Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használtok húsleveskockát,...

Használtok húsleveskockát, ételízesítőt (delikát, vegeta) az ételeitek ízesítésére, ha a kisgyereketek is azt eszi? Ha nem, akkor mivel ízesítitek?

Figyelt kérdés
Sajnos én nagyon megszoktam azt az ízt, amit az ételízesítők, leveskockák adnak egy ételnek. Gyakorlatilag szinte mindenféle sós ételbe teszek valamelyiket a felsoroltak közül. (Kb. fél-1 kocka/a családnak főzött étel). Valahogy nélkülük ízetlennek érzem az ételt, pedig sokféle fűszert és zöldséget használok és viszonylag "modernebb" ételeket főzök. A gond csak az, hogy a kisfiam (1,5 éves) is ezeket az ételeket eszi és gondolom, nem használ hosszútávon a sok adalékanyag, ami benne van. Ti mit csináltok?
2009. nov. 7. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
én kevés ételbe teszek, és bio változatot, amiben nincs cukor, só, csak fűszerek.
2009. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi a neve? Hol szoktad venni?
2009. nov. 7. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen vackokat sohasem használtam, és nem is fogok.


Elég nagy baj, ha ízfokozó nélkül már íztelennek érzed az ételt!

2009. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
interspar, bio pulton van, a nevét nem tudom, van húsleves és zöldségleves kocka, különbséget nem nagyon érzek, de ezeket használom.
2009. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sosem használtam ilyen ételízesítőket, mert nem szeretem az ízüket.

Én sót, és szárított fűszert használok. Persze mértékkel, mert jobban szeretem a kaják természetes ízét.

2009. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NEm teszek abba, amit a gyerek is eszik. Tegyél a tányérodon lévő ételbe, én is néha szórok utólag a levesembe..
2009. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok minden "nem használ neki". Szerintem ez az ami belefér. Ízetlen nélkülük az étel.
2009. nov. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is igyekszem a lehető legegészségesebbet adni a gyerekemnek, például saját (nem permetezett) kerti zöldségből, házi tojásból, stb. főzök általában. De azért valami ízesítés csak kell az ételnek, én is úgy gondolom. Nekem a só+fűszerek kombináció kevés, pedig sokféle fűszernövényt ismerek és használok. És persze nem "kockalevest" adok a gyerekemnek, összesen egy fél, vagy 1 kockányit használok ízesítésként az egész család ételébe. Szóval egyetértek azzal, hogy lehetőleg ne szokjon rá valaki az ilyen mesterséges anyagok túlzott használatára, én is megkeresem majd a bio ételízesítőt (kockát) a spar-ban. Viszont ha már itt tartunk, szerintem sem az a pici darab leveskocka, vagy mokkáskanál vegeta a legártalmasabb dolog az ételeinkben. Nézzük meg, mit adunk reggelire, ebédre a gyerekeinknek: a péksüteményektől a húsfélékig, a zöldségektől a tejfölig minden tartalmaz egy sor felesleges és lehet, hogy káros adalékanyagot, vagy éppen vegyszert. És gondolom nincs olyan köztetek, aki mindenből bio-t eszik...

Még egyszer köszi a spar-os ötletet!

2009. nov. 9. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!