Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valaki rá...

Miért van az, hogy valaki rá akarja erőltetni a másikra a nevelési módszereit?

Figyelt kérdés

Vagy bármi mást, akár egy pelenka vagy tápszer fajtát.

Miért nem lehet megérteni, hogy az nem biztos, hogy az én babámnál is beválik?


2013. szept. 25. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
mert korlátoltak. észt osztani mindenki szeret. aki nem érti meg,hogy minden gyerek más és más, azzal nem kell kapcsolatot tartani, csak a bacogatást kapja tőle az ember.
2013. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy valaki a vallását rá akarja erőltetni a másikra? :)

Szerintem a legtöbb ember nem szereti a bizonytalanságot, ezért is dől be boldogan a reklámoknak, vagy bárminek/bárkinek, aki „megmondja a tutit”, és ezzel megszabadítja a gondolkodás, a kételkedés „terhétől”.

A gyereknevelés pedig nehéz ügy abból a szempontból, hogy minden percében döntéseket kell hoznod, és mindenki mást mond, mit kéne csinálnod. Szerintem érdemes kiválasztani egy személy, akit hitelesnek fogad el az ember, és ad a véleményére, és csak tőle meghallani a tanácsokat. Persze még így is gyakran felül kell bírálni az épp követett magatartásformát, hiszen (ahogy előttem is írták) nincs két egyforma gyerek, két egyforma helyzet.


A gyereknevelés továbbá egy tipikusan olyan dolog, amiről mindenkinek megvan a saját elépzelése, véleménye, nagyon sokféle „iskola” van rá, és nem utolsó sorban iszonyű biznisz a szülők hülyítése mindenféle szükségtelen kacattal. De ha valaki nem is saját üzleti érdekből akar rádumálni egy bizonyosfajta termékre, akkor simán lehet, hogy azért, mert ő már jó sokat költött rá, így fennál az a pszichológia hatás nála, hogy nem akar magának ellentmondani, el is hiszi, hogy az jobb, mint a többi.

2013. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem a témakőrhöz illő válasz, de jobbat nem tudok :) :

Az ember alapvető "igénye", hogy másoknak átadja/terjessze a "hitét", ez annak idején az őskorban rendkívül hasznos volt, hisz így alakult ki a kultúránk, minden tudást emiatt adtunk át... az meg pech, hogy néhányan ezt a mai modern világban sem képesek leküzdeni. :)

2013. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.... hozzátenném nyilván én se vagyok különb, hisz én is azért válaszolok mert megvan bennem ez az "ösztön" :D
2013. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-al egyetértek, mind azért válaszolunk mert hiszünk valamiben....:)


Szerintem az inteligencia kérdése hogy eltudom-e fogadni, ha másnak más a véleménye, vagy elengedem-e a fülem mellett ami számomra érdektelen információ...

2013. szept. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz! Mindenkinek igaza van!

Ez az emberbe kódolva van! Az valóban intelligencia kérdése, hogy el is tudja-e valaki fogadni, hogy másnak lehet más a nézete.

Nos, nekem akad 1-2 ismerősöm aki ezek szerint nem túl intelligens :-)

2013. szept. 26. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!