Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális viszonyulás az anya...

Normális viszonyulás az anya részéről ez egy kisbabához? Lehet ez depresszió?

Figyelt kérdés

Mindenki másképp éli át/meg az anyaságot,nyilván a hormonok tombolnak főleg szülés után közvetlenül.


DE van a környezetemben egy fiatal anyuka,akinek még csak 1 hós a picije,és minden héten 2-3 nap le-lepasszolja különböző indokokkal(bevásárlás,barátnőzés..)a kisbabáját,hogy ő kimozdujon férjével,barátnőjével.Akár el is utaznak,és családtagok vigyáznak az 1 hós babára.

Tápszeres,így könnyen megoldható a dolog.Ez is furcsa hozzáálása volt ,mert azt mondta nincs teje,ő nem fej,nem nyüstöli a mellét és kész.Ő döntése.

Ez laza hozzáállás a dolgokhoz,vagy egyfajta depresszió megnyilvánulása?Nincs túl nagy kötődés anya és kislánya között.Én mondjuk a másik véglet voltam mindhárom gyermekemnél,nem tudtak volna olyan programot felajánlani,ami miatt 1-2 éjszakára otthagytam volna a nagyival a fiaimat 1 hós korukban.Ha a baba nagyobbacska,simán,de egy pár hetes babánál?

Mi a véleményetek?


2012. nov. 26. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves az anyuka?

Tényleg akarta a babát?

Mert ez így elég szörnyen hangzik... :(

Én már most azon elmélkedem, hogy viszem magammal minden hova majd a kisbabámat és a párom nehogy megharagudjon hogy még neki sem hagyom otthon. Ezt úgy értem, hogy műkörmös vagyok és van pár ember akik annyira ragaszkodnak a munkámhoz, hogy nem zavarja őket, ha a baba is ott van és lehet hogy szünetekkel tudom majd csak csinálni a körmüket a kicsi miatt. De már most tudom, hogy nem vagyok hajlandó otthon hagyni a babámat! 12 hetes kismami

2012. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Mivel írod, hogy fiatal, én inkább arra gyanakodnék, hogy nem volt felkészülve, miféle kötöttségekkel jár egy kicsi, és csak így tudja "elviselni" a hétköznapokat.

Én súlyos depressziós voltam szülés után, így biztosan állíthatom, ez nem az, csak nek így könnyebb.

Sógornőm ilyen, pedig ő 30 fölött szült, de mindkét fiát 2 hós kora óta egész napokra leparkolja anyósomhoz.

Anyósom pedig rám fúj, mert én csak 2,5 évesen (amikor már el tudta mondani, mi baja, mit szeretne) engedtem ott aludni a fiamat. Nap közben volt ő is ott kb. 1 éves korától, de éjszakára csak ekkor engdetem.

2012. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Így leírva nekem simán inkább csak "lesz*rom" hozzáállásnak tűnik, nem depressziónak. Ahhoz, hogy erre a kérdésre pontos választ tudjak adni, fontos lenne megismerni az előzményeket.

Hogy viselkedett anyuka a terhesség alatt? Várta nagyon a babát? Tervezett baba volt? Anyuka mennyi idős? (Azt már meg sem merem kérdezni, hogy beállítottaságra plázacica típusú-e, mert menten lehurrognak és pontoznak.)


Esetleg még ami eszembe jut, hogy nem-e azért lett anyuka terhes, hogy apukát megtartsa, befűzze? Ilyen esetekben láttam még hasonlót, épp a közvetlen környezetemben.

2012. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

3 gyereked van és ráérsz más életének boncolgatásához????

A te életetekkel minden rendben?


szintén 3 gyerekes.

2012. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen fiatal,közelebb a 20-hoz.Inkább a férj indíttatásából jött a baba,nagy a korkülönbség kettejük között,a férj nagyon vágyott babára.De tényleg,teljes szívből.Le a kalappal előtte ahogy eteti,ringatja,aggódik,törődik vele!

De mégis hagyja hogy az asszony menjen ide-oda,sőt együtt is mennek.Lehet annyira szereti hogy így mutatja i törődését,hogy tegye amire szüksége van ha ettől érzi magát kipihentebbnek,stb...Sokat éjszakáznak a picivel,de könyörgöm,egy kisbabánál ez normális.Ki kell tapasztalni mikor miért sír,nem lepasszolni és így túlélni.

Kíváncsi vagyok az apa mikor sokall be majd.

Igen,plázacica féle,de az igényesebb fajta.

2012. nov. 26. 11:19
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Ez így nagyon laza hozzáállás tényleg, valószínűleg nem volt ő még felkészülve a gyermekáldásra....de azért arra is figyeljetek oda, hogy egyszer-egyszer el kell engedni a "kezüket"! nekem az 1 évesemre volt h nagymama vigyázott 2-3 órát, havonta 1x-2x.
2012. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kislány. Én is fiatalon lettem anyuka, még a második babám születésénél is csak 20 éves voltam, de egyikükkel sem tettem ilyet. Egy pici babának a nyugalomra, megszokott dolgokra, anyukájára van szüksége, és ez nem függ a táplálásától.

Remélem megkomolyodik!

2012. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm érdeklődésed,az én életemmel minden rendben.És most épp ráérek más életének boncolgatásához a 3 lurkó mellett.De mi közöd hozzá mi fér bele nekem ,mi nem az időmbe?Miért támadsz?

2012. nov. 26. 11:23
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Na, egy újabb unatkozó, szoknyám mellé kötöm a gyerekeimet anyuka. Foglalkozz a saját dolgoddal, semmi közöd a más életéhez.
2012. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Na jó,de 1éves volt már a picid!Ez teljesen normális,jól is esik ilyenkor a szülőknek egy kicsit kimozdulni!Meg a mamának is babázni.

De itt egy 4hetes babáról van szó.De akkor ez nem depresszió.Mert olvastam hogy valamiféle nemtörődömség a baba felé az lehet depi.Hogy nincs meg a kötődés,és a hormonok játéka ez,és sulyosbodhat ha nem veszik észre időben,és nem kezelik.

2012. nov. 26. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!