Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért siettetik egyes szülők...

Miért siettetik egyes szülők a gyereküket?

Figyelt kérdés
Rengeteg szülő viszi külőnórákra, a pici gyermekét, hallgattat vele mindenfélét angolul, spanyolul, németül stb., tanítja olvasni, számolni. Persze a gyerek 5 éves korára tökéletesen számol, olvas, beszél idegen nyelveket. Beíratják a suliba unja magát az órákon, hisz ő már mindent tud, aztán mikor a többiek utolérik őt, már nem tud rendesen tanulni, hiszen megszokta, hogy ő kapja az ingereket, neki nem kell annyira használni az agyát. Rossz tanuló lesz. Volt értelme a különóráknak? Nem. A másik gyerek viszont úgy nő fel, hogy ő fedezi fel a dolgokat. Lehet, hogy nem fog tudni 5 évesen olvasni, de az érdeklődése a dolgok iránt az, hogy ő maga veszi észre az új dolgokat fejlesztik őt. Több fantáziája, tudásszomja lesz. Most nem az olyan idegen nyelvű játékos, éneklős dolgokról van szó ( azok nem ártanak, de nem is használnak sokat), hanem a fent említettekről Lehet hogy a baba élvezi igényli egy idő után azokat a cdket, órákat, de hosszú távon nagyon rossz nekik! Rengeteg eset van, hogy a szülő megbánja azokat a cdket, meg ilyesmiket, mégis miért nem tanulnak az esetből a többiek, MIÉRT KELL EZ??
2009. nov. 7. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek veled!
2009. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Azért, hogy elhitessék magukkal, hogy övék a legokosabb, legértemesebb gyerek! Pedig ezért senki nem fogja őket csodálni vagy ilyesmi, mert ugye tudjuk, hogy mindenkinek a sajátja...
2009. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Mert önzők és hülyék.
2009. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pedig jo dolog,nyilvan csak ha nem eroltetik.

nagyobb lesz az erdeklodesi kore.

pl:ha beiratod 1-2 sportra,mar 4-5 evesen szivesen fog uszni,teniszezni,stb.a nyelvet is konyebben tanulja.

a lenyeg ,hogy ugy kell tanitani ami a korahoz megfelelo.

2009. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már 5 éves koromban tudtam írni - olvasni. Azért tanítottak, mert el akartam olvasni a tv-ben a képújságot!!! Aztán elsőben elsők között voltam (a tanárok gyerekein kívül:), akik először írhattak tollal ceruza helyett. A töbi tárgy, stb. ettől függetlenül érdekelt / nem érdekelt. Szerintem ezzel semmi gond nincs addig, amíg ez nem kényszer, tehát a gyerek szívesen tanul (bármit), a szülő pedig nem kényszeríti. Szerintem sokan (tisztelet a kivételnek) irigykednek is, mert mondjuk anyagilag nem tehetik meg, hogy a gyereküket erre-arra járassák, és akkor különböző elméleteket gyártanak, hogy miért is rossz ez. Bocsánat, hogy leírtam a véleményem, kb. 20%-osra leszek pontozva... :D
2009. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, hisz nem vagyok szülő és nem is foglalkozom ilyesmivel, csak ezt olvastam egy cikkben, és ismerőseim is vannak ebben a helyzetben. Az bátyám már 5 éves korában olvasott(senki nem erőltette!) és nekem sincs ellenemre ez csak az, hogy egyes szülők erőltetik a kölyköt.
2009. nov. 9. 14:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsém 5 éves, ismeri a betűket, pár szót már le tud írni, olvasni még nem tud, de számolni nagyon. Összead, kivon, és az anyja is csak néz, hogy honnan tudja, mikor nem tanította neki senki.

Pl. barátnőm kislánya odavan a néptáncért és a népzenéért, ha meglátja a tv-ben, megőrül érte, képes órákig bámulni, még csak 2 éves, de amint betölti a 3mat és még mindig fogja érdekelni, akkor beíratják néptáncra.

Ezekkel nincs baj, a sportot is támogatom már kiskortól, ha érdekli a gyereket.

Ezekkel nincs baj, a sportot is támogatom már kiskortól, ha érdekli a gyereket.

Viszont erőltetni tényleg nem szabad.

2009. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az én öcsém is 5 éves kora körül már írt, olvasott, mert tudni akarta a kocsik rendszámát és a buszok számát, illetve olvasta a műsorfüzetet. Ettől függetlenül azóta is (most 9.-es) 1. vagy 2. tanuló a osztályban. Nem volt erőltetve, egyszerűen érdekelte.

