Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pályaválasztás előtt állok és...

Pályaválasztás előtt állok és olyan munkák érdekelnének amik csecsemőkkel illetve kisgyermekekkel foglalkozik, tudnátok ilyen szakmákat mondani?

Figyelt kérdés

Tapasztalat, ötlet esetleg ajánlat?


Nagyon szeretem a kisgyerekeket, türelmes kreatív és nyugodt típus vagyok. Szeretnék velük foglalkozni esetleg egészségügyben is, például valami gondozó esetleg konduktorként. Nem vagyok túl jártas a témában ezért érdekelne mások véleménye is. Esetleg ha van itt valaki aki ilyen szakmában dolgozik, mesélne e nekem a munkájáról? Szereti/nem szereti? Stb.


Előre is köszönöm szépen!


18/L


2013. okt. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

ovónéni, bölcsis, gyerekorvos (igaz, ez nem közvetlen olyan, amire szerintem te gondoltál), ha van türelmed és affinitásod beteg gyerkőcökhöz, akkor gyógypedagógus, esetleg logopédus.


Barátnőm lassan egy éve dolgozik bölcsisként, és imádja csinálni. Saját tapasztalat nincs, de az tuti, hogy nagyon jó dolog kisemberekkel foglalkozni, hiszen az a sok boldogság és mosoly amit adni tudnak, szerintem máshol nem megkapható. Persze, úgymond a gond is több velük, de mindenért kárpótol a gyermeki kacaj. :)

2013. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
védőnő, csecsemőgondozó, ovónő, dadus, szociális munkás aki problémás vagy hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozik,
2013. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam bölcsődében 3 évet. (csecsemő és kisgyermeknevelő gondozó a szakmám) Én is nagyon szerettem volna, ha nem lettünk volna túlterhelve. Ez alatt azt értem, hogy szabályosan egy gondozónőre 5 gyerek jut, de az állami bölcsődékben túljelentkezés van, ezért ott 8 gyerek az átlag. Aztán ott van a szabadság: az oké, hogy évi 40 nap jár, de mivel eltörölték a takarítási szünetet, így ez is szívás. Mert nem csak én vagyok otthon 40 napt, hanem a társgondozónő is, akivel egy szobába vagyok összesen 16 gyerekkel (ha senki se beteg). És ugye ez azt jelenti hogy az étkezések és gondozások kivételével olyankor egyedül vagyok 16! gyerekkel. Szóval nem egy leányálom.

Arról nem is beszélve, hogy engem most nem akarnak sehova se felvenni, mert már nem vagyok pályakezdő ezért nem kapnak utánam támogatást.

Szóval nekem kicsit csalódás volt az egész:-(

2013. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!