Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb? A munka vagy...

Mi a fontosabb? A munka vagy a család? (Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de ez egy konkrét eset, és kíváncsi vagyok, Ti hogyan döntenétek. )

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, a férjemmel három éve jöttünk ki Németországba dolgozni.

Fantasztikus munkám van, életem első igazán jó munkahelye, remek a csapat, jól lehet keresni, érdekes, nem stresszes, stb, szóval ideális.

A férjemnek viszont nem úgy jöttek be a dolgok, ahogy vártuk. Megbízásos munkái vannak, hol keres, hol nem, amikor munkanélküli volt, egyre rosszabb lelkiállapotba került.

Most felajánlottak neki egy remek állást Magyarországon. Főleg azért lenne jó, mert a hobbiját csinálhatná munkaként és barátok között dolgozhatna. Anyagilag nem keresne annyit, mint itt kint, de sokkal kevesebbe kerülne otthon az élet, nem kellene albérletet fizetni, stb.

A kérdést már nyilván sejtitek. A szívem egyik fele azt mondja, hogy menjek vele én is haza, hiszen sosem terveztük, hogy örökre kijövünk és végre megint a családom és a barátaim közelében élhetnék. Ráadásul el sem tudom képzelni az életemet egyedül, nélküle, itt kint idegenben, hiába vannak most már itt is barátaink.

De a szívem másik fele majd megszakad a gondolatra, hogy itt hagyjam a munkámat és a kollégáimat. Otthon nem végezhetném ezt a munkát, amit itt csinálok, mehetnék megint éhbérért dolgozni napi 12-14 órákat, mint azelőtt.

A férjem rám bízta a döntést, mert nem akar befolyásolni. Ugyanakkor én sem mondhatom neki azt, hogy hagyja ki ezt a remek lehetőséget és maradjon velem, és csinálja továbbra is azt a melót, amit utál és nem is keres vele túl jól.

Szerintetek? Maradjak itt kint és éljünk távkapcsolatban? Meddig működhetne ez így? Ha maradok mondjuk még egy évet, attól a probléma nem oldódik meg, egy év múlva ugyanúgy döntéskényszer előtt állnék.


2010. júl. 11. 14:43
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én hazamennék, nem csak a férjem miatt, hanem az otthon és a családom miatt is. Sosem tudhatod mikor kapsz te is ilyen lehetőséget itthon :) Én nem gondolkoznék már alig várnám, hogy jöhessek haza, csomagolnék és kész :)
2010. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
84%
Ja és igen, a férjed is. Egy család vagytok, jóban rosszban, eddig neki volt rossz, kitartott, ennyi áldozatot biztosan meghoznék, főleg ha ekkora pozitívumokkal is jár :)
2010. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed,ne befolyásoljanak másik;)
2010. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, hogy ő mennyi mindent áldozott fel értem... De ő is ki akart jönni, és amikor kijöttünk, nem tudhattuk, hogy nekem be fog jönni a melókeresés, neki meg nem.


Ja, Anyukám és Anyósom szerint az egyetlen megoldás, hogy "csináljunk" végre unokákat! :D

2010. júl. 11. 14:51
 5/56 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként én a helyedben hazamennék és utána ha a férjemnek tényleg jól megy a meló meg én is visszarázódtam a munkába, szülnék egy gyereket. Nem nagyon van mire várnotok, az anyagi helyzetetekről sem írtad, hogy gáz lenne vele :)
2010. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
53%
Anyukáék a számból vették ki a szót :D Hát igaz,ő is ki akart menni, de megtehette volna ő is, hogy nem nézi ezt, szóval neki nem jött össze de kitartott, te még nem is tudhatod, hogy összejön-e itthon egy jobb meló, de máris megfutamodnál? Ugyanmár:):) Gyere haza, keress valami jó melót utána babaprojekt :D
2010. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább Németországban maradnék, mert lehet hogy itthon Neked nem lesz munka, kint viszont megalapozhatnád a jövődet.És csak akkor jönnék vissza ha már biztosan Nekem is van állásom és nem Neki kell eltartania.
2010. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Igen, fő az optimizmus! :) Végül is lehet szerencsém és talán találhatok még jó munkát otthon is...
2010. júl. 11. 14:57
 9/56 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem jön össze akkor még mindig visszamehetsz, de amúgy azt írtad lenne itthon meló, csak nem túl jó. Megkérdezhetem mi a végzettséged? Hátha tudnék segíteni a lehetőségek tekintetében.
2010. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
14:55 Ilyen állást, mint itt, otthon nem találnék. Csak a régi szakmámba mehetnék vissza és ahhoz nincs túl sok kedvem...
2010. júl. 11. 14:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!