Amúgy tényleg azért csinálják ezt a szülők, hogy az ő gyerekük ne maradjon le semmiben. Mi is ezt fogjuk csinálni, sajnos munkahelyi ártalom, pedagógusok vagyunk. De arra azért figyelek majd, hogy a gyerek olyasmit csináljon kicsi korában elsősorban, amiben kedvét leli és amitől nem fog unatkozni az órákon. PL. babaúszás, később úszás, valami küzdősport, és tánc. Mindennek megvan az oka. A babaúszással biztonságot érez majd, hiszen 9 hónapig magzatvízben úszott. A küzdősporttal fegyelmet és önkontrollt tanul, a vízisporttal edzésben lesz (a párom is pólózott és azért erőlteti ezt a foci helyett, mert kevesebben halnak bele :S), illetve mi mindketten táncoltunk (így ismerkedtünk meg), szóval megeszem a kalapom, ha a gyerek nem fog szeretni táncolni, és különben is szerintem kevés szexibb dolog van egy pasiban, mint az, ha jól táncol. És mi macsó gyereket akarunk nevelni a miénkből (le lehet pontozni).

Okosan kell szabadidős elfoglaltságot keresni a gyereknek.

34 hetes kismami

2009. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Angoltanárnő anyuka vagyok. Részben igazad van, mert ha erőltetik pusztán azért, hogy többet tudjon, mint a szomszéd gyereke, de a picur még nem érett rá, akkor tényleg többet ártanak, mint használnak.

Viszont az előttem válaszolóknak abban igazuk van, hogy vannak gyerekek, akiket már érdekelnek a számok és a betűk a suli előtt is. Az ilyen csöppségekkel szerintem foglalkozni kell, persze nem erőltetni.

A baba nyelvtanulás és olvasni tanítás (Amerikában már nagy divat ez utóbbi, és már itthon is terjed) szerintem valóban korai még. Jó, ha egy gyerek minél korábban találkozik egy idegen nyelvvel, ha ez játékos formában történik, még hasznára is válhat (kevés az olyan szerencsés picur, akinek két különböző anyanyelvű szülője van, akiktől valóban korán megtanul beszélni, méghozzá nagyon jól), de nem hiszem, hogy évekkel az iskolás kor előtt értő olvasásra pl. meg lehetne tanítani egy gyereket. A betűk felismerésére már 2 éves korban is meg lehet, de ugye ez még messze nem olvasás, maximum villoghatunk vele az ismerősök előtt.

Amit én csinálok a 17 hónapos kisfiammal: hallgatunk angol/amerikai énekeket játék közben. Egyelőre jó zenei aláfestés neki. Ha majd egyszer érdekli, megkérdezi, hogy miről van szó. Ha nem, akkor csak iskolás korában tanulja meg komolyabban (nem tőlem, mert nem hiszek abban, hogy mint anyuka, nekem kellene őt megtanítani egy idegen nyelvre, max. ha kérdése lesz, segítek neki.). Néha mondókázok is neki angolul, mindig összekötve valamilyen játékos mozgással (pl. lovagol a térdemen, hintázik, stb, és közben kacag). De ez is csak játék, ha majd érdekli nagyobb korában, hogy mit is mondok, megbeszéljük.

Ez szerintem nem túlzás, és nem erőltetés, és főként nem hiszem, hogy rossz lenne neki, vagy később hátrányára válna.

2009. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van egy fürdős játékunk, számos. Imádja rágni:) meg színes.

Ha idegen nyelvről van szó, az az angol. Néha, ha olyan társaságban vagyunk és titkosat beszélünk a párommal, használjuk, ilyenkor előfordul, hogy a babánk is hallja. Zenét is van, hogy angolul hallgatunk, de csak azért mert pl Il Divo nincs magyarul, énmeg imádom őket.

Azt szeretném, ha gyerek lenne, nem valami robot. Ha oda kerül a sor, gyakorlok vele írni, számolni, esetleg ovi nagycsoportban kezdjük, vagy olyan oviba adom, ahol játszva tanulnak(valóban felkészülnek játszva az iskolára, nem lesz teher nekik hírtelen a 45perces órát végigülni pl, vagy jobban vigyáznak a dolgaikra, nem lesz saláta a könyv füzet az első hónap végéra stbstb, tapasztalatból írom, hugom ilyenbe járt, én hagyományosba, nekem hetente kellett mindenből új, neki egy évet bírt és sorolhatnám, közben meg játszottak) ezen kívül ha őt valami nem érdekli, akkor nem eröltettem, hogy legyen teniszbajnok pl, vagy Einsten utóda.

2009. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!