Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerre mennyi tejet,...

Egyszerre mennyi tejet, kakaót, tejes italt ilyesmit iszik meg a 1,5 éves gyermeked?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi lennék kb mennyit isznak meg a tieitek.

Az enyém akár 2,5dl-t. Igazából tápszerből is ivott 260ml-t amíg itta a tápszert aztán már nem kellett, de van aki szerint 1,5 dl elég egyszerre. Én annyit adok, amennyit szeretne, ha szívja az itatót és már levegő van benne utántöltök és iszik még a második töltésből is :) Szóval kicsi az itatónk, így akarok nagyobbat venni, ne kelljen töltögetni utána, igyon amennyi kell.


2013. szept. 21. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom reggel 250ml-t iszik meg a kakaobol, de van hogy sirvafakad amiért elfogyott, olyankor kap meg 50ml-t! Este csak 1,5dl tejet iszik meg mostanaban!

Én nem hinném, hogy baj lenne, amiért megeszik ennyi tejet!

A fiamnak anno volt egy 300ml cumisuvege, mert így nem kellett utantolteni.

2013. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó :) mert szerintem sem sok, max nem eszik annyit utána, mert már nem fér bele több :)

Sajnos az itatónkba max 1,8 körül fér, így után kell töltenem majdnem mindig, így most akarok venni nagyobbat.

Igazából nemrég kaptuk ezt a fajtát, sima csőrös nem szelepes, de szépen iszik belőle, szereti is, csak kevés fér bele..... pohárból még nem tud inni, pedig sokszor próbáltuk, viszont szerintem ez így nagyon hasonlít a poharas iváshoz. csak magára nem tudja annyira borítani.

2013. szept. 21. 16:20
 3/11 A kérdező kommentje:
És miből iszik? Itató vagy pohár?
2013. szept. 21. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! 17 hònaposom reggel kb 300ml tejitalt iszik cumisuvegbol este 200-250ml-t. A legnagyobb chicco uvege van, de csak a tejet issza belole, màst pohàrbòl.
2013. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából idáig nem itta ezeket, max belekortyolt, viszont ebből az itatóból már issza.
2013. szept. 21. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom reggel 260 ml körül iszik kakaót, az mindig bemegy, de van, hogy 30-40 ml marad belőle, de előtte hagyom, és megissza később. Este van amikor junior tejitalt iszik, de van amikor akkor is tejet, macikávéval, vagy a nestle vaníliás ízesítőjével. 260 ml kb ez is, de itt már jóval nagyobb a szórás, van amikor 50-80 ml is megmarad, attól függ mit, mennyit evett estefelé...

Egyébként cumisüvegből issza még, mást pedig pohár szerű itatóból.

Egyébként ha megiszik 300 ml-t az se gond...másból max kevesebbet eszik. 1,5 dl szerintem kevés, már csak azért is, mert 3 éves korig 500 ml tejalapú kaját ajánlanak, akkor minden étkezéshez kéne innia tejet...az szerintem hülyeség :D

2013. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából amíg cumisüvegből itta addig ment a tápszer, tejital, de egyik napról a másikra már nem kellett, vettem másik cumit, azzal még itta pár napig, de aztán már abból sem, pedig tetszett neki, örömmel rohangált vele :) nézegette a mintáját, de ennyi, így hagytuk, ,próbáltam a pohrat, végül most így ezzel az itatóval végre csusszannak az ilyesmik, már ennek is örülök :)
2013. szept. 21. 20:16
 8/11 A kérdező kommentje:
viszont voltak akik szerint sok a 2dl fölötti egyszerre, nem értem miért.... mindegy amennyit iszik annyit iszik, látom sok gyerek bővel 2dl fölött benyom egyszerre :)
2013. szept. 21. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:

De hát miért lenne sok a 2 dl? 10 hónapos kortól az átlag azt hiszem a tápszer elkészítésénél is 240 ml víz+por, azaz kb 260 ml tápszer jön ki...tejitalnál dettó... Most nem értem miért van ezen bárki kiakadva...

Egyébként meg ha nem is tetszik másnak, az se nagyon érdekel. Keresztfiam 300 ml-t iszik meg, még nincs 2 éves...és akkor mi van? Az anyja ennek is örül, mert egyébként úgy kell kergetni a kajával...

2013. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fiam reggel kb 2 dl-t iszik, este is ennyit. Van, h napkozben is ker. 19 honapos.
2013. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!