Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esetemben ez lenne a legjobb...

Esetemben ez lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

GYED-en vagyok első babánkkal. Passzív GYED-en, mivel a munkahelyem megszűnt. Lehet megoldás, hogy a gyed lejártával a gyest majd apa igényli (mellette normál módon dolgozik tovább), én elmegyek munkanélkülire, és ha közben terhes leszek, és megszületik a kistesó meg úgyis mindegy, mert a gyes alanyi jogon jár?

GYED előtt 3 évig dolgoztam a munkahelyemen, és előtte is 12 év munkaviszonyom volt...


2010. febr. 25. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok,annyi kivétellel,hogy októberben lejár a passzív gyedem,és előtte májusban születik a tesó.apa meg külföldön dolgozik.

hamarosan írok az államkincstárnak,hogy ilyenkor mi is a teendő.hátha ők okosabbak mint én :-)

2010. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megteheted, hogy elmész munkanélkülire, sőt az álláskeresési járadék még a biztosítási időbe is beleszámít. Sőt a gyed és a tgyás ideje is beleszámít, de csak az aktív időszaké. Ahhoz, hogy kiderüljön, esetleg jogosult leszel-e gyes-en kívül másra, ki kellene számolnod, hány napod van, illetve lesz az álláskeresésivel.
2010. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ÚÚÚÚ. És a konkrétumokért hova lehet/érdemes fordulni? OEP? Munkanélküli hivatal (vagy nemtom, most hogy hívják?).
2010. febr. 25. 20:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve miután passzív a GYED, eleve nem leszek jogosult másra, csak gyes-re, még ha nem is kavarjuk meg?? Nem???
2010. febr. 25. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
ha a következő gyerek előtt nincs 365 nap, akkor csak gyes lesz. Ha mondjuk 10 hónap után kerültél passzív gyed-re, akkor az azt megelőző időszak beleszámít a biztosítási jogviszonyba, tehát ott lesz 10 hónapod, és ahhoz még kell 2 hónap álláskeresési, és akkor nem csak a gyes jár. Persze feltétel a 2 éven belül. Mindenképp megér egy kérdést az oep-nél, ott kiszámolják neked, hogy jársz a legjobban, gondolom nektek sem árt, ha harmincvalahányezernél kicsit többet kaptok.
2010. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze! Pont ezért gondolkodom már ilyeneken! Csak aztán közben jön még egy kormányváltás.... Mire az ember kikutatja, hogy lenne jobb, ezt is megkavarják...
2010. febr. 26. 07:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Most nagyon beindultak az agytekervényeim:-)

Lehet még kérdésem???

Tehát a két évet a gyermek (második) születésének napjától visszafele számolják? És akkor most a gyes biztosítotti jogviszonynak nem számít? Tehát, ha elmúlt a babám egy éves, a megszűnésről a papírokat még nem kaptam meg, tehát lehetséges, hogy még nincs is döntés (de mindenképpen lesz!), akkor még van remény?

Persze, ha a kilépőpapírjaimat megkapom, első utam az OEP-be fog vezetni, csak szeretnék már előre látni, és egyáltalán azt tudni, hogy mit NEM tudok!

Köszönöm a segítségedet!!!!

2010. febr. 26. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!