Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek ebben a...

Hogy döntenétek ebben a helyzetben? Karrier vagy család? Kislányom most 10 hónapos. Pár hónapon belül döntésre kellene jutnom. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A munkahelyemen óriási változások lépnek életbe jövő júliustól. Óriásit léphetnék előre, de legalábbis az otthagyott munkámat visszakaphatnám. (ez utóbbi min. 300ezer Ft/hó+juttatások) De még akkor is csak 1,5 éves lesz a pici. Teljesen tanácstalan vagyok: hagyjam ki a lehetőséget és ki tudja milyen állást kapok később, de legalább a családommal lehetnék, vagy éljek a lehetőséggel, de a kisebbik lányom fontos életszakaszában nélkülöznie kell? Még hozzá jön, hogy a munkaidő nem éppen "családbarát". Valószínűleg keresni kell valakit, aki értük megy az óvodába, bölcsődébe.
2013. okt. 16. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
Én a gyerekeimmel maradnék. Ha korábban alkalmas voltál ilyen munkára, akkor később is alkalmazni fognak. Ha pedig ennél alacsonyabb bért kapsz, akkor sem dől össze a világ. A gyerekeknek nem az a fontos, hogy anya 150-et vagy 300-at keres és megveszi a toronyórát lánccal, vagy ilyesmi. Sokkal fontosabb az érzelmi biztonság az első 3 évben, amit nem fogsz tudni biztosítani nekik így, mert otthon sem leszel. Ez a hiányosság pedig pénzzel nem megvehető.
2013. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés.Te is kifejtetted az előnyét és a hátrányát.Mérlegelj, hogy a családod mennyit tud segíteni.Manapság sajnos nem te vagy az egyetlen anyuka, aki jóval korábban vissza kell,hogy menjen dolgozni.A te esetedben, nagyon jó pénzről van szó.Én visszamennék.Sőt sokkal kevesebbért is.Pontosítok, sokkal kevesebbért megyek vissza ,mikor épp hogy be tölti a 2 évet a lányom.Szerintem a mai világban senki nem róhatja fel egy anyukának, hogy nem marad otthon 3 évet a gyerekével.
2013. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Én a családot választanám. Nagyon jól hangzik a jó fizetés, előléptetés, de a kicsi gyorsan megnő és örökre bánnád, ha lemaradsz a nagy pillanatairól. Kompromisszumos megoldás nincs? 4, vagy 6 órában visszamenni?
2013. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

Megértem a vívódást, manapság a jó munkahelyet is meg kell becsülni.

De nemrég úgy gondoltam, hogy 2 éves korától beadom valahova heti egy-két alkalommal a gyerekemet, hogy szocializálódjon. de nem megy. most a legaranyosabb és ki akarom használni ezt az évet, amit még itthon van. ez a legjobb korszak: cukin beszélnek és olyan jó hallani, mikor megpróbál mondókát mondani vagy énekelni.

ha úgy gondolod, hogy nem lesz nehéz másik munkát találnod ( ha nem is ilyen jó feltételekkel), akkor én lebeszélnélek a munkába állásról.

2013. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Szia! Hasonló cipőben járok én is, csak nekem két éves korában kellene visszamennem. Az én munkahelyem sem családbarát, sőt! Ráadásul még bölcsi sincs a lakhelyünkön, a közelbe pedig még fel sem veszik! Mindig azon jár az agyam, hogy még két évesen is olyan pici és kiszolgáltatott lesz, és ha későn érek haza,akkor csak napi 20-30 percet lehetek vele együtt! Nagyon rossz érzés, nem? Szerintem is maradj vele otthon, ha tényleg ilyen jó munkaerő vagy, akkor később is számítanak majd rád, és lehet, hogy addigra a munkakörülményeid is változnak majd..
2013. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon nehéz kérdés (főleg magamat ismerve). Egyértelműen a család felé húzok, de ez egy olyan lehetőség, ami nagyon ritkán adódik. És akárhogy döntök, biztos hogy nehezen fogadnám el az elszalasztott lehetőséget(ezt látnám mindegyik variációban :( ), mindegy hogy melyik. A családot az elsődleges, ez egyértelmű, de mellette nagyon bánnám, ha a tanulásba ölt éveim is veszendőbe mennének. Tipikus kecske-képoszta esete :D
2013. okt. 16. 12:17
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem nagyon muszáj az a pénz akkor én semmiképp nem mennék vissza. Én eleve nem állalnék oylan munkát ami melett alig lehetek a gyerekemmel. Az hogy mindig más menjen érte stb komoly gondokat okoz. Láttam ilyet a családban anyuka csak az esti puszira ér haza, látszik is sajnos a gyerekeken 9 és 12 évesek. Csak azért hogy mekkora karriert befuss én nem mennék vissza ha az anyagiak rendben vannak akkor is ha otthon maradsz. A gyerekednek nagy szüksége van rád és nem hiszem hogy nem lenne lelkiismeret furdalásod hogy nem te neveled a gyerekeidet.
2013. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha nemet mondasz, akkor milyen lehetőséged lesz 2 év múlva? Ezen múlik szerintem.
2013. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én januárban adom családi napközibe a fiamat, akkor lesz 19 hónapos. Maradnék én vele, de nekem pedig szakvizsgákra kell tanulnom, nem tehetem meg, hogy csak 1,5 év múlva kezdjem el, mert kell a két jó fizetés, így, hogy csak a férjem keres nagyon nehéz. Szép dolog, amit írnak itt többen, hogy mindennél fontosabb a gyerek első 3 éve, de sajnos ahhoz, hogy úgy tudjuk felnevelni, ahogy szeretnénk, nekem is dolgoznom kell, az pedig szakvizsgák nélkül nem megy. Persze ezt mindeninek magának kell eldönteni, mi a férjemmel így döntöttünk.
2013. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%
Megértem, hogy így is úgy is elesel valami fontostól. De tedd fel magadnak a kérdést, melyiket bánnád mondjuk 80 évesen jobban: az elszalasztott előléptetést vagy azt, hogy nem voltál a gyerekeiddel kisgyermek koruktól, mert dolgoztál. És ők vajon melyiket köszönik meg utólag jobban, hogy mondjuk drága karácsonyi ajándékokat kaptak vagy hogy anya jött értük óvodában és hazafelé csicsereghettek neked, este együtt lehettetek?
2013. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!