Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora az a korkülönbség,...

Mekkora az a korkülönbség, ami még kicsinek számít?

Figyelt kérdés
Van két fiam, 2 év van köztük. Három gyereket terveztünk eredetileg, de akkor még nem tudtam, hogy mennyi nehézséggel is jár az anyaság, pláne, amikor már két kicsi van. Jelenleg nem érzem magam érettnek a 3. babára, mindenképpen vissza akarok menni dologzni. 32 éves vagyok, a kicsi 1 éves műlt. Két évesen korában szeretnék visszamenni, és úgy vagyok vele, ha megjön az ihlet a harmadik babára, akkor 35-36 éves még bevállalnék egyet. Akkor viszont 4 és 6 év korkülönbség lenne a leendő és a meglévő gyerekeim között. Nem nagy különbség ez? Attól még jól kijöhetnek egymással gyerekkorban?
2013. okt. 17. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

koztem es tesom kozott 5 ev egy honap korkulonbseg van. En vagyok a lany es az idosebb. Gyerekkorban hat nem mindig jottunk ki jol, tesom mindent tort zuzott en meg mindenre vigyaztam. Raadasul nagyon gyerekes termeszetu meg a mai napig is, igy az ot ev sokkal tobb volt. Aztan felnottkent mar jol kijovunk, nem mondom mindenben egyet ertunk, de mentunk mar kozosen nyaralni meg egyebek.

A ket kislanyom kozott 4.5 ev lesz a korkulonbseg, nem igy terveztem de igy alakult. Kisteso nagyon nehezen jott, es mar a lombikon gondoldkodtunk mikor sikerult. Majd kiderul mennyire lesz konnyu a valosagban.

2013. okt. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 év még kicsinek számít, nálunk 4 év lesz, kevesebbet akartunk, de a kistesó nem akart jönni...
2013. okt. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem mindig úgy alakul, ahogy az ember tervezi. Nekünk az első jött nagyon nehezen, de szerencsére a kistesó pont úgy, ahogy akartuk.

Az eredeti elképzelés szerint most kezdtük volna a "projektet", de annak nincs értelme, hogy nem állok még készen egy haramadik babára.

2013. okt. 18. 07:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek, van egy bátyám aki 11 hónappal idősebb nálam, és egy öcsém aki 4 évvel fiatalabb. Az öcsémmel mindig is jobban kijöttünk, mentem érte az oviba, együtt jártunk bulizni tizenévesen, és azóta is rendszeresen látogatjuk egymást, nagyon jóban vagyunk. A bátyámmal csak ritkán találkozunk, vele nem nőttünk úgy össze. A férjemék is hárman vannak testvérek, ő a legkisebb, a fiatalabb bátyja 4 évvel idősebb mint ő. Meséli hogy mindig ő volt a kirekesztett, mert sokkal kisebb volt mint a tesói. Nekem ez furcsa mert nálunk meg pont az ellenkezője volt, folyton az öcsémmel lógtunk. Ezt szerintem gyereke válogatja. Már van egy kisfiunk, 16 hónapos, 22 hónapos lesz amikor megszületik a kistesója. Mi két gyereknél megállunk, általában ahol 3 gyerek van, az egyik mindig "kirekesztett".
2013. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok múlik a gyerekek természetén. A hugom és köztem 4,5 év van, a szüleink figyeltek arra hogy ne legyek az anyukája, hanem tesó, de mégis én voltam (érthetően, hisz én voltam az idősebb, nekem kellett volna jobban tudni mit szabad, mit nem)szóval mindig én voltam aki elő volt véve, ha valami nem éppen nekünk való dolgot csináltunk. Kialakult bennem , hogy védem magam, és őt is. MÉg most is, olyan nagytesó és anyuka szerep között vagyok vele kapcsolatban. Szóval erre nagyon oda kell figyelni nagyobb korkülönbségnél.

Ezzel együtt mindig nagyon jól megvoltunk tesómmal, most is, és bármikor számíthatunk egymásra. Nagyon szeretjük egymást, és sosem öltük egymást, még tiniként sem, voltak veszekedések, de csak pár percig tartottak, kikiabáltuk magunkat és 2p múlva mintha semmi nem történt volna. De ez nem csak a korkülönbség miatt, hanem mert ilyen karakterek vagyunk, ilyen a személyiségünk.

Ha nem vagy kész a harmadik babára, várjatok.


Nekünk 3 van, másodjára ikrek 21 hónap van a lány és a fiúk között, úgyhogy én nem választhattam, de a lányom nagyon jó kislány (volt, :-), mostanában kész vagyok tőle néha)fiúk sem rossz gyerekek...azért most nem vállalnék negyediket. :-)

2013. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azzal törödj, hogy sok-e vagy kevés-e a korkülönbség, hanem azzal, hogy TE úgy érzed magadon, most egyenlőre elég.

Nekem 3kicsim van 27 és 20hó különbséggel, és bár mindig is 3at terveztünk, többet nem, de most érzem is magamon, hogyha 4et szerettünk volna is, most biztos nem lenne folytatás. Imádom őket, és tényleg ők az életem, de nem nem férne már bele mégegy gyerek úgy, hogy mindenre és mindenkire jusson időm. MÁr a 3-at is úgy oldom meg, hogy itthonmaradok végig gyesen és otthagyon a jó állásomat és elmegyek gyet-re, mert különben sosem látnám őket. Szerencsére apa jól keres és én itthonról azért fogok tudni dolgozni mást- de most egynelőre azt az 5-6évet most fontosabb számomra, hogy mellettük töltsem és velük legyek. Még mind kicsi, nagycsoportos a legnagyobb, így majd iskola, szünetek betegségek... nem akrom őket állandóan a nagymamákhoz passzolni, mert férjem is nagyon sokat dolgozik.

Én csak 32évesen szültem az első gyerekemet, de előtte jó munkám volt- van kis tartalék, amivel átéljük majd az elkövetkező éveket.


Én azt modnom, ha kész vagy rá, legyen 3. baba, mert olyan jó lesz újra babázni!! :) És biztos, hogy a 4év sem olyan nagyon nagy korkülönbség még.

Tesóméknál 7év lesz- nemsokára szül- náluk is az van, hogy nem így tervezték, de iszonyú sok (rossz) dolog történt már velük- szóval így alakult. Nem mindig lehet erre alapozni, hogy nekünk mi lenne a jó....

2013. okt. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom ,hogy a legideálisabb korkülönbség 4-6 év, a legkisebb korkülönbség 3 év lenne,hogy bevállaljam.Könnyebb is és ugyanúgy eltudnak játszani a kicsi 1 éves korától,gondolj bele a nagyobb önállóbb,nincs pelus,ovis.Gyerekeknek is jobb ha nagyobb a korkülönbség.

mellesleg ne felejtsd el nem testvért szülsz hanem gyereket.

2013. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!