Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan barátja 6-7 évesetek...

Van olyan barátja 6-7 éveseteknek, akit nem igazán szívleltek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A szó, amit keresel, a szível. A szívlel, az mást jelent. Megszívlelhetsz mondjuk egy tanácsot.


És szerencsére nincs.

2013. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát lehet, hogy nem helyes, de én is így használom, ahogyan a kérdező. :) Úgy még nem is hallottam, ahogy te írod, első! :D


Szóval volt olyan, akit nem szívleltem. Hál' Istennek az élet megoldotta, elvitték másik oviba. Kénytelenek voltak. Minden hülyeségbe próbálta belerángatni a fiamat, aki szerencsére ellenállt. Volt egy idő, amikor úgy éreztem nem szabad beleszólnom, majd ők lerendezik, de amikor kezdett elfajulni a helyzet, bekeményítettem. Nem engedtem le, ha hívta játszani. Végül ő mondta, hogy anya, tök szuper, hogy már nem vagyunk barátok Lackóval, megkönnyebbült a gyerek is. A szülei nem azok a fajták, akikkel beszélni lehetett volna.

2013. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utána néztem, mert nem hagyott nyugodni, tényleg igaza volt az elsőnek. :) Imádok szembesülni ilyen dolgokkal közel 30 évesen...:D
2013. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jó,én így használnám a mindennapokban,tegyük is félre ezt a szót,nekem így természetes:P


nálam az böki a csőröm (itt lányokról van szó)

hogy ez a kislány nagyon hangos,folyton nálunk van,ha kérdezem hogy a szülei tudják-e,hogy itt van,csak a vállát rángatja.az utcán nem is köszön...így hát nincs jó véleményem róla/családjáról.

nem szeretem,ha itt van.

2013. okt. 10. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, elég zavaró lehet, ha állandóan nálatok van. Az más. Mert ha hangos rászólsz, remélhetőleg egyszer halkít magán. Nálatok van. nálatok nem szokás ordibálni. Tartsa be, ha ott szeretne játszani. Vajon miért van mindig nálatok? Erre rájöttél?


A szüleivel nem tudsz beszélni? Bár ez hülye kérdés. Mit mondanál? Amúgy miért nem szereted azon kívül, hogy hangos? Mert ha jó fej lenne, elviselnéd, hogy ennyit ott van? A lányod mit szól a kislányhoz? Neki nem teher?


Annyira próbálok úgy élni, hogy reménykedek, a gyerek helyesen választ párt, barátot és én a háttérből segítem. Baromi nehéz.

2013. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a lányom legjobb barátja elvileg,ő ezt mondta.


elég kínos erről beszélni vele ( a szülőket még csak nem is ismerem).

az enyém sosem megy hozzájuk,mert 'ott nem jó'


de tényleg,legalább köszönhetne a kislány...

2013. okt. 10. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, köszönhetne. De gondolj bele, ha otthon nem úgy nevelik... Nem az ő hibája. Mondjuk ebben a korban jó lenne megismerni a szülőket, főleg, ha átmehetne a lányod hozzájuk. Jó lenne tudni, hol van a gyerek. Nem tudom őket miért nem érdekli, hol van állandóan a lány.


Miért ciki erről beszélni? Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni, amúgy is jó, ha ilyenekről is beszélgettek, szerintem. Lesznek ennél kínosabb dolgok is nemsokára. :D

Kérdezgesd egy kicsit, hagyd, hogy meséljen ő a lányról stb.

2013. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

volt náluk egyszer,de nem is akar többet menni,nem tudom,miért:) nem mondja el,mert szereti a barátnőjét:)

nem is a kislány,akit nem szeretek,a szüleit inkább,akit nem is ismerek.

igen,muszáj találkozni velük nemsokára.

2013. okt. 10. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már önmagában az furcsa, ha a szülők elengedik olyan helyre a lányukat, ahol nem ismerik a felnőtteket (másik szülőket).

Hogy kell ezt elképzelni? Hogyan beszéled meg a szülőkkel, hogy átjön hozzátok a kislány? Vagy egyedül lófrál, és „betéved” hozzátok?

Nagyon fura ez így nekem, nem csodálom, ha ellenérzéseid vannak.


De egyet értek az előttem szólókkal, fel kell venned a kapcsolatot velük, eltiltani nyilván nem szabad a gyerekeket egymástól.

Szerintem próbáld meg, hogy ovi/iskola után egyszer elmentek közösen valahová, közeli játszótérre, parkba, ott lehet beszélgetni, míg a gyerekek játszanak.

2013. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!