aludni kell. Nem baj az sem, ha sír. Nem kell vigasztalgatni.

Már kiskorában is így kellett volna csinálnod.

2013. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Napközben vagy cicin vagy ölben vagy bölcsőhintában alszik el. Van, hogy mind a 3at végigjárja, mire sikerül, de néhány hónapja már 10-15 perc alatt elaludt. 1 hete sehogyan sem jó, csak nyűgösködik - látszólag ok nélkül, de szerintem is van valami, csak nem tudok rájönni.

Éjszaka mellettem alszik, még 2-szer cicizik éjjel, de mostanában sokat forgolódik, többször kéri a cicit (de csak cumizik rajta 5-10 percig) hajnali 4-től reggel 7-8-ig nem tudom elvenni tőle a cicit sem...

2013. szept. 20. 15:10
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez egy hatalmas baromság, amit a hármas ír, már meg ne haragudj!


Szerintem is inkább szakemberhez kellene fordulnod. Mármint az alvási probléma miatt. Lehet, hogy pik-pakk megoldódik a probléma, mint a keresztfiamnál. Alváslabor segített. Teljesen érthető, hogy kimerült és ingerlékeny vagy, nem csodálkozom. Nem hinném, hogy depresszió, "csak" fáradtság.

2013. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is nagyszülőre bíznám egy pár órára biztos megértenék. Ami nekem még segített mikor éjjel sírt felvettem de sötétben, teljes csöndben és így gyorsan elaludt. Előbb utóbb megszokja h éjszaka aludni kell.
2013. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves Wishmay!

Nagyszülőkre nem tudom rábízni még 2-3 órára sem igazán, mert annyira anyás, hogy rajtam kívül csak Mamával és Apával marad, néha még Papával is - de csak akkor ha kb. óránként leellenőriz, hogy ott vagyok-e a közelben. Ha nem talál, vagy észre veszi, hogy pl. beteg vagyok akkor onnantól napokig le sem száll rólam (szinte szó szerint)

Anyósomékra még akkor sem számíthatok, ha az én jelenlétemben kéne egy kicsit foglalkozni a gyerekkel, ők egészen más világ és ezt a gyerek is érzi.

A teákat ki fogom próbálni, köszönöm a tippet. Mennyit "kell" inni belőle naponta kb.?

A sedatif pc-t én is szedtem régebben más miatt. Gondolod, hogy ebben a helyzetben is segítene?

Levendula párologtatása illóolajjal?

2013. szept. 20. 15:19
 8/21 A kérdező kommentje:

A sírni hagyni és az egyedül hagyni nálam nem opció, már bocsi. Mivel tudom, hogy volt / lehet / lesz ez jobb is.

Sőt. Ha hagynám sírni, bezárnám, egyedül hagynám nem hogy nyugodtabb lennék, hanem a végén kárt tennék magamban. Arról nem beszélve, hogy a gyerek alvási problémája sem oldódna meg, legfeljebb 'betörne' szerencsétlen. Habár én ebben sem hiszek.

2013. szept. 20. 15:29
 9/21 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz, mert alvási zavara van a gyerkőcnek. Az barátnőmék is ugyanebben a cipőben járnak, már 7 éves a fiúcska és még most is keveset alszik éjjel is nekik, pszichológushoz jár vele, ugyanilyen anyás neki is, még az oviból is elkell hozni ebéd után, mert nem hajlandó ottmaradni amíg a többi alszik.
2013. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Úristen! Lehet, hogy ilyen nagy a baj? De mégis mitől lehet alvászavaros? Volt egy időszak, amikor már olyan szépen beállt egy rendszer. Mi okozhatja? Annak a kisfiúnak mi (volt) a baj?
2013. szept. 20. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!