Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erről a cikkről mi a véleménye...

Erről a cikkről mi a véleményed? Én biztos nem mostanában adok tejet 14 hósomnak!

Figyelt kérdés

[link]


Maradunk a junior italnál.



2013. okt. 5. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Én adok tejet a 13 hónapos fiamnak. A tápszer/tejital gyártók találják ki ezeket a finomságokat.. Ennyi erővel nem ehetnénk ihatnánk még mi felnőttek se semmit, mert ha tudnánk honnan jött, miből készült stb.. dobnánk egy hátast.

Nekem ez a véleményem.

2013. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Oké, okos vagy. Aki médiának hisz, az marad ilyen, mint te. Ne adj neki, de ne érdekeljen, ha később baja lesz, mert kiskorában ilyen sz*rokkal etetted.
2013. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
A junior ital miből készül? Az alapja annak is össze-vissza lebontott tehéntej. Ez a cikk főként a tejről, mint állati fehérjéről, cukorról szól. A junir italt is ebből készítik, csak alaposan lebontják a tejfehérjéket, és kutyulnak még hozzá pár összetevőt. De az alap a tehéntej.
2013. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
A junior ital is tejből készül, sőt kazein is van benne :-) :-)
2013. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Én tejen nőttem fel és semmi bajom nem lett. Az már már kérdés, hogy most nem iszom tejet, csak erjesztett tejtermékeket eszek (joghurt, kefir). Szerintem nem lesz tőle baja, ha tejet adsz neki, bár nekem nincs még gyerekem. Szerintem még mindig egészségesebb, mint a feldolgozott élelmiszerek, mint pl a baba italok.
2013. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Én több tejfehérje allergiás gyermek anyukája vagyok, a gyerekeim nem vagy alig fogyasztanak tejterméket, de

ez a cikk akkor is sok sebből vérzik. (végig nem olvastam, párat felsorolok:

"hiányoznak a laktóz (tejcukor) megemésztéséhez szükséges gének", a tejcukrot egy enzim (laktáz) bontja, nem egy "gén".

" laktóz intolerancia a leggyakoribb “élelmiszer-allergia”"

A laktóz intolerancia nem allergia, hanem intolerancia, nagy különbség van a kettő között biológiai szempontból nézve (most nem fejtem ki).

"A sokat magasztalt tejfehérjéből a legtöbbet a kazein tejfehérje tartalmazza"

Ajánlom figyelmedbe, hogy böngészd át az összes csomagolt terméket, amit a gyerekednek adsz, mert a leveskockától kezdve a húsokon át rengeteg mindenben van kazein.


"tehéntej ragasztó”-val itassák, mondván, hogy vérszegénységet, allergiát, cukorbetegséget okozhat és hosszú távon elhízáshoz és szívbetegséghez vezethet"


Ez egy béna állítás, ugyanis hogyan vizsgálta meg a tej hatását Dr. Spock, mert lehet hogy az elhízott ember fogyasztott tejet, de valószínűleg szalonnát tésztát meg csokit is fogyasztott, amitől jól elhízott.


És nem is olvasom tovább. Lobogtat neveket, de utalás vagy lábjegyzet az irodalomhoz nincs, hogy hol és milyen kutatásokat végzett, hány embert vizsgált ahhoz, hogy releváns eredménye legyen stb. stb.

(Natura Hírek, tiszta ciki ez az oldal, bocs)

2013. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Imádom... amerikai kutatók... na persze! Meg Dr. Spock...a könyvében a hozzátáplálásnál az első a narancslé. Ma már tudjuk, hogy a citrus allergén, savas, 10-12 hónapos kor köröl kaphatják először a babák.

Elfelejted, hogy Amerikában, Angliában valóban tele vannak a polcok a "dúsított" tejekkel, van D vitaminnal dúsított, sőt, kismama tej is.

Nálunk "csak" tej van. Ha nem tetszik a bolti tej, vegyél termelői tejet.

2013. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
7 én már láttam a tescoba kismama tejet meg időseknek tejet :)
2013. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zabmester ***** válasza:
88%

Én adtam neki már egy évesen, pedig akkor is ment már ez a hisztéria a tej körül. 6 éves, semmi baja. Nem fogom a tápszergyárakat gazdagítani, ezt az egész élelmiszerfóbiát olyan hülyeségnek tartom...

Én is ittam tejet, már egy éves korom előtt is, mert akkor még így volt szokás (anyukám először el sem akarta hinni, hogy mostanság már nem úgy van), és mégsincs semmi bajom tőle. Sőt, nekem az olyan fura, amikor ledöntök fél liter kakaót (magában nem iszom tejet, nem ízlik), akkor az ismerőseim szörnyülködnek, hogy "aztán majd szaladgálhatsz a vécére", mert ugyan már mi bajom kéne, hogy legyen? Csecsemőkorom óta iszom tejet (valamilyen formában), és teljesen egészséges vagyok. A fiam szintúgy, 6 évesen lazán meginna egy liter tejet is egy nap, és kutya baja, évente párszor látja csak orvos, megfázás miatt, ami azért szerintem normálisnak számít.

2013. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Ezért is nyomorult sok mostani gyerek, mert az anyja beveszi az ilyen h.ülyeségeket!

Szerinted mennyivel jobb a junior tejital? Megnézted, miből van?

2013. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!