Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételeket adtok az 1...

Milyen ételeket adtok az 1 éveseteknek?

Figyelt kérdés
Az enyém majdnem mindent eszik, amit mi, de hiába van 8 foga, nem rág pl. kenyér, tészta, hús.Simán lenyeli.A védőnő szerint, majd ha lesznek oldalt is fogai,rágófogai, akkor fog rágni.Viszont a babakekszre, kölesgolyóra ráharap.
2013. jún. 19. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem is közel egy éves. 6 foga van, alul 4 felül 2. Tulajdonképpen mindent eszik, ő szépen rágja az olyan dolgokat, amiket kell. kenyér,hús stb. gyümölcsöket is ő harapja. megszabadítom a héjától ami olyan gyümölcs, és ő harapja. nyilván az almát pl felcikkezem és úgy,tehát nem egy egészbe harap bele :) Én már régóta nem pépesítek, darabosat eszik,de túl nagy darabok neki se mennek,mert egy darabig rágja,aztán egybe lenyeli, ami persze ingerli őt. kb hüvelykujj körömnyi darabokat rág el szépen,és kb ekkorákat is harap. Banánt pl teljesen egyedül eszi
2013. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, én is darabos kajákat adok neki, de nem hajlandó rágni.Már arra is gondoltam, hogy lehet szegény rág oldalt az ínyével csak én nem látom.
2013. jún. 19. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
hát igen, hihetetlen amúgy hogy az ínyükkel is milyen szépen rágnak :) de elképzelhető hogy rág,csak nem olyan feltűnő, figyeld jobban amikor eszik :) de ha a babakekszre kölesgolyóra ráharap,akkor szerintem rág ő,csak lehet hogy nem olyan sokat,mert könnyedén akadály nélkül le tudja nyelni. van ilyen felnőttnél is,pl nevetni fogsz de az anyukám imádja sós mogyorót, de szinte soha nem eszik mert bekap 1-2 darabot és fél óráig!!!! rágja,mert nem bírja lenyelni... nem tudom és ő sem tudja hogy miért,de addig rágja amíg "elpárolog" a szájából... :D
2013. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
holnap lesben állok :)
2013. jún. 19. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 1 éves, csak 4 foga van, de mindent rág az ínyével. Azokat kapja amiket mi is eszünk. Régebben mindig mondták hogy adjak neki kenyérhéjat de azt sose rágta csak leharapott egy nagy darabot belőle. Most sincs több foga mint akkor, elég lassan nőnek, de már simán adom neki a kenyeret, mert szépen megrágja. Szerintem idővel rájönnek hogy hogyan is kell enni, rágni. :)
2013. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is, én kenyérhéjat nem adok, mert volt, hogy vissza jött, és akkor derült ki, hogy egészben lenyelte a kenyérhéjat
2013. jún. 21. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!