Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet úgy kereszteltetni...

Lehet úgy kereszteltetni babát hogy a testvér egyike református, másik katolikus?

Figyelt kérdés
Azt beszéltük meg a férjemmel még a baba elõtt hogy ha lány lesz akkor református,~én vallásomat kapja, míg ha fiú az ő vallásat kapja ami katolikus.a lányunk így református,fiúnk most született 1 hónapja, szerintetek lehetséges ez?vagy vallás ellenes? hogy egy család ellentétes vallású gyerekkel?
2013. ápr. 26. 05:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Senki meg nem kérdezi a testvér vallását a keresztelonel.... Adott vallás szerint fogjátok őket nevelni?
2013. ápr. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Általában ami az első, akkor az lesz a második is!

Oké hogy isten hívő mindd a két vallás, de az egyik így, a másik úgy tanít, az egyiknek ezt meséled, a másiknak azt!?

Pláneost hogy kötelező tantárgy a hittan, s egyik katólikus, másik református hittanra jár majd!?

2013. ápr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Édesapámék 6-an vannak testvérek, náluk is így van. A lányok evangélikusok, a fiúk reformátusok. Mindez a II. világháború előtt és közvetlen utána.

Ha akkor lehetett, szerintem most is lehet, legfeljebb nem minden papnál.

2013. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan családot, ahol így van: a fiúk (2) apa után katolikusok, a lányok (3) anya után reformátusok. Ők templomba járó, bibliaolvasó család, felváltva járnak református istentiszteletre és katolikus misére.


De ismerek olyat is,ahol a szülők (egyik ref, másik kat)megegyeztek, hogy egy vallásra (ref) keresztelik a gyerekeket (eddig 2 van), hogy ne legyen az, hogy nekem a pap bácsi ezt mondta, nekem a pap bácsi azt mondta.

2013. ápr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez a felállás.semmi gond nem volt.a kicsi katolikus lett
2013. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Golan Trevize ***** válasza:

Természetesen lehet.

De ha valóban vallásos nevelésben akarjátok részesíteni a gyerekeket, akkor sokkal jobb, ha egy vallást követknek.

Elég fura, és sok kérdést fel fog vetni a gyerekekben, hogy miért külön templomba mennek, mirt nem együtt mennek misére/istentiszteletre, stb.

2013. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, lehet.

Viszont ha tényleg egyiket így, másikat úgy is akarjátok nevelni, macerás lesz. Rokoni körben van ilyen, ők is ünnepekkor felváltva járnak közösen templomba, "szimpla" vasárnap reggel meg külön irányba indulnak a lányok, külön a fiúk.

2013. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:
Persze, lehet, sőt, sok helyen szokás, ha eltérő felekezethez tartoznak a szülők, hogy egyik ilyen, másik olyan lesz (főleg úgy, hogy a fiúk az apuka vallását kapják, a lányok az anyukáét). Nekem voltak is ilyen osztálytársaim, amikor egyházi gimnáziumba jártam, ikrek voltak, egyik fiú, másik lány, és a fiú katolikus volt, a lány evangélikus.
2013. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Biztos lehet!Nálunk Anyu Katolikus,Apu evangélikus.A legkisebb húgommal katolikusak vagyunk,a nagyobb hugom evangélikus.
2013. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy irtatok!:) Akkor igy lesz. Szeretnénk hogy a párom vallása is megmaradjon:)
2013. máj. 21. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!