Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőnél számít a kereszt...

Keresztelőnél számít a keresztszülők vallása? Mi katolikusok vagyunk, a leendő keresztapa református

Figyelt kérdés
Gondot okoz ez a keresztelőnél? Mert ugye ahány ház,annyi szokás....Van ahol elvárás az is,hogy a szülők házasok legyenek,van ahol ez nem számít. Van ahol az is probléma,hogy az egyik szülő más vallású,de általában ezek megoldhatóak.

2013. okt. 3. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem,nálunk pogány volt a keresztapa
2013. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nálunk annyi volt, hogy mivel a keresztapa nem kaptolikus, így csak a keresztanya tarthatta víz alá a picit.meg elméletileg ő nem lehetett keresztapa, hanem kereszttanu lett, de az oklevélen ez nem látszik...
2013. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Legalább az egyik keresztszülőnek katolikusnak kell lennie ilyen esetben, a másik lehet a keresztség tanúja. 2 keresztgyerekem van, én katolikus vagyok, egyik esetben a református párom, másik esetben egy nem vallásos másik rokon a keresztapa ilyen módon. Keresztelési emléklapon mindketten ott vagyunk, így nem probléma.
2013. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 vmarci1 válasza:
65%
A keresztszülők és a szülők vallása abban az esetben tér el, ha nem mindegyikük keresztény. Amiről te írsz, az felekezeti különbség. Ezzel nem árt tisztában lenni. Lehet, hogy nem kapok zöld kezet a válaszomért, de ezt fontosnak tartottam leírni, nagyon sokszor találkozom ezzel a nagy tévesztéssel ezen az oldalon és máshol is.
2013. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok helyen olvastam ma,hogy nem lehet probléma az,hogy katolikus keresztelőn református a keresztszülő,a lényeg,hogy meg szeretnénk keresztelni a gyermekünket.
2013. okt. 4. 18:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet, csak tanú, ahogy írták.

Azért, mert a keresztszülő feladata az, hogy a gyermek hitben nevelését segítse, a szülőket ebben támogassa, és bár igaz hogy "felekezeti különbség", de vannak a katolikus egyház számára fontos különbségek, emiatt a szabály így van.


Az egy másik kérdés, hogy adódhat simán, hogy egy adott református emberke 100x Krisztus követőbb, mint egy katolikus, de szabály szinten nem lehet minden egyént külön "megvizsgálni".


Az, hogy egy pogány volt a keresztszülő, számomra felfoghatatlan, de ezt majd a keresztelő papon fogják számon kérni...

2013. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mélyen vallásos,de kicsit kiakaszt,hogy azért válasszak katolikus keresztszülőt gyerekemnek,mert más felekezetből nem lehet(vagyis ugye ahogy írtátok,csak tanu lehet). Nekem ez fontos dolog lenne,mégis olyat bízzak meg keresztszülői feladatokkal,akit soha nem is akarnék?! Ugyan már,mi lenne ha a szülők dönthetnék el mit is akarnak,ez nekem így sok(k).
2013. okt. 6. 07:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdezd meg a papot, a református és katolikus keresztség kompatibilis egymással, de azért készülj fel a nemleges válaszra is, mert hivatalosan legalább az egyik keresztszülőnek katolikusnak kell lenni egy katolikus keresztelőn. (Egyébként én is bajban vagyok keresztszülővel, mert akinek örülnénk, az egy görög katolikus és egy nem vallásos pár, ők sajna nem lehetnek, akik meg katolikus párok azokat nem nagyon szeretnénk.)
2013. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan már,mi lenne ha a szülők dönthetnék el mit is akarnak,ez nekem így sok"


Az egyház nem egy "szolgáltató", ahol bedobod a pénzt és azt kapod, amit akarsz.

Keresztelő, esküvő, ezeknek mélysége és tartalma van. És bár az utóbbinak társadalmi szinten is van értéke, tehát Isten nélkül, a keresztelőnek nem sok.


Én sem értek maximálisan egyet az egyház minden apró mozzanatával, de azt tudom, hogy mindennek értelme van, még akkor is, ha én épp nem tudom befogadni.

Ha hozzá akarok tartozni, akkor mindennel együtt kell elfogadnom, nem válogathatom ki belőle, ami nekem tetszik, mert ez nem így működik.


Most komolyan, minden bántás nélkül, de nem tudom megérteni, ha nem vagytok vallásosak, akkor minek megkeresztelni a gyereket. A gyermekkeresztség a szülők hitére történik. Meg kell ígérned, hogy hitben neveled a gyereket/gyerekeket, de ha Te is hadi lábon állsz, akkor mégis hogyan?


Majd megkeresztelkedik felnőtten, ha akar.

Én 15 évesen keresztelkedtem saját döntésből, és annál nagyobb élmény/ajándék kevés van az életemben.

Tényleg érdemes elgondolkodni, hogy mire jó ez így magában...


Egyébként hogy mi szerepel a keresztlevélen, az egy dolog, de ha Ti kicsi kora óta úgy nevelitek, hogy XY a keresztanyja (aki tegyük fel református), akkor ő azt a személyt fogja keresztanyjának tekinteni, és vajmi keveset számít majd, hogy mi áll a papírján, amit valószínűleg akkor fog legközelebb megkeresni, amikor egyházi esküvőt akar majd...

2013. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

bocs, hogy offolok

De honnan tudja a pap, hogy te milyen vallású vagy? Be kell mutatni valami papírt?

2013. nov. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!