Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korán reggel kelő 1,5-2 éves...

Korán reggel kelő 1,5-2 éves kisgyereketek hánykor alszik el napközben?

Figyelt kérdés
Gondolom már csak egyszer alszik ennyi idősen. Nálunk reggel 5-6 között szokott kelni és már van, hogy fél 11-kor alszik. 1-2 órát szokott aludni. Nem tudom, ha bölcsis lesz, akkor hogy bírja majd.
2011. aug. 3. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11,30-kor van ebéd, 12,00-12,15 körül fekszik le és alszik 2-2,5 órát.
2011. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ébredéskor tápszert kap és 9-kor reggelizük, alvás ahogy írtam és így fél 2 körül van ebéd.

A Te kisgyereked reggel mit eszik és hánykor?

2011. aug. 4. 00:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 7-8 között kel a lányom. Ha magától kel akkor inkább 8-kor, ha keltjük (heti 2 napot jár bölcsödébe, olyankor szoktuk kelteni hogy odaérjünk) akkor inkább 7.15 vagy 7.30.


Ott 8.30-kor van reggeli (a bölcsiben), itthon pedig mikor hogy sikerül,de rögtön ébredés után nem eszik még.


Nálunk nincsen tízórai legtöbbször (vannak kivételek, ha éhes akkor kap), mert olyan rossz evő,hoyg ha tízórait is enne akkor nem ebédelne és akkor éhen kellene letennem aludni.


Ha korábban (7 órához közelebb) kel akkor 12 vagy 12.30 körül megy aludni - mert a bölcsiben ekkor teszik le, ha később (8 órához közelebb) kel itthon akkor kb 13.00-kor megy aludni.


Általában 2 órát alszik, de ez az átleg, mert van hoyg 1 órát de van hogy 3at, attól is függ mennyire fárad el délelőtt vagy előző nap.

2011. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. 6-3/4 7 körül kel, többnyire kakaózik vagy tejet iszik + egy fél kifliből szendvics. A bölcsiben 8,30-kor van reggeli, 10-kor tízórai (gyümölcs, így nem lesz ebédre étvágytalan). Jó evő, bár nem látszik rajta :=)
2011. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom másfél éves, és ő is korán kel(legkésőbb 6kor), ha lent vagyunk a játszón akkor kibírja délig, de ha itthon vagyunk(pl rossz az idő) akkor alszik délelőtt és délután is egyet.

Ma pl 5kor kelt és 7kor visszaaludt(kb 1 órát) és így kibírja, hogy csak 13 körül alszik. Bár ő nem alussza át az éjszakát(4-5ször kel)úgyhogy gondolom ezért alszik nappal még kétszer is ha hagyom.

2011. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én 22 hónapos fiam is 5-6 között kel, legtöbbször kibírja 11-ig, akkor alszik kb 2 órát. Alvás előtt már olyan fáradt, hogy nem tud ebédelni, így utána eszik. Szerencsére bölcsibe nem megy, oviig meg majd csak változni fog.
2011. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi hogy belekérdezek. Kedves utolsó, és neked akkor a kisfiad csak egyszer alszik egy nap? Este mikor megy fürdeni, aludni? Én vagyok akinek a másfél éves lánya van, és csak azért kérdezem, mert én mindig próbálom kihúzni délig. Csak akkor én is hagyhatnám 11kor elaludni, de azt sem akarom, hogy este nagyon korán feküdjön le.Mi sem megyünk szerencsére bölcsibe.
2011. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

14:49-nek, igaz nem tőlem kérdezted, nálunk 7 után van fürdés és kb. 8-kor kerül vízszintbe a kisfiam és max. fél órán belül elalszik mellettem. Utána teleportálom az ágyába.

Szóval érdekes, hogy délelőtt 5 órát bír ki, viszont délután akár 8 órát is gond nélkül ébren van.

Nálatok miért ébred ilyen sokat éjjel? Könnyen visszaalszik?

2011. aug. 4. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok a 14.14-es. Hát még senki nem tudta megmondani, miért kel éjszaka, de még csak 7 fogunk van kint, lehet az is. Mi is 7kor fürdünk,és kb 8kor alszik el este, akkor más is lefekteti időben a gyereket, mert itt felénk mindenki, kb 20-21 körül fürdet, én meg azt hittem csak mi vagyunk ilyen korán fekvősek. De néha nekem is kell magamra egy kis idő.
2011. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja,igen délután ő is sokkal többet kibír, mint délelőtt. Pl ma fél6kor kelt, de mire 11kor kiszedtem neki az ebédet és mentem neki szólni, hogy jöhet enni, addigra ő már a nappaliban békésen aludt. Pedig ilyet sose csinált, hogy magától elaludt volna, nappal mindig kézben kell elaltatni, este mi is úgy alszunk el ahogy ti, csak annyi különbséggel, hogy ő velem alszik(apa vidéken dolgozik és csak 10 naponta jön haza sajnos,de hát a szükség nagyúr).
2011. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!