Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzetek...

Mennyi félretett pénzetek volt amikor babát vállaltatok? Mindent Ti vetettek vagy volt amit kaptatok, örököltetek? Hol vettétek a ruhákat, bútorokat. Stb.

Figyelt kérdés

Nálunk most aktuális a téma, ezért tettem fel a kérdést.

Köszönöm a válaszokat



2013. szept. 20. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

250 körül költöttünk a dolgokra, de maradt még pénzünk.


Vettünk bútort ikeában, babakocsit Brendonban.

Ruhát Tescoban, Auchanban, de azt sokat kaptunk.

2013. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Kb. 500.000 forintunk volt félretéve a terhességre és a babára. Sok mindent kaptunk a szüleimtől, a férjem testvérééktől, örökölni pár dolgot örököltünk a keresztlányunktól, de mivel nekünk fiunk lett, ez nem sok dolog volt. Ruhákat vettünk a Brendonban is, de egy csomó dolgot bababörzén vettünk. Bútorok egy részét csináltattuk, másik részét bababoltban vettük, babakocsit szintén bababoltban.
2013. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

500 ezer ft félretett pénzünk volt.

A dolgok egy részét anyósomék,egy részét az én szüleim,legtöbbjét viszont mi vettük meg.

A bútorokat csináltattuk,mert a gyerekszoba a tetőtérbe van,így nem kaptunk oda olyan bútort,ami befért volna a döntött tető miatt.

Ruhákat Brendonba,H&M-be,vettük,illetve rendeltem a netről is.

Kapni,örökölni nem nagyon,mert nincs baba a családban.

2013. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem volt félretett pénzünk.

Szinte mindent kaptunk ajándékba (babakocsi, ágy, ruhák stb.)

Amit újan vettünk az a matrac, mellszívó és 2 cumisüveg.

Bútort sem kellett venni szerencsére, nem is lett volna rá pénzünk.

2013. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Kb 400 ezer volt a babára, de nem költöttük el mindet, sok mindent kaptunk.
2013. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk 2,5 millió Ft-unk volt félretéve, de abból a lakáshitelünket fizettük ki nagyrészt. Kb 200ezer Ft-ot hagytunk megy, hogy a gyerkőc érkezésekor ne legyünk 0-n. De kellett is,mert mióta megszületett 0-n vagyunk. Épphogy elég a férjem fizuja és a Gyedem+ családi. Évek alatt jó sokat tudtunk spórolni, de mióta megvan a kisfiam szinte semmit.

Ezzel csak azt akartam kifejezni,hogy ha tudtok tegyetek félre minden pénzt még most,mert utána nehéz lesz.

Az első hónapban csak az espumisan,hogy pukizni tudjon 20ezerbe került.


Egyébként mi sokmindent használtan vettünk. A tescoban az F&F ruhák nagyon jó árban szoktak lenni, az nagyon jó márka és ha akciós nagyon nagyon megéri a kisruhákból bespajzolni. Mi is ezt tettük. Bababörzéken is érdemes megjelenni,mert ott is rengeteg jó cuccot lehet venni, és válogathatsz, és még sem egy turi. Nekem nincs bajom a turkálókkal,én is szoktam ott ruhákat venni a gyerkőcre, ami szép, mert itthonra inkább ezeket adom rá, mert mióta hozzátáplálok azóta minden kajás,foltos, nehéz kimosni a ruhákból,és nem szeretem ha a vadonatúj szép és nem olcsó ruhája megy tönkre.( Volt olyan ruhája,amit kapott,és a tápszeres kakija úgy összefogta a kis felsőjét,hogy ki sem jött belőle)


Jó babavárást és könnyű szülést!

2013. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
nem volt félretett pénzük, kb. 50e et költöttünk, mindent kaptunk használtan.
2013. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2013. szept. 20. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Egy fillér se.Mindent mi vettünk meg.
2013. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Van/volt félretett pénzünk, több, de 500.000-et szántunk a babára, ebben viszont már benne volt az őssejtlevétel költsége és első éves tárolási díja is és a doki amit kért a szülésért (a havi terhességgondozás díja viszont nem). Sok mindent vettünk a Babaszafariban, babakocsi, bútor, mert így sok kedvezményt kaptunk. Emellett Brendonban vásárolunk főleg, ruhát Tesco Auchan, C&A, Lidl, Aldi...
2013. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!