Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam 9 hónapos és seretnék...

Kisfiam 9 hónapos és seretnék egy második babát. Mikor a legalkalmasabb, mennyi legyen a korkülömbség, és anyagilag melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 6. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindenképp azt javaslom, hogy legyen legalább négy-öt év. Ha pici a korkülönbség, akkor nagyon nehéz lesz két apró gyerekkel, egy csecsemővel és egy totyogóval. Még a nagy sem önálló, és még kevésbé lehet neki megmagyarázni dolgokat. Persze később jó a kis korkülönbség, amikor már picit nagyobbak, akkor nem csak testvérek lehetnek, hanem barátok is. De addig... Ami szerintem a legrosszabb és a leggyakoribb, az a három év korkülönbség. Nálunk is így van, tesóm három évvel fiatalabb nálam. Én most vagyok 21, öcsém meg 18, mostanra lettünk csak jó testvérek, de még most is összezördülünk néha. Ez a három év olyan, hogy pont midig két különböző korszakban élnek a gyerekek, a kicsi próbál a nagyról példát venni, de azért a saját fázisának megfelelően viselkedni, a nagyot meg idegesíti a kicsi "dedóssága". Ez már kicsi kortól egészen a kamaszkor végéig így van. De sokan választják ezt, mert ugye 3 év a gyes, utána meg szülik a következőt, és akkor megint három év otthon, mert így megmarad a munkaviszony, de nem kell visszamenni dolgozni. Az ennél több korkülönbség szerintem már jó. Féltékenység akkor is lesz, ez természetes, de egy 4-5 éves gyerek már igen sokat tud segíteni otthon, néhány év múlva (akár egy-kettő) már rövidebb időre rá is lehet bízni a nagyra a kicsit, a nagynak már lesz felelősség-tudata. Én ezt tudom javasolni, persze nem akarok senkit ezzel megbántani, csak én így látom jónak. Biztosan van olyan család, ahol pont az volt nagyon jó, amiről én azt gondolom, hogy nem nyerő, de persze mindenhol másként vannak ezek a dolgok. Én mindenesetre így szeretném csinálni, az én fiam most 8 hónapos, de én akkor szeretnék neki kistesót, ha már iskolás lesz. Illetve, én már vágyom mégegy apróságra, lehet nem várom meg azt a hét évet, de biztos nem fogok még nagyon sietni ezzel a dologgal, egyrészt a már említett dolgok miatt, másrészt, azért én örülök annak, hogy néha néha ki tudunk mozdulni kettesben a párommal mert a fiam jól elvan ilyenkor a nagyival is, de ha már ketten lennének, akkor lényegesen kevesebbszer lehetne erre sort keríteni.
2008. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 6 és fél év a korkülönbség lesz a két gyerek közt (szeptemberben szülök), és én egyáltalán nem bántam meg, mert a kisfiam már tökéletesen megérti, mi miért van, eszik, fürdik, stb. egyedül és várja a kistestvérét.

De vannak olyanok, akik a kevesebbre esküsznek, én személy szerint nem vállalnám az egyik kicsi másik pici dolgot.

2008. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy tervezem,hogy 6,vagy 7 év lesz majd a két gyerek között,hogy mire megfogan a 2. ,és itthon leszek,közben tudok az elsővel többet foglalkozni az első osztályban, meg ő is jobban áll a dolgokhoz. Ha túl korán jön a 2. csak neked lesz nehezebb,mert az első is igényli még a mindenkori figyelmedet.Amúgy sokan a 2-3 évet tartják ideálisnak.De a legfontosabb,ahogy ti szeretnétek,ahogy nektek jobb,és meg tudjátok oldani.Tudod mindenkinek más a jó.
2008. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!